Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Undorodom a szüléstől! Van...

Undorodom a szüléstől! Van vele más is így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék gyereket, tehát a gyerekeket nem utálom, nem gyűlölöm, semmi bajom velük, van köztük aranyos és kevésbé aranyos. A szüléstől viszont undorodom. Nem a fájdalom érzése miatt! Nagyon magas a fájdalomküszöböm! Próbálok barátkozni a gondolattal, de egyszerűen félelmet és iszonyatot vált ki belőlem minden egyes alkalommal maga a gondolat is. A szoptatás gondolata is hasonló érzésekkel jár. Tudom, hogy ez normális dolog. Csodálom azokat, akik világra hoznak egy babát és szoptatják is utána! Vagytok ezzel ti is így? Volt, akinek hasonló érzése volt, de elmúlt?

29N


2013. nov. 29. 22:35
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
69%

A természetes szülés egyáltalán nem veszélyes a babára és sz anyára sem.

egészségesebb nem is lehet mivel a szülőcsatornán áthaladva megkapja azokat a hasznos baktériumokat amit császár esetén "csak" 6 hónapos kora körül kap m3g.ezt bármelyik szülész-nőgyógyász elmondja.

2013. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
35%

Nem erdekel h miert akarsz csaszart hidd el. :-).

De nem fog egy olyan kioktatni es hatalmas nagy monologot irni olyan dologrol amirol magyaran fingja sincs. :-) sajnalom de ez van...hidd el itthon is nagyon ugyesen csinaljak. Kepzeld nincs 10 honapja h szultem de szinte nyoma sincs a hegnek. Es szerintem en tudom jobban mi faj benne vagy mi nem, es nem te mert HALLOTTAL rola. :-)

Meg hallottal epp mas szexualia eleterol vagy egybek.,,most soroljam hanyan elnek boldog hazassagban korulottem x gyerek utan is akit termeszetesen szult meg az anyjuk??? Nem fogom mert ez nem indok..,

Nem emiatt megy tonkre egy hazassag. De nem baj majd ha egyszer lesz gyereked tudsz majd erdemben is valaszolni. Na itt es most veled befejeztem ezt a temat. Jo ejt.

2013. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
70%

Első! MI a fene?! Te azt hiszed, hogy a császármetszés nem annyira veszélyes a babára? Hol élsz, belsőgumiban? Sokkal veszélyesebb, csak kevesebb stresszel jár! A különbség hatalmas! Lefejt tej, meg császármetszés a szexuális életed féltése miatt? Császárom volt, (sürgősségi) és a fiam majdnem belehalt, pedig nem volt baja, csupán nem fordult be! Nem vagy normális! Utána 3 hétig olyan voltam, mint a mosott fos. A gyógyszer, amivel altatnak/érzéstelenítenek, szerinted nem árt neki? Úristen, milyen emberek vannak.

Kérdező! A te dilemmád érthető, én is így voltam vele, egészen addig, amíg mocorogni nem kezdett, akkor már nagyon vágytam rá, hogy velem lehessen, el fog múlni, ha pedig nem múlik el a szülésig, akkor majd a picike elfeledteti veled :)

2013. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Most mar kezdem erteni kerdezo a problemadat, te az utana valo emlekek miatt aggodsz jobban?
2013. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
25%

"Császárom volt, (sürgősségi) és a fiam majdnem belehalt, pedig nem volt baja, csupán nem fordult be! Nem vagy normális! "


Pontosan ilyen esetekben kellene egy szakszerű, hozzáértő orvosnak még a vajúdás előtt látnia, hogy császárra van szükség. Magyarország sajnos annyira elmaradott ilyen téren, hogy addig erőltetik a természetes szülést, amíg az anya, baba is majd belehalnak. Nálad is ezzel volt a probléma, nem a császárral. Egyszerűen nem szakszerűen végezték el.

2013. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Javaslom, hogy olvass utána a vajúdás és szülés pszichológiai hátterének, hogy vajúdás közben milyen pszichológiai folyamatok mennek végbe a szülő nőn, illetve a szülés után ezek hogy alakulnak. Személyes tapasztalatom, hogy a fájdalmat és a rossz élményt később elfelejtettem.

Nekem egyébként az általad leírtakból az a benyomásom, hogy te valójában nem szeretnél szülni, de tudod, hogy már lassan ideje és a társadalmi elvárások is ezt diktálják. Bocsánat, ha tévedek.

2013. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es:


Emlékek, lelki hatások, feldolgozni a változást etc. úgy, hogy depressziós vagyok, ebből kifolyólag nincs önbizalmam stb. (ez egy másik téma), tehát a problémám egyik része, hogy esetlegesen nem tudnám feldolgozni az egész terhesség-szülés-szoptatás mizériát. (elnézést a fogalmazásért!) Ebből pedig adódik, hogy félek, hogy emiatt elhanyagolnám a babánkat és a páromat is. Tehát nem a testi dolgokról van szó, inkább a lelkiről. :) Próbálok érthetően fogalmazni :)

2013. nov. 29. 23:14
 18/48 anonim ***** válasza:
63%

Hmm te aztan ertesz hozza. Hidd el nem barbar modon vegzik. Csak ne, tudom miert nyilatkozol olyanrol amirol meg mindig nincs lovesed?

Surgossegi volt a csaszarom nekem is mert majdnem belehalt a lanyom. Es kepzeld vegkepp nem vajudtam nem volt semmi. Csak epp vizsgalaton leromlott a szivhangja , hozzatennem 36 hetes voltam csak h azonnal toltak a mutobe. Nagyon nagynak tartod magadat, es mar egyre szanalmasabb minden egyes hozzaszolasod. Gyere vissza majd akkor ha szultel mar egyet.

2013. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
55%
15ös! A fiam azért halt bele majdnem a császárba, mert hibáztak a műtét során, épp ezt mondom, baromira veszélyes, sokkal nagyobb a rizikója, mint a hüvelyi szülésnek. Sokan mégis ezt akarják, akár kényelmi okokból, pedig sokkal fájdalmasabb, és sokkal veszélyesebb. Ezt nem bírom felfogni.
2013. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Szerintem kedves kerdezo ezen ugy tudod tultenni magadat avgyis legalabb sokat segiteni ezen h rengeteget beszelgetsz a szulesrol, az utana adando dolgokrol, miket hogyan mifele modon, milyen lehetosegeid vannak. Akkor elmondod mindegyik dologrol azt h mi az amitol felsz es nem akarod. Es minel tobbet beszelsz rola annal jobban fog menni a dolog es te is megkonnyebulsz. Kibeszeled magadbol es nem agyalsz annyit meg terheled a lelkiallapotodat vele.
2013. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!