Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem féltetek a szüléstől?

Nem féltetek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de most nézek szülős műsort és folyamatosan a hideg ráz. Maga a tudattól, hogy gátmetszést is csinálhatnak. Nem kellemetlen ez?

Javasolták az epidurális szülést, de most arról is lemondtam, ahogyan láttam mekkora a tű.


Hogy lehet felkészülni erre?


2013. aug. 8. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is annyira féltem, hogy ahhoz képest a valóság már nem is volt olyan borzasztó. A gátmetszést közben észre sem vettem, az epiduralishoz használt tűt pedig nem néztem meg, a doki a hátam mögött volt, amikor beadta. Ja, és nem néztem videókat előtte, az csak még jobban megijesztett volna.
2013. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Úgyhogy soha nem is fogok.

Én még azt sem tudom elképzelni, hogy miért vállalja ezt bárki is. Valami rettenetes lehet.

Persze tök jó, hogy az én fajtámból van kevesebb, különben kihalnánk, de tényleg nem tudom elképzelni, hogy ezt nők önként és dalolva vállalják. Sőt!! alig várják, hogy terhesek legyenek.

Próbálom magam rávenni, meg mindig a másik oldaláról nézni, de ide is akárhányszor bejövök egy kis lelki megerősítésre számítva, csak kiakadok magamban, hogy ezt vállalják.

Már a terhesség is egy olyan folyamat, hogy a világból kiszaladnék, ha nekem végig kellene csinálni.

Szerintem gyerek nélkül maradok :)

Itt próbálom beindítani magam rá, elmúltam 33 éves, és ha akarok, akkor jó lenne most, hogy ne negyven évesen pánikoljak be, hogy nem szültem, de el nem tudom képzelni, hogy én erre valaha ráveszem magam. Olyan szintű sajnálatot érzek a terhes és szülő nők iránt, hogy azt elmondani nem tudom.

Fura vagyok, mi?

2013. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen,12-es fura vagy. De hát nem vagyunk egyformák. Én mindig vágytam arra, hogy terhes legyek, de a folytatását nem szerettem volna, most meg itt vagyok 2 kisgyerekkel.

Gyerek nélkül is lehet teljes életet élni, ha te így vagy boldog, akkor ne is gondolkozz gyerekvállaláson.

2013. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!