Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik a gátvédelem?

Hogy zajlik a gátvédelem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van aktív, és passzív gátvédelem. Az aktívnál kitoláskor a szülésznő vagy szülészorvos kicsit visszatartja a baba koponyáját, így lassabban bújik ki, több ideje van a gátnak tágulni. Sokszor csak háton fekve alkalmazzák. Passzívnál egyszerűen hagyják a kismamát olyan pózban szülni, ahogy neki a legkényelmesebb, legjobban esik, legyen az ülve, guggolva, négykézláb, oldalt fekve stb. Általában utóbbi az eredményesebb, kevesebb repedéssel járóbb.
2012. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok olyan profi mint az első válaszoló, de három hete szültem kettő SAJÁT szülésznő volt bent gátat védeni. Utána kábé egy órán keresztül varrtak! Az orvos azt mondta, kénytelen volt vágni, de mindegy lett volna, annyit repedtem is! :-) Hát, röviden ilyen az én első babás gátvédelmem! Túl lehet élni, de biztos ami biztos úszógumit vigyél a kórházba! Első két nap csak azon tudsz ülni.
2012. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!