Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az 1. baba gátvédelemmel,...

Ha az 1. baba gátvédelemmel, komplikáció mentesen született, akkor ez növeli az esélyét annak, hogy a 2. babánál is sikerülni fog a gátvédelem? 38 hetes km

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert már többször olvastam, hogy az 1. babánál ált.-ban vágnak. Ha nekem ezt sikerült elkerülnöm, akkor az növeli az esélyeimet a mostani szülésnél is? Olyan jó volt az 1.-nél már 2 óra múlva törökülésben ültem. mindenki csodálkozott...

2012. aug. 23. 20:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kinek mi a tapasztalata? :)
2012. aug. 23. 20:44
 2/13 anonim ***** válasza:

Sztem ez függ a baba súlyától is, de sztem ha az elsőt megtudtad szülni vágás nélkül most is menni fog!

Bár nekem sajnos mindkétszer vágtak, így is repedtem mindenfele, rossz emlékeim vannak róla!

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok!

Majd írj ha megszületett a manód! :D

2012. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Nagyon bízom benne, hogy sikerülni fog! Rendben irok! Köszi :)
2012. aug. 23. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez függ az orvos-szülésznő pároson is, függ a pici méreteitől(fejecskéje mekkora) hogy tartja a fejét-kezét(nekem a lánykámat sehogy se tudta úgy igazítani a szülésznő, hogy ne akadjon, engem se tovább nyújtani már, így lett egy pici vágásom), de valóban nagy az esélye, hogy sikerül a gátvédelem. Biztosan viszont csak ott fogsz tudni, amikor élesben megy.
2012. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem van esélye, mert én meg az első gátmetszéssel szültem, a másodikat viszont védelemmel, és nagyobb is volt a második gyerkőc.

Viszont a babák állapota is más volt: a fiamnál nem lehetett a védelemre várni, ki kellett, hogy jöjjön hamar, most a lányom nagyon jól bírta végig, szép volt a szívhangja is, együttműködő volt :o)

2012. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés, nagyon sok körülménytől függ. Mekkora a baba, hogy jön kifelé, stb. Talán abban kicsit esélyesebb, h a 2. baba már valószínű gyorsabban fog beilleszkedni a szülőcsatornába ez pedig pl. a köldökzsinór előreesés kockázatát teljesen lecsökkenti. Egyébként az első nekem gátmetszéssel volt, nem is kicsit vágtak; a 2-nál meg mondta a szülésznő, h annyira gyönyörűen jön ki, hogy ő bizony elkezdi masszírozni gyorsan a gátamat....Így a 2. szülés gátvédelmes lett.
2012. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem marad más, mint a bizakodás! :)
2012. aug. 24. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:
sikerült végül a gátvédelem?
2013. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült! :) 2012.09.18-án 4020gr-mal és 59 centivel született a kis vasgyúró. :)
2013. máj. 11. 09:11
 10/13 anonim ***** válasza:
gratulálok!! :-) fejkörfogatra emlékszel?
2013. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!