Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem féltetek a szüléstől?

Nem féltetek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de most nézek szülős műsort és folyamatosan a hideg ráz. Maga a tudattól, hogy gátmetszést is csinálhatnak. Nem kellemetlen ez?

Javasolták az epidurális szülést, de most arról is lemondtam, ahogyan láttam mekkora a tű.


Hogy lehet felkészülni erre?


2013. aug. 8. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk mi testvérek? Én is pont ezektől fosok. A gátmetszés, a tű meg minden :D
2013. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem, eszembe sem jutott félni, csak a szülőszobán jöttem rá hogy nehéz menet lesz.

Gátmetszés meg sem érezni.

Kibírható fájdalom, én kaptam fájdalomcsillapítót, fájásgyengeségem lett tőle, tehát jobban jártam volna ha nem kapok semmit.

Lelkileg kell rá felkészülni, nem szabad úgy felfogni hogy szörnyű fájdalmas lesz, mert lehet hogy 2-3 óra alatt kipottyan.

2013. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

hát az h mindjárt a kezedben lesz a gyerek az sok mindent képes felülírni :-)


am nem féltem teljesen természetes folyamat

2013. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sima vérvételtől is rosszul vagyok.

Mi történik, ha a közepén feladom? Rosszul leszek a vértől vagy a tudattól, hogy most vágni fognak?

Terhesen nincs olyan érzésetek, hogy nem akarjátok még se ezt? Hülyén hangzik de nagyon hisztis tudok lenni, ma is rosszul voltam egész nap, na még ha egy baba bennem lenne....

2013. aug. 8. 20:58
 5/13 anonim ***** válasza:
én egészen addig nem gondoltam rá, amíg ott nem voltam a szülőszobán :D
2013. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is rosszul vagyok a vérvételtől,még mindig. Szülés videókat is néztem előtte meg utána is,hát a gátmetszéses részt nem bírom,a gyomrom fordul ki,pedig nekem is volt és nem is éreztem belőle szinte semmit,csak egy pici csípést. Sokkal borzalmasabb premier plánból nézni,mint átélni. Amikor odáig jutsz,hogy szülsz,akkor nem ezekre fogsz gondolni,csak sodródsz az árral és örülsz,hogy végre..
2013. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha ott leszel, akkor nem fogsz azon gondolkodni, h. feladod, mert a gyereked élete múlik rajta! szobatársam feladta, annyira elfáradt, h. k ét doki nyomta ki belőle a gyereket. eltört a baba karja, kulccsontja és egymerő kék folt volt.

én a legnehezebb részeknél kértem apát, h. meséljen arról milyen jó lesz a babával 3-asban, h. erőt adjon, emlékeztessen miért is kell kitartanom.

2013. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na jó ide is leaírom a sztorim. Én rettenetesen féltem a szüléstől, de az epidurális fájdalomcsillapítástól mégjobban. Megfogadtam, hogy én aztán semmilyen körülmények között nem fogom kérni. Na végülis az lett, hogy 36 órát vajúdtam, 5 perces fájásokkal kezdtem. Nem volt vészes az első 24 óra, utána viszont kegyetlen volt. A 31. órában már annyira fájt és annyira kimerült voltam, hogy féltem nem bírom majd végigcsinálni a szülést és mégiscsak kértem az apidurálist. Ne tudd meg milyen para voltam. Viszont nem bántam meg. Egyáltalán nem fájt mikor benyomták a tűket. Komolyan kb olyan volt mint egy sima oltás, még annyira se fájt. 2 órát élveztem a hatását utána akkora fájdalmaim voltak (a tágulás utolsó szakasza), hogy szerintem epidurális nélkül én elájulok. Maga a kitolás sem fájt egyáltalán pedig 2 és fél órát tartott ráadásul a babám is 4 kiló volt. Ja és epidurálisnál adnak katétert is a hugyhólyagodba. Na attól is be voltam fosva, de nem is éreztem nyugi. A szülés utáni pár nap viszont kegyetlen volt. Szülés közbe szanaszét szakadtam, amit nem éreztem az epidurális miatt, viszont a varrás fájt. Napokig nehezen mentem. Most 1 hós a fiam, de a csontjaim még mindig fájnak és hosszútávon nem tudok még menni. Szóval ha úgy érzed, hogy már nem bírod, akkor nyugodtan kérj epidurálist. A lényeg, hogy nem szabad mozogni mikor beadják, de nem olyan vészes mint amilyennek én is hittem.
2013. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most majd jön mindenki a rémtörténetekkel!!! Ne figyelj oda.


Féltem a szüléstől, és végül közel sem volt olyan szörnyű, mint gondoltam. A gátmetszést érzéstelenítéssel végzik, csak a szurit érzed. A gátmetszés semmi!!!


Bár minden ember fájdalomtűrő képessége más és más, én olvastam olyat, aki a beöntéstől vagy a katéterezéstől félt, pedig ezeket észre sem lehet venni. A gátmetszés akkor fáj, utólag, amikor már összevartak, és kiment a fájdalomcsillapító hatása. Akkor pont olyan, mint bármilyen seb, vagy műtéti heg, tehát húzódik. De hány olyan ember van, aki élete végéig semmilyen műtéten nem megy keresztül??? Szerintem a szülés a világ legtermészetesebb dolga, nem betegség, a végeredménye egy csoda, így szerintem felesleges magadat sokkolni hagyni mások rossz élményeivel. Vannak emberek, akik még egy oltástól is félnek, ebből indulj ki. Na ők mesélik a szülési rémtörténeteket is!

2013. aug. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell felkészülni, én nem készültem rá, és minden különösebb gond nélkül ketszer szültem természetes módon. Én úgy fogtam fel, hogy ez egy természetes folyamat, naponta több ezren szülnek. Először bennem volt egy kis vizsgadrukk szerűség, hogy milyen lesz, hogy bírom, de másodszorra már csak egyszerűen szülni mentem. Ez így nagyon egyszerűnek hangzik, de nem is kell előre túlbonyolítani. Lesz, ami lesz alapon, elvárások nélkül nem csalódhatsz tül nagyot.

Ami segít szülés kózben, az, hogy a doki tippel egy időpontot, es azt várod. Nekem elsőre bejött, másodszorra meg a tipphez képest 2 órával hamarabb megvolt.

2013. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!