Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sikerült már valakinek ambulán...

Sikerült már valakinek ambuláns szüléssel szülés napján hazamenni babával együtt a kórházból?Nagyon érdekelnének a tapasztalatok! És leginkább az, ha valaki tud olyan gyermekorvost budapesten (11.kerület) aki támogatja ezt a fajta szülést.

Figyelt kérdés

#szülés #gyerekorvos #Budapest 11 kerület
júl. 2. 13:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
34%

Nyugat Europaban lakom, korhazban dolgozom, itt a szulo nok 80%-a par oraval szules utan megy haza, csaszarnal 12 ora.

Nem ertem a balkanon miert nem lehet ezt megcsinalni ?

Minden fejlett orszagban jol mukodik az ambulans szules.

júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

Minden kórházban kell hogy legyen rá lehetőség, de nem szeretik, így jön a bűntudat keltő szöveg, amire a nők 80%-a nem tud szerintem kellő határozottsággal reagálni abban a szituban, ami akkor a számára éppen a legfontosabb. (A baba és a saját egészsége.) Ezért van az, hogy nem is fejlődik ebben a társadalmunk/kultúránk, pedig elég egyértelmű kutatások bizonyítják, hogy a szülések nagyrészéhez, plusz a gyermekágyhoz nem kell medikalizált környezet.

Szerintem kevesen tudják ezt véghez vinni, de én sok sikert kívánok neked kérdező. Az első szülésemet tekintve én is inkább ezt az utat választottam volna.

Ha nem kapsz hozzá támogatást, akkor pedig érdemes elgondolkozni a magánon, ahol legalább normális körülmények várnak, vagy intézményen kívüli szülésen (BPK), ahonnan ténylegesen hazaküldenek viszonylag hamar és a csapat is adott, akik utána még "gondoznak". :) Sajnálatos, hogy nálunk ezért kell kipengetni egy vagyont, míg máshol éppen azért, ha kórházba mész szülni...

júl. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

Amúgy nem lebeszélni akarlak róla, mert meg van az ambuláns szülésnek is az előnyei, de engem nagyon megnyugtatott, hogy vigyáztak ott ránk. Minden nap megvizsgálták a kicsit, hogy minden rendben van e. Volt ott segítség, ha bármi kellett. Le tudtad adni a babát is, ha nagyon kellene. Jött gyógytornász, megvizsgálta a babát és mondta, hogy mire kell figyelni, hogy kicsit laza a cipője vagy ilyesmi. Illetve van akit vissza is rendeltek emiatt rá pár hétre, mert olyan tartásban volt a babája. Illetve az sem volt rossz, hogy volt reggeli ebéd és vacsora is. Nekem pl kifejezetten ízlett, de nem vagyok válogatós (csak ne parizer legyen). 5 fős szobában voltam és mindenki nagyon jó fej volt. Vigyáztunk egymás picijére amíg ettünk vagy fürödtünk. Nekem kifejezetten jó élmény volt.

Második babánál meg csak az a pár napom lesz egyedül a picivel. Persze nagyon fog hiányozni a nagyobbik, de neki volt xx hónapja egyedül velem, míg a picinek csak az a 3 nap lesz.

júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%

13# Nekem pl. teljesen más megélés volt a kórházi tartózkodás. Abszolút ránk sem nézett senki kb. csak a kötelező körök miatt, könyörögni kellett minden infóért és a szobatársak is a saját babáikkal voltak elfoglalva, kb. szóba sem álltunk egymással, pedig próbáltam kezdeményezni... De legalább 5 babával egy szobában egy percet sem aludt senki. A kaja "kibírható" kategória, de én menzán szocializálódtam és amúgysem vagyok nagy evő, a higiénia undormány. Ennél otthon ezerszer jobb, ahol ugyanúgy jön a gyerekorvos, védőnő a kötelező körök miatt, de meg visszamész kontrollra, ha kell.

Nem azt mondom, hogy ez az általános, sőt... Remélem, hogy nem ez az! De nem egyforma megélésekkel, tapasztalatokkal indulunk neki akár már egy többedik szülésnek és nem is ez volt a kérdés, így kár ebbe belemenni. :)

júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nalunk is 4 babaval egy szobaban, hat nem igazan aludtunk es 4 napig bent tartottak akkor, mert nalunk csak akkor engednek haza 3 nap mulva, ha az adott napon reggel 8-ig megszulsz vagy valami ilyesmi. Csaszarnal ugyanez, csak ott 5 es 6 nap. Katasztrofa, gyuloltem bent lenni!! De a kaja tenyleg meglepoen jo volt nalunk es boseges, ezen en is meglepodtem. De nyilvan ez nem karpotol azert, hogy rohadtul nem tudtam pihenni.
júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
54%

13 vagyok

14 és 15

Nagyon sajnálom amúgy, hogy veletek ez volt. Ezek szerint akkor inkább kórházfüggő milyen lesz a bent tartózkodás. Nálunk ha délig megszülsz 2 éjszaka, amúgy 3. Nekem 3at kellett bent lenni, hiába császároztak hajnalban mert besárgult a kisfiam. Szobatársak tényleg lutri, viszont az, hogy rátok sem néznek úgy már tényleg jobb inkább otthon lenni. Lehet érdemes az adott kórház fb csoportjában érdeklődni milyen a bentlét. Ha sok a negatív meg bepróbálkozni az ambuláns szüléssel.

júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%

Nekem egy idegbetek lombikos 45 eves no jutott ikrekkel. Aki abszolut nem vette eszre magat, nem a babak hanem a no miatt voltunk ebren. Hajnali 2kor mosott bugyit nyitott ajtonal meg hasonlo bravurjai voltak.

A masik csak valami lelki ize miatt nem szedhete a terhesseg alatt a dilibogyot. Ordibalt a gyerekkel az elso nap. Aztan megkapta a gyogyszert es nyugis volt.


A kaja turheto de bableves es sargaborso frissen szult anyaknak??? A tobbi nem volt ennyire gaz.

Sok volt a 3 nap...

júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%
#17 Se a sárgaborsótól se a bablevestől nem lesz semmi. A bélgázok nem tudnak átvarázsolódni az anyatejbe.
júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
20%
Hat nem tudom de az osztalyon aznap este mar minden baba orditott akinek az anyja ebett es szoptatott.
júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

Vagy csak azert orditottak, mert a babak…sirnak?

Hogy tudtad volna megis leellenorizni, hogy az osztalyon minden baba sirt, akinek az anyja evett? Nalunk van vagy 10 szoba, most nem tudom pontosan, 3-4-6 agyasak. Te ezt igy mind vegig tudtad jarni frissen szulve es mindenkit megkerdeztel? 🤣🤣🤣

Jajj hagyjuk mar.

júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!