Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sikerült már valakinek ambulán...

Sikerült már valakinek ambuláns szüléssel szülés napján hazamenni babával együtt a kórházból?Nagyon érdekelnének a tapasztalatok! És leginkább az, ha valaki tud olyan gyermekorvost budapesten (11.kerület) aki támogatja ezt a fajta szülést.

Figyelt kérdés

#szülés #gyerekorvos #Budapest 11 kerület
júl. 2. 13:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

En mar szules utan 2 oraval setalgattam...

Masfelol harmadnap a folyoson volt ez tema h kinek volt szar ejszakaja es ki evett a sarhaborsobol.


Masik h azanyatejbe eleg sok minden atmegy ...

júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

#21 Az anyatej a vérből kapja a tápanyagot, csak azok a dolgok mennek át az anytejbe, amik vérből kimutathatóak. Ilyen pl az alkohol vagy a cukor.

A hüvelyesknél emésztés következtében szabadulnak fel gázok a bélrendszerben. De hogy szépen fogalmazzak a fing nem fog bekerülni a véráramodba. Ahogy nem lesz szénsavas se a véred, ha szénsavas üdítőt iszol.

júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

#22, igen, ez valóban így van, de vannak dolgok, amikre reagálhat rosszul a baba.

Egyébként novemberi a lányom, imádom a sütőtököt, ettem is szülés után. Lehetett érezni a kakiján. Nem olyan intenzíven, mint amikor ő evett a hozzátáplálásnál, de egyértelmű volt.


Egyébként nekünk is babfőzelék volt a kórházban :D császàrosként ráadásul egybeturmixolva a pörkölttel.😂 Ettem belőle, mert kb éheztem, de ritka undorító volt.

júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

16#

Én pl. rennnngeteget tájékozódtam szülés előtt facebook csoportokban és én nem egyértelműen azt mondanám, hogy kórház függő. Szerencse kérdése inkább. Én pl. nagyon szerettem volna megcsípni egy 1-2 fős alapítványi szobát, nem volt szabad és dugig volt az osztály, így minden szobába 4 anyuka jutott 3 helyett, plusz 8 anyuka jutott egy fürdőre 6 helyett. Ezt még fokozta, hogy nálunk egyik anyuka ikres volt, tehát 5 baba jutott ránk, lehetetlen volt pihenni.

Nyilván tök más a megélése annak, aki nyugisabb időszakban szül és mondjuk kap egy egyszemélyes alapítványi szobát. :)

Ahogy szerencse kérdése az is, hogy milyen csapatot fog ki valaki (szülésznő, orvosok, csecsemősök, stb.).

Nekem igazán csak szülés után esett le az, hogy emiatt totál felesleges véleményeket/élményeket olvasgatni, ahány ember, annyi szitu, annyi megélés, mi sem vagyunk egyformák, szóval nehéz következtetni.

Alapvetően én is azt mondom, hogy 2-3 éjszakát bárhol ki lehet bírni fél lábon is. Ezért is született a körzetes kórházban az első lányom. De mint szült nő már inkább azt mondanám, hogy mi a francért kell ennek egy "kibírom" helyzetnek lennie!? A szülés és az utána lévő érzékeny időszak pont nem egy olyan szituáció, amit "ki akarok bírni, mert ki kell". Mikor máskor, ha nem ilyenkor szeretném igazán kényelmesen, komfortosan, jól érezni magamat szeretetben, biztonságos és nyugodt környezetben a kisbabámmal? Tök oké, ha valaki a kórházban érzi ezt, bár minden kórház ezt adná... de ha valaki nem ott érzi jól magát, annak miért kell sokszoros megaláztatottságon átmenni, mert otthon, ambulánsan, vagy a fene sem tudja hogyan szeretne szülni? Ez nem frankó...

13 voltam

júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nincs ambuláns szülés, mert iszonyú sokszor már másnap itt volt a baba az intenzíven sárgaság meg egyebek miatt, plusz anyukát is megfigyelik, mert nem akarják varrattal hazaengedni, ha nem muszáj. Így sokat csökkent a halálozási ráta meg a szövődmények előfordulása is. Kétágyas szobák vannak a gyerekágyas osztályon, ha baj van akkor jelzésre azonnal intézkednek.
júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Sajnos érdemben válaszolni nem tudok, de a saját tapasztalataim alapján azt tudom mondani, kockázatos, mert nem lehet tudni előre, mi lesz.


A második gyerekemmel simán működött volna, mivel minden zökkenőmentes volt, a legnagyobb rendben ment minden.


Az elsőnél és a harmadiknál ez sajnos nem mondható el, ott ez szóba se jöhetett volna. :/


A negyediket várom, és attól is rettegek, ha természetes úton kell megszüljem.

júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

26, kitartást neked! Én most voltam így, egy hete szültem. El is dőlt, hogy nem lesz harmadik vagy iszonyúan meggondoljuk. Az elsőm csodálatos élmény volt, most meg indítással szültem, mert már igencsak voltak bajok odabenn. Császározni engem ráadásul nagyon kockázatos, tehát volt ott feszkó rendesen.

Kívánom neked, hogy minden zökkenőmentesen, könnyen menjen és gyorsan felépülj, illetve a babádnak is egészséget kívánok!

júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27

Köszönöm!

Nektek meg remélem, sikerül hamar túllépni a nehézségeken!

júl. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!