Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a nőknek az igazat a sima szülés milyen pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
És hogy a császármetszés mennyivel biztonságosabb és lightosabb megoldás anya és baba szempontjából?
2013. szept. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:
Persze biztos jobb lett volna, ha nem szólok, hogy pokolian fáj és megszülöm a gyerekemet persze oxigén hiánnyal, mert egy szülésznő azt szeretné, hogy kussoljak ha fáj a gépek az isten, majd akkor van fájás, ha az jelzi.Egyébként túl volt már hordva a baba.Én nem szeretnék köszönöm a magyar egészségügyben dolgozni, szerintem az nem hozzáállás, hogy másik fájdalmát nem érzem át és a háta mgött fikázom a szülő nőket, hogy de hisztis ez, miközben 3. napja már fájdalmak között fetrengtem. Én nem ordítottam, hanem sírtam, folytak a könnyeim, ilyenkor jön a sok parasztláda a hülye szövegével, hogy nem is akarja a gyerekét, ha akarná nem sírna bla bla.
2013. szept. 12. 10:40
 62/76 A kérdező kommentje:
3 napig próbálkoztak nálam szülésindító módszerekkel, ami csak egy kiadós méhszájgörcsöt okozott, ha betolnak első nap a műtőbe és nem elő ítéletesek azzal ha egy anya látja nem fog menni a szülés és császárt alkalmaznak, akkor két nap szenvedést spórolnak. Mellettem feküdt olyan lány a kórteremben utána, akinél az orvos minden indikáció nélkül programozott császárt írt elő. A babója 3200 gramm volt a szülő nő jó nagydarab, vajúdni sem kezdett el, egyszerűen azt mondta az orvos neki, legyen császármetszés, minden indoklás nélkül. Na ő a műtéti fájdalom miatt 3 napig az orvost szidta, lehet neki ment volna a szülés. Ő nem is kérte a császárt, az orvos mondta, szerinte ez jó ő meg nem kérdőjelezte meg a szavát.De komplikáció mentes terhessége volt. kis méretű újszülöttel, semmi indikációja nem volt a császárnak, sőt nem is kérte, csak az ő dokija így szereti.Gondolom megvan rá az oka, hogy így szereti.
2013. szept. 12. 10:51
 63/76 anonim ***** válasza:

Az az igazsag hogy ti magyarorszagon elo nok erdekesek vagytok.

Soah nem kerdojelezitek meg az orvos donteset es mindent elfogadtok ugy ahogy mondjak.

Itt kulfoldon a termeszetesseg hivei vagyunk nem inditunk oxyzunk borotvalunk beontunk vagunk nyomunk megis minden baba szepen megerkezik es a csaszar aranya who szerint 15-18% ami magyarorszagon 55-60%.

Miert ? Mert a nok itt sajat testuket ismerik es nem engednek beleavatkozni csak indkolt esetbe a termeszetes folyamatba.

ha nincs inditas nincsenek oriasi fajdalmak alfajasok amelyek tagulast nem de szenvedest okoznak.

Nekem szemely szerint mint anya nem mint szakember sikerult szulesinditassal magyarban megszulnom es igen ugy ereztem megalaznak leneznek es borotvaltak beontottek inditottak vagtak turkaltak nyomtak.Rossz elmeny volt mintha megeroszakoltak volna azon a 6 napig amig probaltak elinditani a szulest.

Aztan megszultem itt is muszerek inditas nelkul sajat fajasokkal a nappalimban a szuloszeken a ferjem tartott a szuleszno csondben figyelt.

halk zene gyertyak intim pillanat.

Fajt a 2.3. 4. szules is de mashogy en voltam a vezeto a sajat testem uraltam senki nem kenyszeritett kengyelbe a fenekembe vilagitva.

A 4. szules is otthon kezdodott es 8 cm mentunk be a korhazba mert szurkos volt a magzatviz. en nem akartam menni mert feltem az orvosok eroszakos modszereitol de itt kellemssen csalodtam hagytak magamba homalyban megszulni csak a gyerekorvos allt keszen a lanyomnak.

Sajnos a lepenyem benn maradt es sok vert vesztettem de meg a mutoben is ugyeltek arra ne fazzak ne legyek pucer es mindenki jokedvu volt es nyugodt.

sajnos tobb babat nem vallalhatok a verzesem miatt tul veszelyes lenne szamomra de most evente tobb szaz kisbabat segitek a vilagra otthon eroszak mentessen csondessen figyelve es kiserem a kismamat a korhazba ha kell.

2013. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
38%

Senki se mondta, hogy nem volt indokolt a császárod, csupán arra próbálunk rávilágítani, hogy mivel nem élted át a természetes szülést, nem is tudsz róla objektív képet adni.


