Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A cigány nők hogy bírnak...

A cigány nők hogy bírnak annyiszor szülni?

Figyelt kérdés

Mások sokszor császárral szülnek (ami, ha jól tudom korlátozza a további terhességek számát és utána még 2-3 lehet max).

Viszont cigányoknál nem ritka a 6-8-10 gyerek sem. Nekik ritkábban szükséges császározni, vagy hogy?



máj. 27. 21:04
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

9-es. Nem azért jöttem ide. A valós okát keresem. Ne vetísd ki ide a saját lelki problémáidat. Te szegyelld magad a vádaskodásért!


Szerintem mindannyian elvagyunk kenyelmesedve a dédszüleinkhez képest. Nem hinném, hogy bírnánk kapálni és akár közben megszülni a földön.

Nagyon sokan már nem végeznek fizikai munkát munkahelyen sem. Ezért gondoltam.

máj. 27. 21:34
 12/40 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészről ők átlag 17 tévesen kezdenek szülni, nem 37 évesen. Ez sem mindegy, sem a gyerekek száma szempontjából, sem fizikailag. Aki 30 pluszosan szül, az örül, ha 1 egészséges terhessége lesz, nemhogy 4. Egy középosztálybeli családban aztán vannak olyan kívánalmak, hogy stabil egzisztencia mellett legyen baba, nem a döngölt földre akarják szülni. Egy 17 éves roma lánynak a teste is van annyira erős és rugalmas, hogy könnyebben megszülje, mint te 37 évesen, ráadásul az ő terhességeik többnyire gondozatlanok, a babáik kicsik, alulfejlettek, az sem mindegy ám, hogy egy 2 kilós, vagy 4 kilós gyereket kell kinyomnod a s3ggeden. Itt is írták többen, hogy aktív dohányos volt a szülő asszony mellettük, szerinted ezek mennyire fejlett babák? Meg nekik aztán édes mindegy, hogy van-e otthon meleg víz, vagy egyáltalán folyóvíz, fűtés, minőségi étel. Lesz, ami lesz.
máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Igen ezek jó meglátások lehetnek szerintem is, amiket írtatok.


Még az elején arra gondoltam, hogy a különböző népcsoportoknak más a genetikája, mert úgy vettem észre sok déli embernek lazák a kötőszövetei és ebből azt gondoltam, hogy nekik nem nagyon szükséges császár, de akkor ez sem igaz.

Meg akkor ezek szerint császármetszéssel is lehet jóval többször szülni...

máj. 27. 21:45
 14/40 anonim ***** válasza:
92%

Az sem igaz, hogy minden cigány olyan termékeny, hogy 10 gyereket simán kipottyant. Én találkoztam a meddőségi központban is cigányokkal, és őszintén örültem, hogy bár recseg-ropog az eü rendszer azért valahogy mégis van lehetőségük ellátáshoz jutni azoknak is akik kevésbé edukáltak.


Császármetszésel is lehet többször szülni, csak lehet az 5. vagy 6. alkalommal ott maradsz a műtőasztalon. Van aki megérti a kockázatot és nem vállal többet és van aki itt sír gyakorin hogy elkötötték 3 császár után de azért még szülne egyet az új pasijának is...

máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Igen én is ismerek olyan cigány nőt akinek nem jön össze a gyerek jó ideje.

Amúgy lehet tényleg az a különbség, hogy ők nem terveznek meg nem gondolnak bele, hogy sérülhetnek egy újabb szülésben (meg akit gondolom a cigi meg egyéb nem érdekel, azt a nőt más sem annyira). Csak hagyjak zajlni az életet.

A nem cigányok meg lehet túlgondolják.

De azt még mindig nem értem, hogy dédszüleink korában, hogy szültek olyan sokat (cigányok és nem cigányok is)? Császárról sem hallottam akkoriban. Minden természetesen ment.

Ami nekem különös (és lehet furcsálljátok majd a hasonlatot), de úgy tudom némelyik fajtiszta kutya sem tud természetesen szülni, csak császárral... :O

Olyan mintha embereknél és allatoknál is elég mesterségessé kezdene válni az utód létrehozása... Meg a sok lombik. Mesterséges megtermékenyítés és "mesterséges" szülés. (Meg dédszüleink korában meddőségről is ritkán hallottam... Nagymamám egy ilyen ismerős nőről mesélt, most meg nekem is több munkahelyemen volt több ilyen munkatársnő..)

