Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a nőknek az igazat a sima szülés milyen pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
És hogy a császármetszés mennyivel biztonságosabb és lightosabb megoldás anya és baba szempontjából?
2013. szept. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező. A válaszadók nagy többsége normálisan válaszolt. Mindenki azt mondta, hogy ugyan miért kellene riogatni a kismamákat, meg császárra rábeszélni őket, mikor korántsem érzi minden szült anyuka azt amit te a szülésével kapcsolatban. Van akinek szép élmény.

Erre te kiragadod az egyetlen bunkó hozzászólást és arra reagálsz. Én elhiszem hogy hormonok és a szülés utáni hormoningadozás hisztissé tesz, de nem értem miért nem lehet megérteni amit itt többen leírtak. A hüvelyi szülés nem mindenkinek szar!

Attól hogy császárral szültél nem vagy szar anya. Nem itt dől el. Az sem biztos hogy jó anya akinek hüvelyi szülése volt. Azt nem az első pár óra határozza meg ki lesz jó anya, hanem az elkövetkező évek. Szóval feleslegesen pörögsz. Én pl nagyon nem akartam császárt. A lányaim 55 és 56 cm-el születtek, és 3800 és 3950 g-al. A 4180g-os babád azért nem óriás, az 50 cm meg főleg nem. Simán megszülhető, ha nem 40 kilós vagy extrém keskeny csípővel. Az hogy a te esetedben ez sanos nem működött, sok körülmény rossz összejátszása lehetett. De ettől te még lehetsz nagyon jó anyukája a fiadnak, csak ne akarj mindenkit a császárra rábeszélni.

2013. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Tudod te, hogy hány leendő anyuka olvassa a kérdésed? Miért kell ilyen értelmetlen kérdéssel riogatni őket?

Vagyunk egy páran akik szültünk már,és lám túléltük, itt vagyunk, akkor is ha fájt. Ha olyan elviselhetetlenül borzasztó lenne, akkor mindenkinek csak egy gyereke lenne. Egy pár nap az, ami tényleg nagyon rossz ( MINDEGY HOGY SZÜLSZ), de cserébe egész életedben ott lesz az a gyermek, aki a legnagyobb boldogság. Az első mosolyánál elfelejted milyen is volt szülni!Ezt kéne ide leírni, nem azt , hogy milyen pokoli fájdalommal jár.

2013. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:

A császár csak akkor nem fáj,mikor végzik! Utána jön a pokol amikor fel kell állnod....

A sima szülés sem fáj mindenkinek pokolian!!! sőt,vannak esetek,amikor kifejezetten alig érzi hogy beindult a folyamat- nem egy olyanról hallani,hogy észrevétlenül tágult ki,és csak nyomnia kellett.

2013. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:

Hát igen, én még nem szültem, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem ijedtem be egy-két válaszon, megjegyzésen!


Sajnos a mi környékünkön nem hallottam jókat a szülészetről sem, remélem, mire odakerülök, változni fog a helyzet...

Biztos vagytok benne, hogy akarok gyereket, és a fájdalmat is jól bírtam idáig (jó 10 centis sávban végig van varrva a gerincem és két alkalommal készült el), de azt is tudom, hogy ez a fájdalom nem lesz ahhoz hasonlítható...


Minden esetre azt gondolom, hogy két szüléstípust legfeljebb az tud összehasonlítani, aki átélte mindkettőt, nem az, akinek fájdalmai és komplikációk végett közbe kellett avatkozni. Persze, hogy a császár hozta a megkönnyebbülést, ha egyszer leblokkolt az anyuka.


Bízom benne, hogy pár év elég lesz a felkészülésre, mert bár érdekel a téma, még csak 24 vagyok és szeretnénk várni. Már sokat olvastam a témában, és szerintem ami nekem erőt fog adni, hogy leendő gyermekemnek ez legalább annyira fáj, mint nekem, úgyhogy erősnek, és gyorsnak kell lennem! :) Addig meg marad az állóképesség fejlesztése és a hasizom gyakorlatok! :D

2013. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
Engem 4 órányi tolófájások után császároztak.Szóval majdnem mindkét szülési formában volt részem.Egyik sem jobb a másiknál.A lényeg a végeredmény!
2013. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:

Nem csak mi nők nem vagyunk egyformák, de egy nőnek szülései sem egyformák.

Volt pokol, majdnem császár szülésem, és volt olyanban is részem aminél magam sem hittem, hogy percek múlva babázni fogok, mert annyira gyengének éreztem a fájásaimat...

Nem kell egy után messzemenő következtetéseket levonni. A fiam után én is azt mondtam, hogy szent ég, ez szörnyű, a lányom után mindenkinek ilyen szépet.

2013. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:
Szerintem a 4200 -as baba igen is nagy súlyú, az hogy csak 50 cm-es súlyosbította a dolgot, mert egy tömör kis golyó volt, nem a hosszán oszlott el a súlya.
2013. szept. 10. 22:33
 48/76 anonim ***** válasza:

A suly nem mond semmit a fej korfogata az ami szamit.

En megszultem egy 4500g kisfiut 38 cm fejjel siman nem vagtak nem repedtem.

2013. szept. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:

Utolsó tapasztalatát osztom én is: 4630 grammos kislányomat másfél óra alatt megszültem, míg 3900 grammos kisfiam sürgősségi császárral jött a világra.

Sok szó esett itt a mama szempontjáról, de a babáéról alig valamennyi: állítólag a babának hosszú távon jót tesz, ha megéli a születéssel járó stresszt. Íme:


[link]

2013. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vannak kutatási eredmények már régóta e téren, de az anya-gyerek kapcsolatot, a kötődést és a személyiséget nem hiszem, hogy jelentős mértékben befolyásolja a születés módja. Én is császárral születtem ( mint írtam a bátyám egy fogós szülésbe halt bele), a fiamat is így szülte, 8 órát vajúdtam ha lesz tesó császárral szeretném szülni a pozitív élmény miatt. Ha nem lesz egészségügyi oka (hegszétválás pl) majd vajúdni szeretnék, azt nem szeretném, ha pl 8,30kor egyből tolnának a műtőbe. A császáros szülésem után én nem tudom elképzelni, hogy természetesen szüljek, egyáltalán nem érzek késztetést erre. Nagy állatoknál számtalan ellésnél segítettem, teljes mértékben tisztában vagyok az élettani folyamattal és azzal is, hogy a császárnál, amikor kiemelik a babát, az tulajdonképpen egy fulladásos élmény számukra, de én félek a családi háttér miatt az esetleges problémáktól (a vajúdás alatt ettől féltem és örültem a császárnak, de nem kértem az orvosomtól, csak amikor vigasztalni akart, akkor árultam el neki, hogy megkönnyebbültem, hogy így szülünk).
2013. szept. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!