Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondják meg a...

Miért nem mondják meg a nőknek az igazat a sima szülés milyen pokoli fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
És hogy a császármetszés mennyivel biztonságosabb és lightosabb megoldás anya és baba szempontjából?
2013. szept. 8. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
92%

Ez így nem teljesen pontos amit leírtál. Látszatra, de csakis látszatra lightosabb... de az egy komoly hasi műtét! és ott is lehet komplikáció, nem is kevés!!!!

Én azt nem értem alapból, amit főcímnek is írtál! azt mért nem lehet elmondani a nőknek!? ez már engem is érdekelt párszor! de szerintem azért mert hiába is mondja valaki neked - nekem hogy ez ennyire meg annyira fáj és hogy a 10 es skálán ez 100 as! - túlzásnak hinnéd és én is annak hittem! csakis tapasztalttal lehet erről bebizonyosodni... nekem volt 100 -as szülésem is és volt 3-4 -es is! mellesleg a 100 as után álmomban sem gondoltam volna hogy én mégegyszer ezt végig akarom csinálni.

2013. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
92%
A természetes szülés sokkal biztonságosabb. A császározás egy hasi műtét, tehát sokkal veszélyesebb. A babának, anyának is jobb a természetes szerintem. Egyébként pedig mindenki máshogy éli meg a szülést, és mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége.
2013. szept. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek kérdezö! Volt sima szülésem meg császárom is! A császár sokkal jobb volt! A sima szülés maga volt a pokol!
2013. szept. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
90%
A normál szülés az élettani,természetes folyamat. Hogy lenne biztonságosabb egy mesterséges módszer,ahol elkaszálnak mindent,ami "útban van"? Izmokat, ereket,mindent, nyitott hasi műtét,tele kockázattal? A császár arra való,ha a normál szülés valamilyen oknál fogva nem kivitelezhető,illetve veszélyben a baba vagy az anyuka. Tehát semmiképp nem normális,természetes dolog. Butaságokat írsz. És valóban mindenki máshogy éli meg. Csak érdekességképp..keresztanyámnak 2 gyereke van, egy sima egy császár szülés. Azt mondta,inkább 10 normál szülés,mint még egy császár. Sokkal tovább tart felépülni, mint normál szülésből és tovább marad nagyon fájdalmas. Egy kicsi műtét is meddig tud fájni..nem egy ekkora kaliberű!
2013. szept. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
50%

első vagyok:

Azt hogy a sima szülés kevesebb komplikációval jár ez sem igaz! nekem mindkétszer eltört valamim szülés közben! Először a farokcsontom és szimfiolízisem lett - nem pár hét volt a felépülés!!! hónapok!! Másodjára a keresztcsontom törött el szülésközben - de nem fájt- csak éreztem egy roppanást!! és szülés után tudtam járkálni is!!!! már 18 hónapja de még mindig kezelésre járok, mert valami még mindig nem stimmel, bár tényleg nem jár fájdalommal, csak tudom hogy helyre kéne rakni...de a barátnőm aki császárral szült neki elfertőződött a seb,hiába volt kórházban 1 hetet!!- mai napig visszajár pedig 6 hónapja szült! szóval ez alapján egyik sem jobb vagy könyebb , van ilyen is meg olyan is !

2013. szept. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
40%

4-es! Már, hogy kaszálnának el mindent? Az izmokat meg minden mást széthúzzák és ennyi. Én meg inkább 10 császár mint 1 sima! Nem vagyunk egyformák! Itt jegyzem meg, hogy volt olyan szobatársam aki sz.rul volt császár után, de olyan simán szülő is akinek 2 nap után könyörögtek a nővérek, hogy jó lenne felállni és elmenni zuhanyozni! :S

Nem kell mindjárt nekiesni annak aki felmeri vállalni, hogy jobb volt a császár!

