Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől!...

Nagyon félek a szüléstől! Biztatnátok picit?

Figyelt kérdés
Nincs esetleg vmi olyan szer, amit ha beveszek végigalszom? (butaság tudom, de akkor is félek) Vagy lehet kérni egyből császáros szülést, ha jönnek a fájások? (Dokimnak már pedzegettem, de mondta, hogy a baba szépen befordult...inkább örüljek ennek....)
2010. aug. 11. 12:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Túl leszel rajta, és ez egy "eredményes" fájdalom! :)

Engem császároztak,mert oxitocinnal sem tágultam, de utólag már nem bánom ! Abszolút nem gáz a császár, az első 2 nap nagyon fáj, de minél többet sétálsz, mozogsz, sok vizet iszol annál gyorsabban gyógyulsz. Napról-napra könnyebb! 5nap után jöttünk haza, semmi bajom nemvolt addigra, nem fájt, mozogtam rendesen, sőt takarítottam:) ,szóval nem olyan vészes. Ennek ellenére nem lesz második úgy érzem...:)

2010. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok,

Ja mert majd jusson eszedbe, nem a szülés a nehéz, hanem ami utána következik itthon... :))) Én se értettem mikor ezt mondták,de így van!

2010. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha vigasztal a dolog, a tesómék babája 4 kiló felett volt, amikor megszületett, és kb. 15 perc alatt sikerült megszülnie. Az első fájásoknál már érezte, hogy nem lesz ideje otthon megfürdeni meg ilyenek, indultak is rögtön. Aztán már attól félt, hogy a kocsiban fog megszületni. De időben beértek, és mint írtam, nagyon hamar megszületett a picúr. :)
2010. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen egyet értek a császáros válaszadóval aki részletezett.Nekm szinte teljesen ugyan ez volt,kivéve,hogy kb 4.5órára mnet ki az érzéstelenítő és 5órára rá már felálltam-jelezem meg is bántam,mert több mint egy óra volt mire felültem és nem lett jobb másnap reggel felkelni.de mivel ügyesnek tituláltak egyedül fürödhettem-meg is bántam,mert a fürdés része oké volt,de hajolni nem bírtam a bugyimat nem bírtam felvenni,és amíg ott kínlódtam már ömlött a vér belőlem,és kiabáltam,hogy segítsen valaki mire egy csecsemős odajött és egy lepedővel letörölgetett-szépen néztem ki és a síró görcs kerülgetett,hogy ez most semmire sem volt jó-majd du a párom felöltöztetett egy újabb fürdés után..alig bírtammegtenni egy kb 5méteres utat a babámig a csecsemősökig,végtelenségnek tűnt,amíg a ter.szült nők tényleg szinte futkostak mellettem .Napokig nem bírtam feküdni rendesen,kb egy hét volt mire felülni úgy tudtam,hogy nem az ágyrácsba kapaszkodom hanem tényleg fel tudok ülni.Kb 5hét volt mire jobban voltam,mert az izmaimat úgy szétrángatták,hogy még a kocsiban is fogtam a hasam ha megugrott alattunk és jajgattam..Nem beszélve arról,hogy máig nem emésztettem meg,hogy a babámat csak egy puszira láthattam mikor megszületett és egy nővér kezében kb 5percig mikor kihoztak a műtőből-meg sem foghattam...szval nagyon rossz érzés volt.Persze aki természetesen szült sokszor azt hiszi,hogy jaj a császárosoknak milyen könnyű-pont egy barátnőmmel vesztem ezen össze,pedig rajta már 2héttel a szülés után nyoma sem volt a szülésnek..nem vitatom,hogy nem fáj-én most készülök,remélem természetesen szülni,de a természetes akkor is természetes sztem.Én már nagyon várom:)

38h km.

Jah és annyit ha már ott vagy szülés előtt sztem már csak az a lényeg és úgy kell felfogni,hogy minél gyorsabban menjen az egész és ezt kérd a babádtól is.Könnyű szülést kívánok nektek is:)

2010. aug. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
64%

Többet érni ezért mint a férfiak? Na ne szivass!

Ha lenne nekik méhük, simán meg tudnák csinálni, minek eza sóder.Bár megcsinálnák, a fenének sincs ehhez kedve.

2010. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!