Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szüléstől? Visszago...

Féltetek a szüléstől? Visszagondolva volt okotok rá? Mennyi idő alatt lett meg a pici? Volt komplikáció?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen összefüggést érez a félelem és a szülés lefolyása között
2013. márc. 25. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sok összefüggés van közte.


Én nem féltem és mikor odakerültem nem is volt semmi komplikáció.

Gyorsan, 5 óra alatt lett meg a lányom és a fájdalom se volt olyan rossz, mint ahogy sokan leírták.

2013. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem foglalkoztam a szüléssel, azt sem tudtam mitől kellene félnem mert még nem éreztem soha.... 5 óra alatt lett meg a pici lányom! Egy biztos, szerintem a vesegörcs rosszabb fájdalom mint a szülés :)
2013. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 hónapot végig rettegtem, arra gondoltam, hogy ettől rosszabb nem lehet, hogy nekem ott egy 3-4 kilós gyerek kijöjjön, nagyon félek a fájdalomtól és a meglepetésektől. Tudtam, hogy bent nem fog maradni és persze alig vártam, hogy megszülessen, fogadott orvosom nem volt, senki nem biztatott, hogy nem lesz baj, nem olyan vészes, stb...Az előttem szülő barátnőm 12 órát vajúdott, mások nem voltak a környezetemben, akik nemrég szültek...Anyukám nagyon könnyen szült, sosem hányt, sosem volt rosszul, minden gyereke fejvégű volt.Én meg végig hánytam és végén medencevégű volt a kislányom, úgyhogy anyu terhességére nem tudtam alapozni, hogy akkor majd nekem is könnyű lesz.Annyira bevonzottam, hogy végül császár lett a kiírt napon.Nem is indult el a szülés. Fogadott orvosom nem volt. A farfekvés miatt lett császár. Nem mondanám, hogy ez jó volt. Most van még 6 hónapom, hogy ismét lerendezzem magamban a dolgokat, most is félek, de a császárt már tudom milyen. Bár egyáltalán nem biztos ,hogy az lesz, sőt..
2013. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Az elsőnél nem féltem mert nem tudtam,hogy mi vár rám.komplikáció lépet fel ,borzalmas volt.A másodiknál nagyon féltem ,szuper volt,lélekben nagyon készültem,meg tudtam hogy mi lesz,a harmadiknál rettegtem a szüléstől,nem tudom hogy miért,császár is lett a vége.
2013. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnél nem féltem,simán szültem,semmi komplikáció,végig nagyon jó volt,komolyan...Második terhességem hamar véget ért.. (spontán vetélés) Harmadik terhességem,lehet a vetélés miatt,egy kész rémálom volt,és mindenen halálosan tudtam aggódni,lett is elég baj ... Végig rettegtem,hogy nehogy császár legyen a vége,és szerintem volt összefüggés a félelem és a szülés lefolyása között. 41 hetesen császár lett komplikációk miatt.
2013. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nem féltem,hiszen nem tudtam,h milyen.Szerintem minden fejben dől el.Szerencsére 3,5 óra alatt meg is lett a babám és nem volt semmilyen komplikáció.Nagyon szép élmény volt.
2013. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én se féltem.Nem stresszeltem rá.Csak hagytam,hogy maguktól menjenek a dolgok.Nem gondoltam butaságokra.Első babám volt. 5 óra alatt meglett. :)
2013. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Rettegtem tőle. Komplikàciò nem volt, 19òra alatt lett meg a fiam, nehéz szülès volt.
2013. márc. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem féltem tőle,arra gondoltam,hogy ki kell bírni.Lehet ebben az is közrejátszott,hogy a húgom születésekor bent voltam a szülőszobán Anyával.

Amikor mondták,hogy felvisznek a szülőszobára akkor nagyon megijedtem,és elkezdtem félni.De már bent elmúlt a félelmem,gondoltam legalább már kibújik a babám.1 hete hordtam túl.

Komplikációmentes volt a szülés,11 és fél óra alatt lett meg,kb 3 perces fájásokkal végig.

Szerintem van összefüggés a dolgok között,én fejben készítettem magam rá,tudtam,hogy fájni fog,de azt is,hogy ki fogom bírni,és hogy megéri :)

16 hetes kislány anyukája

2013. márc. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltem tőle tudtam úgyis át kell esnem rajta mert nem maradhat bent a Manókám:)

13 óra volt a magzatvíz elfolyástol és nagyon fájdalmas de most hogy 3 hetes már alig vàrom hogy újra terhes legyek!

2013. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!