Nem mindenki éli meg egyformán a szülést, ezt kellene végre nagy nehezen felfognod. Valaki annyira fél, hogy csak a császárban gondolkozik, más ezt el se tudja fogadni. Van akinek a császáros szülés volt jobb, van, akinek a természetes. Te úgy indítottál egy tök felesleges vitát, hogy haragszol az orvosokra és a szülésznőkre, holott köztük se egyforma mindenki.


De van egy tanácsom. Legközelebb kezdj el spórolni, és menj magánklinikára, vagy külföldre és meglátod, mindenki máshogy fog hozzád viszonyulni. Sajnos itthon ez van, ki kell fogni a jó fej embereket. Ha van pénzed, akkor pedig sokkal nagyobb eséllyel kifogod.


Remélem második gyermeked természetes úton születik, és sokkal kevésbé lesz fájdalmas, mint ez. De ez, hogy a "császár biztonságosabb és lightosabb"... Hát remélem érzed, hogy ez egy szakkönyvben sem állja meg a helyét.

2013. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
62%

63-as


Az az igazság hogy te is csúsztatsz és ferdítesz, meg általánosítasz. Magyarországon 2011-es adatok alapján 33,5% a császármetszések aránya. Amerikában ugyanennyi, Angliában is 25%, Skandináv országokban 20%.

Tehát erős túlzás az 50 % amit írtál.

Az sem igaz hogy itt minden kismama birka aki megy az orvos után. Nem az, csak az itthoni helyzet nem teszi lehetővé hogy otthon szüljünk. Nem mellesleg nem is szeretnék. Nekem két csodálatos kórházi szülésem volt, mert nem feltétlen azzal foglalkoztam hogy nekem mi a jó, hanem hogy a gyerekem épségben megszülessen. Két különböző kórházban szültem. Egyik sem magánintézmény, de volt fogadott orvosom és szülésznőm. Mindkét helyen voltak bunkó orvosok és nővérek, és voltak normálisak is. Tapasztalatom szerint akivel én normális voltam az 99%-ban pozitívan viszonyult hozzám.

Nem tudom miért olyan megnyugtató a saját nappalimban vajúdni meg szülni. Én személy szerint az ambuláns szülést tudom nagyon támogatni, de ma itthon erre nincs reális lehetőség, mert ha gond van nincs hová visszamenni.

Ahol az otthonszülés évtizedek óta elfogadott, ott megvan ennek a képzési és intézményi háttere. És nem néz rád az orvos felelőtlen hülyeként ha utána a kórházban kötsz ki, valamilyen komplikáció miatt. Mindemellett akkor is veszélyesnek tartom, mert ha a baba oxigénhiányos lesz, nagyon nem mindegy hogy pl 5 perc alatt kerül műtőbe az anyuka vagy 15. Itt az életet jelentheti. Vagy ha korai lepényleválás vagy szülés utáni urallhatatlan vérzés miatt kivérzik az anyuka te pl mit tudsz tenni otthon a nappaliba. És ezek tök függetlenek attól hogy milyen nyugisak a körülmények.

Szóval el kellene gondolkodni mielőtt össze vissza irkálsz. Te pl már nem élnél ha a 4. gyereked nem kórházban szülöd. KApisgálod már?

2013. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
66%
65-ös, az utolsó mondatod nagyon szánalmasra sikerült.
2013. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
67%
Melyik mondatomra gondoltál? Csak az igazat írtam.
2013. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
49%
Ja és leírhatnád miért pontoztad le. Mi is volt vele a probléma?
2013. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:
Nekem az orvosommal nem volt bajom, de nem kell mindenáron elkerülni a császárt. Egyébként csodálatosan műtött meg..De a szülésznők nagyon szokták már az emberi szenvedést:)
2013. szept. 12. 19:37
 70/76 anonim ***** válasza:

Eleve az, "hogy nem élnél", de ezt még megérteném, mert tényleg szükséges volt a beavatkozás (ami nem mellesleg otthonszülés mellett is tökéletesen sikerült), de a "kapizsgálod már" viszont abszolút felesleges, vitaindító. Nehéz normálisan beszélgetni egy ilyen szép témáról?


Különben meg nem én pontoztalak le.


Kérdező, próbáld úgy nézni, hogy biztos volt olyan előtted, aki tényleg már az elején teljesen ki volt készülve, holott a gép ugyanúgy nem mutatott semmit. Előfordulhat, hogy valakin indokolatlanul látják a szenvedést, és másokra is e tapasztalat alapján rásütik a bélyeget. Persze nem mondom, hogy így kellene viselkedni, de ezen már úgysem tudsz változtatni. Örülj a gyermekednek, majd ráérsz a következőnél gondolkozni, milyen nővéreket válassz :)

2013. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!