2013. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
59%

Hát ezen kár vitázni, mármint azon, hogy melyik fáj jobban, mert mindenki máshogy éli meg. Vannak tényleg akik mindkettőn átestek, mégis az egyik a császárt a másik a pedig a természetes szülést szenvedte meg jobban. Nem vagyunk egyformák, és a körülmények is mindig mások. Szóval mindegyik válasz totálisan szubjektív.

Én természetesen szültem, bár reménykedtem hogy császár lesz, de nem a fájdalom miatt, hanem mert ismertem oxigén hiányos gyerkőcöt, és tartottam tőle nagyon. És tény és való, hogy az oxigénhiányos állapot természetesen szüléseknél alakul ki, amikor elakad a szülőcsatornában a kicsi. DE végül minden rendben volt velünk, hála a jó égnek. Viszont mivel 4 kg feletti volt a lányom, kívül belül szakadtam úgyhogy gyötrelem volt az a fél óra, amíg összestoppoltak és még hetekkel később sem tudtam rendesen ülni. A szexbe visszarázódásról már ne is beszéljünk, annyira kellemetlenek voltak a varratok helyei belül is. Jah...és azóta is küzdök a vizelettartási problémáimmal pedig már eltelt egy év!!

Pár hónappal előttem szült a sógornőm, 1 óra light vajúdás után császározták. Már pár nap múlva úgy jött-ment intézett mindent, mintha mise történt volna. Azt mesélte, hogy az első felkelés az pokoli volt, de már mikor hazaengedték őket, kutya baja sem volt.

Úgyhogy kinek hogy alakul, ezt nem lehet előre tudni.


De mondjuk az én sem értem, hogy miért mondják egyesek, hogy a babának a természetes szülés a jó, hiszen neki is nagyon fájdalmas megszületni. Amikor hipnotizálnak valakit és visszamennek az időbe, akkor is úgy csinálják, hogy születésig nem lehet visszamenni pont emiatt...


És mindkettőnek lehetnek igen durva szövődményei, következményei, de én nem hiszem, hogy a természetes szülésemmel kisebb fájdalmat éltem át összességében, mint egy császározott a komoly hasi műtétjével...

2013. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
90%
Mert ez nem így van. Minden változatra van személyes ismerős története (császármetszés - könnyen ment gyorsan gyógyult/kínszenvedés volt szétnyílt a seb - sima szülés: könnyű/nehéz), de két barátnőm is szült császár után. Egymástól függetlenül mondták, hogy igaz, hogy a császár az adott pillanatban gyorsabb és fájdalommentesebb volt, és hiába épültek fel gyorsan a császár után, nem is szenvedtek sokat, mégis inkább a hüvelyi szülést választanák újra, mert utána nagyon nem mindegy.
2013. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:

nekem sima szüléssel indult a téma, gondoltam erőt veszek magamon-mint sportoló, mindent kibírok-tört már el karom stb.

Jóslófájásaim voltak, de olyan pokoli kínokat éltem át, a szülésznők összesúgtak a hátam mögött- ni ez nem is szül, már tolja a cirkuszt. Könnyeztem, bekentek valami zselével, de az istenért nem akartam tágulni- tágítottak kézzel. Nem tágultam, leállt a vajúdás- vissza az osztályra- ezt a jó kis folyamatot még 2 reggel ismételtük szülésindítással. 3 után vittek császárra. Császár után már este felkeltem- minnél többet járkáltam- annál jobb volt, majd másnak megkaptam az én túlméretezett babámat. Az ő érdekében örülök, hogy császár lett,a magaméban szintén. Az élmény után sétagalopp volt császár.

2013. szept. 9. 00:27
 10/76 A kérdező kommentje:
Műtét után a hasi seb 1 napig fájt, majd napról napra jobb lett, azt hittem dugi algopirynt fogok behozatni, de kibírtam a kórházi adaggal.Szép sebem van, büszkén mutogatom:)a babára emlékeztet.
2013. szept. 9. 00:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!