Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sikerült már valakinek ambulán...

Sikerült már valakinek ambuláns szüléssel szülés napján hazamenni babával együtt a kórházból?Nagyon érdekelnének a tapasztalatok! És leginkább az, ha valaki tud olyan gyermekorvost budapesten (11.kerület) aki támogatja ezt a fajta szülést.

Figyelt kérdés

#szülés #gyerekorvos #Budapest 11 kerület
júl. 2. 13:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem azt mondták a kórházban, hogy egy bizonyos gyarapodás kell, hogy elengedjenek (nekünk ez 2 éjszaka lett, valakinek 1). Saját felelősségre hamarabb lehet szabadulni, de ha probléma lesz utána, akkor leszarnak.
júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Azert nem tudom elkepzelni, mert mielőtt hazaadják az újszülöttet, orvos megvizsgálja, vesznek vért, oltást kap, ezeket sztem szinte kizárt, hogy a szülés napján le lehet zongorázni, zárót írni és hazamenni. A másik, hogy a szült anyuka egészséget is figyelik! Produkálni kell székletet, vizeletet, nézik, nem lesz-e lázas és mérnek vernyomást. Ha császár, akkor még injekciókat is kell kapnia. Szóval sztem nem.
júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Illetve a sárgaságot is nézik.
júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

3as

Első babás anyukaként félelmetes volt, hogy kisfiam besárgult és csak aludt. Nem evett semmit. Nagyon meg voltam rémülve. Még jó, hogy bent voltunk. Tejem még nem volt így tápszert kapott 2x. Az annyit segített, hogy estére újra felélénkült és tudtam etetni. Nagyon sokat segített, hogy ott voltak.

júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

"orvos megvizsgálja, vesznek vért, oltást kap"


Pont ehhez kell a gyerekorvos, akit a kérdező keres.


Ambuláns szülés él az ember besétál, megszül aztán megy haza. Majdnem mintha otthon szült volna, ez lenne a lényege.

Szerintem nagyon ritka az az eset ahol kivitelezhető. Én a kórházban 2 nap alatt még 4 anyukával voltam egy szobában, szerintem egyikőnk se lett volna alkalmas az ambuláns szülésre. 2-en a baba miatt, 3-an magunk miatt.

Én nem szenvednék ezzel, sokkal kellemetlenebb végigvinni ezt az egészet, mint 2 napot kibírni a kórházban.

júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehetetlen, de sokat kell harcolni erte.

Facebookon az otthonszulos csoportban reszletesen irtak mar rola sokszor, hogy mukodik, keresgelj inkabb ott szerintem.

júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

20 éve a keresztlányom az akkori MÁV Kórházban született dec.24-én 17 órakor és este 10-kor már otthon volt a karácsonyfa alatt. Másnap mentek vissza egy rövid ellenőrzésre és ennyi.

Kutya baja sem volt sógornőmnek sem és a picinek sem.


Egyébként a személyzet ajánlotta fel karácsony lévén.

júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Külföldön ez simán működik, nem értem Magyarországon miért nem. Hollandiában pl 3, max 4 órával a szülés után mehet haza anyuka a gyerekkel
júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem a covid alatt császàr után akartak 24 óra után hazaküldeni, de a gyerekorvos ragaszkodott hozzá, hogy a bcg oltást még bent kapja meg. Így másnap reggel engedtek ki. Pénteken délután szültem, vasárnap otthon ebédeltem.
júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A 3. Gyerekemet majdnem igy szultem. 🤣 Igazabol technikai hiba miatt mehettem masnap haza.

Kora delutan szuletett a leanyzo csaszarral. De elcsesztek a napot igy masnap reggel megkaptam a zarot minden mas h szelavi. Mondjuk en orultem neki mert otthon volt a masik ketto. Nag nehezen haza ertem. Erre hivnak h azonnal menjek vissza mert h mi a helyzet. Eppen ledoltem a 3ikra valo fellepcsozes utan. Hat nem mentem vissza pedig a foorvos is kiabalt velem a teloba...

Felhivtam a gyerekorvost este kijottegnezett engem es a babat is. 1 hetig minden nap jott. Bcg-reentem vissza 2 nap mulva a korhazba. Meg az anyakonyvert.


Egyebkent vicces h a gyerek jan 3-an szuletett de minden papiron jan 1 van 🤣

júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!