Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a nőknek az igazat a sima szülés milyen pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
És hogy a császármetszés mennyivel biztonságosabb és lightosabb megoldás anya és baba szempontjából?
2013. szept. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
100%
Anya-gyerek kapcsolatról, kötődésről és személyiségről szó nem esett ebben a cikkben, ellenben a sejtszintű mechanizmusok megalapozásáról igen. Valamint arról a nyilvánvaló tényről is, hogy a császármetszés adott esetben életmentő lehet. Sürgősségi császáros kisfiam ma valószínűleg nem lenne, ha nem császároznak meg. Ettől még igaz, hogy a születéssel járó egészséges stressz hasznos a babának.
2013. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írhatunk itt neked akármit, nem vagy hajlandó elfogadni. Tudodmit? Legyen igazad. A te gyerekedet volt legnehezebb megszülni, a császár az egyedülvaló jó megoldás, és mindenki aki hüvelyi úton szül, az mazochista. Ne törrődj semmi mással, terjeszed a tant, hogy megmentsd a sokszerencsétlen kismamát a szenvedéstől. Rettentő korlátolt nő lehetsz. Nem a császár miatt kell sajnálni a fiad, hanem a te hozzáállásod miatt az élethez.
2013. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes volt a cikk! Köszi a linket :)
2013. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Örülök, hogy hasznosnak tartod. Én is annak egyébként.
2013. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:
Nem vagyok korlátolt nő, nem kell sajnálni a gyerekemet, nem is fiam van, hanem cukorborsó kislányom. De számomra nagyon rossz volt a hasamon a műszerek, a ritmikus összehúzódások, amivel semerre nem tartottam, hogy nem tágultam, mégis pokoli fájdalmakat éltem át. És nem tetszett, hogy összesúgtak a szülésznők, hogy ez mit hisztizik, amikor még nem is szül..de nem kell szerintem a császármetszést, mint lehetőséget azonnal elvetni és szerintem a női megérzésre is kéne hagyatkozni, mert ha simán szülök tutira nem lett volna komplikáció mentes.Nem tudom miért kell sajnálni a gyerekemet, hogy korlátolt az anyja, ne ítélj, hogy ne ítéltess. Bár minden gyereknek olyan dolga lenne, mint az én kislányomnak..De én valamiért biztonságosabbnak érzem a császármetszést, mint szülési módot.
2013. szept. 11. 23:33
 56/76 A kérdező kommentje:
És a császár sem volt kellemes a műtét alatt mindent éreztem, hogy matatnak, meg hogy legszívesebben elmozdítanám a lábam... De utána a lábadozás már jól ment.. Egy dolog nem tetszett, hogy a kicsit az intenzívre vitték fertőzés gyanú miatt..De az sem a császár miatt voltm mert a többieknek felhozták a gyerekét...Tehát én első nap nem babáztam, csak este erőt vettem magamon és kocsival letoltak, hogy 5 percre lássam. Utána egész este fel le sétáltam , hogy a sebemet szokjam. Másnapra elmúlt a nagyon erős fájdalom. Persze nem jó a felnyitott has...de a szülési fájdalomhoz képest bármilyen megoldást elfogadhatónak tartottam...
2013. szept. 11. 23:53
 57/76 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nem volt szülési fájdalmad, akkor hogy tarthatod jobbnak a császárt?! Itt mindeninek csak ez zavarja a szemét...


Egyik barátnőm majdnem ugyanígy járt, mint te. Szülési fájdalmai voltak, vérzett, a kórházban a gépek nem mutattak semmit. Ott sírt nekem, hogy ő szülni fog, de senki nem tesz semmit. Ápolónők hasonlóan viselkedtek, mint veled. Aztán jött egy doki, és betolták a műtőbe szülni. Természetes úton szült, sajnos nem egész

2013. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
100%

en komplikációmentesen. De soha egy szóval nem hallottam, hogy akármelyik módszert, vagy az ápolónőket szidná! Sőt, elvégzett egy tanfolyamot, és most ő dolgozik ott ápolónőként, hogy az olyan anyákon, mint ő volt, segíthessen!


Na ez egy jó hozzáállás, nem az az abszolút felesleges és buta vitakeltés, amit te csinálsz.

2013. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 A kérdező kommentje:
Miért nem olvasod, hogy én öt perces fájásaim voltak, csak a műszer méhtevékenységet nem mutatott ki? Én 3 napon keresztül fájdalmak között fetrengtem, plussz a zselés indítástól méhszájgörcsöt kaptam. Látom itt mindenki lebutáz, mert itt okos emberek vannak. De miért nem tudják elhinni az embernek, hogy pokoli fájdalmai vannak amikor ömlik belőle a vér és mégsem jelez a műszer? Igen szülési fájdalmaim voltak. méhtevékenység nélkül, ezért toltak be 3. nap utána műtőbe. Én 3 éjszakát 3 nappalt nem aludtam.5 perces gyakorisággal jöttek éjszaka a fájások.Ha be is indult volna a szülés így kifáradva hogy szültem volna? Szerintem buta és ostoba az aki ír ilyeneket, sőt még primitív is, mert el sem olvassa amit írtam és nem értelmezi a szöveget sem. Semmi empátia a szenvedők iránt. Én 3 napon keresztül tapasztaltam mi az a vajúdás miközben sorban szülték mellettem a gyerekeket és a gép nem mutatott csak minimális tevékenységet, de a fájdalmat a testem teljes mértékben érezte.
2013. szept. 12. 10:29
 60/76 anonim ***** válasza:
Hogy 3 napig nem lépett az orvos, az talán nem érthető, de mindennek ellenére azt gondolom, hogy a világod elleni haragod Veled is elfeledteti az empátiát, és a disztinkciót, mert hiába mondják/mondjuk Neked azt, hogy elhisszük, min mentél keresztül, Te képtelen vagy belátni, hogy van olyan, akinek a szülés minden egyébként végtelenül relatív fájdalma ellenére semmiért oda nem adandó, maradandó és szép élmény.
2013. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!