Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A cigány nők hogy bírnak...

A cigány nők hogy bírnak annyiszor szülni?

Figyelt kérdés

Mások sokszor császárral szülnek (ami, ha jól tudom korlátozza a további terhességek számát és utána még 2-3 lehet max).

Viszont cigányoknál nem ritka a 6-8-10 gyerek sem. Nekik ritkábban szükséges császározni, vagy hogy?



máj. 27. 21:04
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
84%

Mi az oka? Az hogy senki nem akar tudatosan 10 gyereket.... mit gondoltál? Az, hogy bizonyos társadalmi rétegben még mindig vannak olyanok, akiknek vagy nincs fogalmuk a fogamzásgátlásról, vagy nincs lehetőségük, és a legkisebb százalék a tradíció.

Annyira nem nagy kaland ez, ki a halál akar egy raklapnyi gyereket szülni? Hála az égnek, hogy a legtöbb nő megengedheti magának azt a "kényelmet" hogy ne legyen mindem d***gástól terhes.... máskülönben, ha a férfiállaton múlik a születésszabalyozás, akkor látható, hogy mi történik.

máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon erdekes ez a kerdes, a valaszok is, es jo latni hogy (par kivetellel) tisztelettudo valaszolok irtak ide.

Aki az elkenyelmesedesen felkapta a vizet:

Minden no el van kenyelmesedve az elodeinkhez kepest, de a magyarok meg jobban mint a ciganyok. (Vannak persze gazdag ciganyok roluk nem sokat tudok)

De a normalis vagy epp szegenyebb korulmenyek kozt elo nok kozt szerintem nagy kulonbseg van a ciganyok meg a feherek kozt.

Es nyilvan ennek semmi koze a csaszarmetszeshez, az nem attol fugg hogy valaki lusta e, de a magyar noknek kb egy gyerek is nyug, a ciganyoknal azert ez kevesbe megfigyelheto. Es azok a cigany nok akik panaszkodnak hogy nyug a gyerek, azok foznek takaritanak legalabb a ferjukre, a magyarok meg azt sem.

Viszont a magyar noknek abbol a szempontbol nehezebb, hogy mar nem el tobb generacio egyutt, illetve a magyar nok nem haziasszonyok, hanem dolgoznak, az mellett meg nehezebb normalisan gyereket nevelni (vagyis inkabb lehetetlen.)

Csak az a kerdes, hogy akkor miert kotik ennyire az ebet a karohoz, hogy marpedig az a halado ertelmisegi kovetendo pelda, aki 40 evesen szul, nem hajlando egyutt elni a csaladjaval, es rohan vissza karriert csinalni meg a fonokenek ugralni, hogy teljen 1 hetre Horvatorszagban mielott ujra visszaall a mokuskerekbe.

Mintha irigyek lennenek a cigany nokre hogy nekik konnyebb, es igy vezetnek le az irigyseget, hogy fuj tanulatlan cseledek stb stb.

Ez az en meglatasom.

jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

32, Zrínyi 😂

Igaz ami igaz.

jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

32!

Ez is egy meglátás, de azért az világos, hogy van egy pár mondatot, amit nagyon egyszerű lehet cáfolni. A cigányság szó alatt mai értelemben már inkább a putriban tengődő, döngölt földre szülő embereket értjük, hiszen aki asszimilálódott, kiemelkedett, ott eleve sok esetben már a klasszikus cigány értékrendeket és kultúrát nem tartják (ha tartanák, nem tudtak volna asszimilálódni). Bocs, hogy ezt mondom, de kifejezetten naív, már már butuska egyik másik meglátásod. Ha valaha láttál már klasszikus cigány putrit (nekem többhöz is van szerencsém rendszeresen), akkor nyilván ilyen sosem jut az eszedbe, hogy bárki a jómódban irigykedik rájuk. Mikor a 2 szememmel látom, hogy megy ki a közösségi kútra vizet bevinni, mert nincs bekötve a házba. Víz. Nincs fűtés. Nincs egy tisztességes padló, vagy aljzat, sem szigetelt falak, örülhetsz, ha nem penészes. Abban semmi szépség nincs, amikor 1 szobakonyhán osztozik 4-5 ember, vagy mégtöbb. Dolgoztam olyan faluban fogorvosként, ahol tudomásom volt róla, hogy a Romániából tömegesen áttelepült cigányok közül 50-en is ugyanabban a 43 nm-es vályogházban laknak (ők maguk is meséltek róla). Ők a szó klasszikus értelmében analfabéta, sem írni, sem olvasni nem tudó emberek, mikor covid alatt kellett szórakozni a kérdőívekkel, nekünk kellett felolvasnunk nekik (sokat nem értettek belőle), majd többen a végén egy X-el írták alá.