Kell legyen valami összefüggés...

máj. 27. 22:09
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szültem, akkor volt bent egy cigány csaj, 7 év alatt a 6. császárral. Mondta neki az orvos, hogy hetedik nem lesz, amilyen állapotban van a hasfala.
máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

"De azt még mindig nem értem, hogy dédszüleink korában, hogy szültek olyan sokat (cigányok és nem cigányok is)? Császárról sem hallottam akkoriban. Minden természetesen ment"


Nem császároztak, mert sokszor nem is kórházban szültek, hanem otthon, aztán vagy belehaltak, vagy nem. Dédim édesanyja szülésbe halt bele, Mamám nővérének az édesanyja pedig gyermekágyi lázban. Akkor ez így ment. Megszülte, vagy belehalt. 🤷‍♀️

A sok szülés pedig azért volt, mert nagy volt a gyermekhalandóság, és nem is védekeztek. Arról meg nem esett szó, hogy a sok szülés mit tett a nők testével, hiszen ez most is tabu. Nem beszélnek a sérvekről, inkontinenciáról, méhsüllyedésről, stb.


A kórházi szobatársamnak a negyedik császára volt, három nagy nem is vele élt, mert a gyámügy kiemelte őket, gondozatlan terhesség, cukorbetegség, dohányzás, magas vérnyomás miatt a babája súlyosan alulfejlett volt, és az intenzíven ápolták.

De olyan roma ismerősöm is van, aki a sokadik lombikra megy, és még mindig nincs babájuk

máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Én nem tudok ilyenről a saját családomban, hogy bárki meghalt volna szülés közben. Se dédszüleimnél, se az ő szüleiknél (persze ez nem zárja ki, hogy ne fordult volna elő), és sok gyerek volt. De még most is Indiában is ennek ellenére, hogy ott elég természetesen zajlik a folyamat, nem halnak meg annyian, sőt felduzzadtak egy milliárdra. Pedig ott még higiéniával sem lehet mindehol számolni. (Meg Kinaban is ugyanez volt, hogy már inkább korlátozniuk kellett a létszámot.)

Úgy annyira csak nem kéne megviselje a nőket a szülés alapvetően...

Szóval szerintem elég érdekes és összetett kerdés.

máj. 27. 22:53
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fizikai része a kérdés, akkor a baba mérete is sokat számít. Ha kicsi, az lehet nem megfelelő táplálkozás, dohányzás stb. miatt, ami egyes rétegeknél terhesség alatt is gyakoribb. Aztán az sem mindegy, mennyire élt aktív életet az anya terhesség alatt, milyen kondiban van. Fontos az anya életkora. Azért ha valaki 40 évesen szüli az elsőt, az nagyon más, mint 20 évesen. És akkor még ott van a fogamzásgátlás, annak ismerete és elérhetősége. Szokták mondani, hogy régen úgy általában könnyebben szültek a nők, bár ez nekem kicsit hamis nosztalgiának tűnik, ugyanis akinél komplikációk léptek fel, belehalhatott, nem mesélhette öreg napjaiban a történeteit.

Egyébként meg elég nagy általánosítás a kérdés, én is ismerek olyan cigányasszonyt, akinek csak két gyereke lehetett, amit én őszintén sajnálok, mert jó ember és jól bánik a gyerekekkel.

máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Minden érdekel a születéssel, igazából nem is a kiinduló kérdésem a lenyeg. Bocsi, ha zavaró, de szeretek mindenféle szemszögéből megnézni egy témát.

A cigányok pedig azért is jó összehasonlítási alap szerintem, mert a nem cigányokhoz képest ők lemaradva, a "múltban" élnek. Pl. a nő sokszor nem dolgozik, a férfi a családfenntartó. Nem használnak fogamzásgátlast, hagyományőrzőek, gyakorolják népszokásaikat, stb. Persze ez is változóban van. Tanulmányok azt jósolják, hogy a jövőben náluk is kevesebb gyerek lesz, több lesz a tanult ember. Szóval olyanok még kicsit, mint a nem cigányok a múltban.

Ebből azt akarom kihozni, hogy lehet valami a modern élettel is együtt jár, ami megnehezíti a gyermekvállalást. De eut most csak feltételezem.

Mindenkinek minden véleménye érdekel, mert eddig mindegyik érdekes és elgondolkodtató (dohányzás, baba méret, kor, császár, stb.).

máj. 27. 23:17
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!