Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Biztatnátok engem egy kicsit?

Biztatnátok engem egy kicsit?

Figyelt kérdés

Holnap kell befeküdnöm a kórházba. Már 40+5 leszek.

33 hetesen már feküdtem benn,mert fájdogáltam. Azóta csak "rosszabb". Egyfolytában fájdogálok de nem nyílok semennyit. Tegnap megpiszkált az ügyeletes doki, hátha, meg próbáltak magzatvizet is nézni, de kivitelezhetettlen volt a vizsgálat. Annyira fájt, hogy sírva fakadtam. Nagyon szégyenlem magam miatta. Szülésznőm van. Már rettenetesen félek, hogy mi lesz az egész szüléssel. Már úgy érzem elfogyott a türelmem, 7-8 hete fájdogálok, eredmény nélkül. Ijesztgetnek, hogy nagyon nagy a baba, már rég el kellett volna induljon, valami lehet, hogy akadályozza. Azt mondta a doki holnap már úgy vizsgálnak, hogy ha kell császárra is legyen meg minden lelet. Még csak meg se fordult a fejemben, hogy engem császározni fognak. Nem azért mert kevesebbnek tarom a hüvelyi szülésnél!!!!

A másik ami annyira bánt, hogy tegnap kinn vártunk a szülőszoba előtt, és úgy ordítottak benn, hogy megfordult a fejemben, nekem nem kell gyerek:-(((((( Nagyon megijedtem. 2 évet vártunk a babánkra, és borzasztó lelki ismeret furdalásom van, hogy a félelem miatt ilyen megfordúlt a fejemben. Úgy érzem összezavarodtam, és sajnos félek, hiába próbálok küzdeni ellene.


2011. aug. 16. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis az hogy félsz, de ne aggodj minden rendben lesz.Fontos hogy pozítivan állj hozzá és gondolj arra hogy hamarosan a kezedbe tarthatod a babád akire 2 évet vártatok.Szorítok neked és légy bátor, meg tudod csinálni!!!
2011. aug. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi gond. Nyugi! Természetes, hogy mindenki fél az ismeretlentől.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod a gondolat miatt. Nem, tudod mi vár rád, még jó, hogy félsz. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, mindenki máshogy éli meg a szülést. Én úgy készültem, hogy megpróbálok nem kiabálni, ha lehet. Nekem sem fordult meg annó a fejemben, hogy császáros leszek, aztán mégis. Nem maradt rossz élmény és nem érzem magam kevesebbnek ezért. Az Ő érdeke ezt diktálta.

Nyugi! Kitartás, már nemsokára kezedben tarthatod a világ legszebb ajándékát!!!

2011. aug. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, mi volt.

Utolsó voltam:-)

2011. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:-) köszi aranyosak vagytok. Nagyon nagyon jó lenne túl lenni rajta...
2011. aug. 16. 08:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Drukk drukk!Normális a félelmed,mert most még csak elképzeled,de mikor már "zajlás" van akkor sodornak az események,és a feladatra fogsz koncentrálni!Gondolj arra,hogy most már tényleg napokon belül a karodban tartod a babádat :) !!! http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules.. ez az én kérdésem volt 9 hónapja :)pedig a második volt,szóval nyugi,hamarosan túl leszel rajta!Remélem sikerül azért a hüvelyi szülés,de ha nem,az is túlélhető!Még egyszer drukk drukk!Egy 3 éves és egy 9 hónapos kisfiúk anyukája aki szintén nagyon félt(pedig sajnos csak egy variációra kellett felkészülnöm)
2011. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Attól is nagyon félek, hogy jól telinyomnak fájáserősítővel, és majd hagynak órákon át szenvedni. Nem nyílok majd, és így is-úgy is császár. Vagy nyílok majd, de csak a szülésnél derül ki, hogy hoppá, mégsem fér ki, vagy valami.... akkor meg úgy érezném, hogy "feleslegesen" kínoznak minket..... Haragszom magamra, mert félek!!!!!!!!
2011. aug. 16. 09:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Ettől ne félj mert az oxitocin,császár esetében kifejezetten "jó" élettani szempontból a babának.Olyan hormonokat termel ,ami segít neki felkészülni a kint-létre,jobb mintha minden előzmény nélkül kikapnák.Programozottnál is adnak pont ezért.Magaddal viszont legyél kibékülve :) sok feladat vár,és hidd el ott szunnyad benned hozzá az erő és a hit is,hogy képes leszel rá!!!Csak pozitív gondolatokat engedj meg magadnak!!!én vagyok a kérdés linkelő válaszoló
2011. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanígy volt. 40+5 szültem, úgy indították, szinte semennyire nem voltam kitágulva. Ha bemész a kórházba, ott folyton vizsgálják a babát majd. Mivel van szülésznőd, lesz, aki megkönnyíti a dolgokat. A lényeg az, hogy próbálj meg ellazulni, túl leszel rajta, meglásd. A hasadra teszik a picit, és nagy szemekkel belepislog a tiedbe. Most is könnybe lábad a szemem, ha visszaemlékszem. Amúgy nem feltétlenül lesz attól fájdalmasabb, ha esetleg nagyobb baba; a méreteit én csak az utolsó tolófájásoknál éreztem.

Ha pedig néha kétkedsz, az is teljesen normális. Mindenki fél az ismeretlentől, de majd jó lesz, meglátod.

2011. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,minden rendben lesz!

Mielőbbi babázást kívánok!

2011. aug. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Gondoltam megírom, hogy megszületett kicsi fiunk 19-én . 3690 gr, 51 cm-el. Császár lett a vége, de sajnos valamiféle fertőzést kapott , és több mint 1 hetet kellett benn tölteni még a kórházban. Inkubátorban is volt, infúzión, és levegőztető is volt az orrába köve:-((((. De jól vagyunk azóta hazaértünk, épen egészségesen. Már 5-6 naposan 80-100 gr-okat szopizik, remélem így marad!!! Köszönöm a támogatásokat!!!!!
2011. aug. 29. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!