Ezek után komolyan azt gondolod, hogy bárki, BÁRKI irigykedik? Nagyon kevés tudásod van neked arról a cigányságról, akik most jelenleg a többségi képviselőik ennek az etnikumnak.

Aztán. Hoztál egy kisarkított példát a 40 éves szüléssel, meg a karrierrel. Én nem érzem azt, hogy nekem karrierem lenne, de persze attól függ, mit értünk ez alatt. Személy szerint azt gondolom, hogy akinek egy évben úgy kell összegüriznie egy horvátországi nyaralásra valót és állnia haptákban a főnöknek, annak messze nem karrierje van, hanem 1 munkája a sok közül. Dolgozni meg sajnos kell. Mert nem mindenki óhajt döngölt földre szülni. Továbbmegyek, nem mindenki óhajtja a hónap utolsó napjait gyomorideggel tölteni, hogy fog-e jutni a sárga csekkre is, meg ennivalóra is. Nem kell messzire menni, a gyakori is tele van "mikor jön már a csp" kérdésekkel - beszélünk sz@ros 12 ezer forintról. De vannak emberek, ahol 12ezer forint jelenti a különbséget a befizetett számla, és az elzárt áram, vagy a megterített aszal és a napokig tartó éhezés között. Ezért dolgozunk sokan, tudod. Nem karrierünk van, hanem tisztességes munkánk, amivel tisztességes körülményeket tudok teremteni a gyerekemnek, akinek így nem kell nélkülöznie sem a minőségi, tápláló ételt, sem a rendes ruhákat, sem a vizet a csapból. De ehhez dolgozni kell, ne adj Isten tanulni is. Ez évek. Én 25 voltam például, mire végeztem az egyetemen és ezzel a végzettséggel tudom kényelmesen előteremteni a fentebb leírt, nagy valószínűséggel számodra is magától értetődő dolgokat úgy, hogy 28 évesen már megszültem amúgy az első gyereket, nem 40 évesen. Te mennyit dolgozol azért, hogy azokat a magától értetődő körülményeket, amiket itt leírtam, tehát fűtés, meleg víz, minőségi ételek a hónap mindennapján, áram, befizetett csekkek, évszaknak megfelelő tiszta ruházat, rendezett környezet meglegyen? Mennyit tanultál érte? Vagy, ha te nem, akkor a férjed mennyit?

jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

32: Szerintem senki nem irigy senkire. Csak teljesen más életmódot élnek. Ezért is érdekes összehasonlítani. Mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai.

Ahogy az előttem szóló leírta, a nem cigányok másra fordítják az energiájukat (nem lusták) és ezért nem tudják már annyira ellátni a háziasszonyi teendőket. (Nem is feltétlenül akarattal választották ezt az emberek, csak az évtizedek alatt belecsiszolodtak az új társadalmi berendezkedésbe.)

Nyilván egy cigány nőnek sem könnyű az élete, ha a sok gyerekét meg családját kell ellátni.

Viszont az életmód (a válaszok alapján is) szerintem hatással van mindenkire, és úgy tűnik, ahogy kényelmesebb körülmények közt él cigány és nem cigány nő is, valami változik a termékenységgel meg a szüléssel. Ez az, ami engem elgondolkodtat.

jún. 2. 18:02
 36/40 anonim ***** válasza:
62%
Nem csak a romák hanem általában az ázsiai országokban is nagyon szeretik a gyerekeket, és sok utódot szeretnének. Ahogy a 32 mondta, az európai nőknek mintha nyűg lenne és csak élvezni akarnák az életet. Mindenkinek más a gondolkodása. Én egyedül azokat ítélem el akik egyáltalán nem vigyáznak a terhességükre és nem foglalkoznak azzal hogy a gyermeknek a lehető legjobb nevelést adják. Régebben a roma gyerekek tisztelettudóak voltak, ma már kb az utca neveli őket. Ez az egyetlen probléma ezzel
jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
84%

Valahogy rabukkantam erre a kérdésre, és igazából nincs kedvem hosszas vitákba belemenni, de annyira rosszul esik ez a rengeteg negatív, rasszista hozzaszolas ezen az oldalon, hogy néha muszáj elmondanom a véleményem.


