Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a nőknek az igazat a sima szülés milyen pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
És hogy a császármetszés mennyivel biztonságosabb és lightosabb megoldás anya és baba szempontjából?
2013. szept. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
A szülőszobán meg hallottam nő ordítását, ahogy pont stoppolták, a férje viccesen megkérdezte, mert én a vajúdóban feküdtem és ott volt a férj már a babával- nocsak nem jön mégegy?:) azt hittem a feleség nevében képletesen orrba verem, baromi vicces szitu.
2013. szept. 9. 00:31
 12/76 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem minek vonyítanak.
2013. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
mert pokolian kibírhatatlanul fáj.
2013. szept. 9. 00:51
 14/76 anonim ***** válasza:

Nézd, én is szenvedtem egy ideig, meg üvöltöttem, de nem mindenki - a gyógyulás utána már jó volt, én örülök, hogy nem császár lett végül, bár az se lett volna tragédia, csak egészségesek legyünk.


A nők meg szerintem nagyon is tudják, hogy a szülés fáj, de az, hogy nekik mennyire, az ott derül ki a szülőszobán. Na és vannak, akik ezek után is újra szülnek, és nem akarnak császárt...

2013. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 A kérdező kommentje:
Én sem akartam császárt, ha gondoltam volna rá akkor ledumálom az orvossal.De ezek után csak császár.
2013. szept. 9. 01:13
 16/76 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert neked rossz élmény volt, nem mindenkinek az. Nem mindenkinek fáj egyformán, és nem mindenki éli meg ugyanúgy. Nem hiszem hogy ezt olyan nehéz felfogni. Mindkét oldalon az általánosítás dühítő. Csak mert neked a császár jobb volt, mindenki aki nem így érez az megvezetett hülye, mert sokkal jobban járt volna...

Tudod az én két szülésem is fájt, de nem volt kibírhatatlan, és bármikor végigcsinálnám újra. Életem legszebb élményei. Igen, a fájdalom is.

2013. szept. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
64%

Nekem volt sima és császáros szülésem. A sima szülésem 15 perc alatt lement, és nem voltak nagy fájdalmaim. Nem fájt annyira amint ma egy menstruációs görcs. A szülés után a varrat kiszedéstől féltem egy kicsit, de az sem fájt, mert az orvos hűsítette a varrat helyét..

A császár sem fájt mert érzéstelenítést kaptam (simánál nem kaptam semmit)

De utána a kínok kínját éltem át.. Iszonyatosan fájt a műtét helye, a hasam ahogy gyógyult a vágás.. Hetekig csak álomba tudtam sírni magam..Borzalmas volt.

Sajnos pont a császár miatt döntöttem úgy hogy soha többé nem szülők..Pedig ha a második is sima szülés lett volna, azóta meglenne a harmadik babám is..

2013. szept. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt sima szulesem egy,es ket csaszarom. Nagyon faj a sima szules,az biztos 18 orat vajudtam mire nagy nehezen megszuletett a lanyom,de akkor is azt mondom inkabb a sima szules mint a csaszar!! Bar az utolso csaszarom egesz ugymond jo volt kaptam valami hangulatjavitot a.mutet alatt,de en vegig vihorasztam a.mutetet:)
2013. szept. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
90%
De viszont az elso csaszarom nagyon rosz volt,bepanikoltam a mutoasztalon,borzaszto volt,ja es mondanom sem kell hogy kinok kinjat eltem at a.mutet utan ugy fajt ,felulni felkelni semmit nem birtam
2013. szept. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
El kellene fogadni már azt,hogy NEM VAGYUNK EGYFORMÁK! Nem lehet általánosítani,hogy kinek melyik szülési nem a jobb vagy a rosszabb. Én császáros voltam, de én is annyira jól viseltem,hogy másnap már bárhova elsétáltam, mikor hazajöttünk, összedobtam egy vacsit! Én úgy gondolom (bár még nem volt benne részem),hogy a sima szülést rosszabbul viseltem volna.Viszont barátnőmnek olyan szép szülése volt, hogy ő meg a lehet,hogy a császárba "halt volna bele"! Nem lehet általánosítani!
2013. szept. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!