Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indulnátok a kórházba,...

Mikor indulnátok a kórházba, ha 1.5 óra az út?

Figyelt kérdés

első baba. jövő héten megyek orvoshoz, akkor megkérdezem őt is.

a védőnő szerint amint rendszeres fájások vannak, vagy egyből ha elfolyt a víz.

nem szeretnék mentőben vagy autóban szülni, így ha indul a szülés, olyankor indulnék amikor még biztos odaérünk.


2022. júl. 17. 09:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik vidékről mennek fel a Honvédkórházba szülni, mert pl. rendőrségi dolgozók, és élnek a lehetőséggel.

Ha a kórház 1.5 órára is van, ha elindultok rögtön, és közben úgy néz ki, hogy felgyorsulnak az események, le kell állni, és mentőt hívni. Mentőállomás vélhetően akad közelebb is, persze az a legközelebbi kórházba visz.

2022. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

10:

ahogy a 11es írja... :) van 10 percre is, de ha nem muszáj, ott inkább nem szülnék, kihasználnám a lehetőséget egy mérföldekkel jobb, profibb kórházban.

2022. júl. 17. 12:29
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Én így csinálnám, ahogy írtam. Rögtön indulnánk, inkább ott várj, de tutira beérj.

Ha véletlen mégsem, valahol összeszednek a mentők. 😄 De azért viszonylag ritka, akiből rögtön kipottyan a baba.


(Én is szívesebben szülnék ott, mert a lehetőségem megvan rá, csak sajnos tőlünk 200 km-re van.)

2022. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
igen, valószínűleg ez lesz, de azért a dokinál is rákérdezek majd, mit mond :) innen 80-100km, csak hát erősen forgalom függő is, hogy mennyi idő odaérni.
2022. júl. 17. 12:58
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

van 10 percre is, de ha nem muszáj, ott inkább nem szülnék, kihasználnám a lehetőséget egy mérföldekkel jobb, profibb kórházban.


Nem hallottál arról az esetről, ahol a vajúdó nő miskolcról akart menni pestre szülni, de a baba meghalt út közben???

Ez így nagy felelőtlenség. Mi van, ha út közben baleset miatt dugóba kerültök?

Ha nem tetszik a helyi kórház, akkor vegyél ki szobát a választott kórház közelében. Ne akkor akarj 100 km-t utazgatni, mikor félig kint a gyerek.

2022. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

Ismerős Sopronban lakik, Pesten szült. A szülés előtt 2 héttel felcuccoltak Pestre.

Persze könnyű dolguk volt, tele vannak pénzzel, Apuka meg könyvelőként otthonról dolgozik.

80-100 km-t nem lehet vajúdva megtenni szerintem, arról nem beszélve, beáll a sor, baleset, félre állni sem tudsz ahol akarsz az autópályán.

Ha így döntöttetek, hogy ott jobb,biztonságosabb szülni, ne ezen múljon szerintem. Nem tudod, egy óra alatt szuletik meg a baba, vagy 16.

És ha az első fajásnal elindultok de még nem elég sűrű a fájás, hazaküldenek, elmentek haza aztán 20 perc mulva visszaindultok mert sűrűsödtek? Ez így nem életszerű. Ráadásul nem is eletbarát.

2022. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ez így nagy felelőtlenség. Mi van, ha út közben baleset miatt dugóba kerültök?"


Mondjuk ilyenekből lesz hír az újságban, hogy rendőri felvezetéssel kísérik be őket. Hidd el, megoldják. Ha nem futnak épp bele rendőrökbe, akkor felhívják a 112-t, és a mentők + rendőrök leszervezik.

De azért ennek elég kicsi az esélye, hogy épp akkor történjen teljes útzárral járó baleset.

2022. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!