Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a nőknek az igazat a sima szülés milyen pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
És hogy a császármetszés mennyivel biztonságosabb és lightosabb megoldás anya és baba szempontjából?
2013. szept. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem faj mindenkinek pokolian.

3 szulesem volt.Komplikaci nelkul mind gyorsan lezajlott.

4.babam surgossegi csaszarral lett meg.Eloreesett a koldokzsinor.

En a magam tapasztalata szerint a szulest valasztanam.

2013. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
93%

Csak egy tudatlan ember gondolja azt a csaszar biztonsagos light babanak es mamanak.

Lattal mar heget szeprepedni es lattad ahogy rohantunk a mutobe ott szedtuk ki a halott gyereket??

Lattad azt az anyat aki csaszar utan aq kovetkezo csaszarnal a hlyagjat hagyta a mutobe es a mehet?

Lattad mikor a kismama csaszar (surgossegi) utan panaszkodik faj a feje es az orrod elott megall a szive? 3 arva kicsi maradt utana hiaba elesztettuk ujra hosszu perceken keresztul.(ruiter embolie)

Lattad mar amikor a kovetkezo terhesseg a csaszar miatt a placenta a mehszajon tapad es az anya egesz terhesseget a korhazban tolti verezve?

sajnos en igen lattam ott voltam tobbszor is.

A babaknak sem setagalopp a csaszar pl eltorhet a combja kozben vagy surgosseginel belevaghat a doki stb.

Ezen kivul wet long (vizes tudo ) nagyon nagyon gyakori a csaszar utan a fajasok ugyanis meg erlelik a tudot.

Ilyenkor a baba oxigent kap es az anyatol elvalaszva eli meg az elso 24 orat.Roviden ennnyi es meg meselhetnek reggelig...

[link]

2013. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit fűznék hozzá:


-ahhoz képest, mennyire "szörnyű", elég sok embernek van 1nél is több gyermeke. Mellesleg, kihalóban sem vagyunk....ha abban is kennénk nem a szülés miatt.


Természetes sokkal jobb, TERMÉSZETES. Aki nem bír ki fájdalmat a saját gyermekéért szégyellje el magát!

Önző emberek... Mellesleg, tudtátok hogy a babának sokkal jobban fáj?

2013. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:

Hát szégyellem magam én anyának nem való senki, de én azon gondolkodtam két szülésindítás között, hogy levetem magam az emeletről, olyan fájdalmaim voltak, csak legyen vége. Meg tudtam érteni milyen lehet a haldokló utolsó stádiumos öregnek, aki a fájdalom helyett a halált választja.

Holnap fel is kelek beviszem a gyereket az intézetbe én anyának nem való senki, hátha kiveszi valaki, aki elviselte volna a fájdalmat, mert én szaranya vagyok. Ha van más megoldás, ha nagyon fáj, miért nem lehet áttérni egy humánusabb megoldásra? ont ezért mert a baba is megszenvedi a szülést.Mindennek vannak kockázatai, a sima szülésnek is. Egyébként a baba súlyát alábecsülte az ultrahangos orvos közel egy kilóval,plussz fájásgyengeségem volt, sajnos érezni éreztem a fájást, de méhtevékenységem nem volt erős.amikor megszületett a baba nyakán volt a küldökzsinór, valamint ha rendesen szültem volna a fájásgyengeség miatt nem tudtam volna nyomni, valamint téraránytalanság volt a baba nagy mérete miatt.Ebből semmit nem vettek észre, csak a császár után derültek ki, hogy indikált volt a beavatkozás.Igazából a kétségbeesett arcom miatt műtött meg az orvosom. Volt egy megérzésem, hogy a sima szülésnek tragédia lenne a vége.

De a nők megérzéseire nem hallgatunk, pl én aggódtam a baba mérete miatt, mert éreztem ő egy nagy méretű újszülött lehet.de a megérzéseimmel senki nem foglalkozott, max. az orvosom, de őt félrevezette az ultrahangos orvos, hogy ezt az átlagos babát simán meg lehet szülni, hát kissé benézte.

2013. szept. 9. 21:59
 35/76 anonim ***** válasza:
Ne törődj senkivel, csak azzal, hogy egészséges gyermeked van. Ha oxigénhiányosan született volna a gyermeked, most az orvost szapulná és perelné mindenki....ez egy olyan ország, ahol éppen az nem jó, ami van. Örülj a gyerkőcnek és légy boldog a csodával. És ne érdekeljen ki mit mond a szülésről, nem voltál ott, lehet, fele sem igaz. Az, hogy a császár kockázatos lehet. Műtét. A természetes szülésnél is vannak kockázatok az anyára és a babára nézve is. Én is azt éreztem az előző napi uh-n, amikor a doki 3700 grammot mondott, hogy kizárt, hogy természetes úton megszüljem, bíztam a császárban, de nem mondtam addig, amíg nem vált kérdésessé. Indokolt volt, és az orvosom megértett: a bátyám fogós szülésnek köszönhetően halt meg 28 nap után, egészséges lett volna, ha császárral születik meg.....szóval ha lesz tesó, én biztosan olyan orvost keresek, akivel meg tudom ezt beszélni. Egy a lényeg: boldognak lenni a csodával, ami kaptunk anyaként.
2013. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
Miért nem kértél edát???
2013. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm és imádom a csodálatos kisbabámat, sajnálom ami a testvéreddel történt...:(

Az én babám 50 cm volt és 4180 gramm:) túlhodrás volt már, szegényen vörös hámló foltok voltak.

az ultrahangos orvos 3400 nap tippelte én rá is kérdeztem, hogy ez biztos, mert szerintem kizárt, mert egy hónapja is ennyit mértünk egy másik helyen, ő mondta, hogy tuti. Egy igazi kis húsgombóc volt, amikor megszületett..:)Lógott ott sonka -toka minden..:)a csecsemősök úgy hívták: a dagadt:)

2013. szept. 9. 22:31
 38/76 A kérdező kommentje:
Kértem én, de még nem voltam olyan stádiumban állítólag, hogy beadjuk az EdA -t
2013. szept. 9. 22:34
 39/76 anonim ***** válasza:

Én sem kaptam, mivel azt 2 ujjnyi előtt nem adnak és 4 ujjnyi után sem.

Nekem az indítás előtti nap 3700-at mért a doki és 3640-el született a fiam :)

2013. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:

Amúgy meg, még annyit hozzáfűznék!


Miért kellene riogatni a kismamákat?:-) jól esik neked, hogy leírod neked mekkora tragédia volt? Képzeld, nem mindenki így éli meg. Nem egy leányálom, de könyörgöm....túlzásokba ne essünk már.


Sajnálom, hogy neked ennyire fájt kérdező. De nem tudom melyik volt az a rész ahol azt írtam, hogy rossza anya lennél. Én nem így gondolok vissza a történésekre, persze azért mert nem te vagyok mások vagyunk. De én sem csak kitüsszentettem a babát:-)


Nem kell senkit sem riogatni, mindenkiben más élményeket hagy a szülés.

Szerintem nagyon függ az ellátástól illetve az orvostól! Úgy tudom EDAt nem adnak már akkor, amikor bénulsz a fájdalomtól, ha előtte adják állítólag hatásos:-)


De ne vedd már a rózsaszín felhőket a leendő anyukák elől...:) én senkit nem hallgattam meg. Ha belekezdett, leállítottam, hogy ne hari...nem érdekel, majd ha megszültem cserélünk élményt:))

2013. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!