Magyarországon, Somogy megyében,egy kis faluban nőttem fel.

Cigány vagyok !

A szüleim dolgoznak és mindig is dolgoztak .

A testvereimmel együtt,mindhárman gimnáziumba jártunk, érettségink és szakmank is van.

A nővérem 34 éves, 2 gyermeket nevel, dolgozik ,szép élete van.

A húgom dolgozik, 24 éves, nincs gyermeke .


En az érettségi után elhagytam Magyarországot ,ami életem legjobb döntése volt.

Ausztriában élek, 30 éves vagyok és van egy 4 éves kisfiam ,akit az apukajaval nevelek.

Dolgozom, normális életet élek,alkoholt sosem fogyasztottam.


A kisfiam majdnem 4 kiloval született, nehéz szülés volt.

Tehát, nem , nem minden cigány nő buta ,nem szulunk 15 évesen gyerekeket,és egyszerűen rosszul vagyok ettől a rasszista magyar mentalitastol.

jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
80%
Ismerek értelmiségi, nem cigány családot, ahol 8 gyerek van, egy ismerősöm szomszédjának (szintén értelmiségiek) 7. Az a társadalmi réteg, amit itt emlegettek, nem csak cigányokból áll. Azért tűnik olyan soknak, mert általában egy helyen élnek, nem keverednek más etnikummal. És ha hiszed, ha nem, az ő testüket is ugyanúgy megviseli a terhesség és a szülés, mint a nem cigányokét, csak ők nem járnak fel a gyakorira panaszkodni.
jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
27%

37!

Pontosan azért érezted szükségesnek ezt a magyarázkodást, mert a többség akkor is olyan, amilyen. Igen, aki rendszeresen találkozik putris cigánnyal, az előbb utóbb meg fogja utálni őket. Rosszul esik? Csillagosom, akkor ki lehet kotródni Heves város szélére, ahol az a putrisor van, - én minden alkalommal, amíg áthajtok rajta rettegek, hogy az út szélén rohangáló gyerekek meg kutyák közül melyik fog kirohanni elém - lehet patáliát csapni, hogy miért kell így viselkedni, ami miatt te szívsz és neked kell 100x jobban odatenned magad, hogy egy munkahelyen ne azt lássák, hogy megint egy barna bőrű. Rosszul esik neked? Kikérem magamnak, nekem esik rosszul, amiért még te vagy felháborodva, hogy az, aki - nyilvánvalóan veled ellentétben - nap mint nap szembesül a mélyszegénység ezen formájával, aztán még mindjárt én vagyok kikiáltva rasszistának. Tudod drága aranyvirágszál, az nem rasszizmus, ha észreveszed, hogy baj van, és ez látványosan köthető bizonyos társadalmi rétegekhez. Még a cigánybűnözés is létező fogalom. Kár volt ennyit tanulnod, ha mindezt tőlem tudtad meg és a saját fajtádat nem ismered annyira, hogy tudd: a többség akkor is ilyen, ha te a földön pörögsz, mint a büdösbogár, hogy de te nem akarod.

Btw: tudok én is ellenpéldát. Még nálad is többre vitte, konkrétan oktatóm volt. Ott nem is nézte senkk, hogy ki fia borja. De a tényeken nem változtat semmi. Ha te úgy érzed, hogy kitörtél, akkor eleve nincs is okod magadra venni ott semmiz, hiszen nyilván azokra vonatkozik a negatív vélemény, akik úgy viselkednek, ahogy és akik a többség. Azért esik rosszul, mert téged bánt, hogy hozzájuk tartozol és ezért magyarázkodtál. Itt valójában te vagy rasszista, mert te érezted szükségét a bizonygatásnak.

jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Igen 37-est én sem értem. Eddig normális mederben folyt a beszélgetés. Szerintem el sem olvasta a hozzászólásokat, csak ideírt valamit.
jún. 27. 14:53
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!