Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztatnátok kicsit? Tegnap...

Biztatnátok kicsit? Tegnap lett pozitív a tesztem, és van egy 12 hós kislányom is.

Figyelt kérdés
Örülünk a babának,terveztük is,de azt nem gondoltam volna,hogy újra azonnal teherbe esem...ráadásul nem is akkor,mikor"papírilag"kellett volna.Ha jól számolom,21 hó lesz a 2 gyerkő között.A kislányom rettentően anyás,most is rajtam lóg-ez már 5 napja így megy,le se száll a nyakamból.Nagyon sokat foglalkoztam,foglalkozom vele-nagyon igényli a jelenlétemet már újszülött kora óta.Apa estig dolgozik,nagyszülők 300 kilométerre.Eléggé félek,hogy mi lesz majd ha megszületik a minibébi.Sosem voltam az a túl jó időbeosztó,ráadásul még jogosítványom sincs..mostanság terveztem letenni a vizsgát.Hogy lehet segítség nélkül 2 picivel boldogulni?Félek.
2009. okt. 20. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2 babát szeretnék, a lányom 5 hónapos, így a kistesó még egy picit várat magára. a többi (család, férj) nálunk is úgy van, mint Nálatok. Én is elgondolkodtam már, hogy hogy fogom csinálni a dolgokat, ha már két baba lesz. Én sem vagyok túl jó időbeosztó, sőt, nekem sokszor lelkiismeret-furdalásom van, ha pl házimunkát csinálok és nem a babómmal foglalkozok. Nem tudom, 2 gyerek mellett mindezt hogy fogom megcsinálni.

De ahogy látom a környezetemben a többgyermekes anyukákat, még egyik sem "halt" bele ebbe, és ha nekik megy, akkor nekem is fog! 2. babánál már gyakorlottabbak leszünk.

Az pedig nagyon fontos, hogy mindketten akarjátok a minimanót is, így van olyan háttered, amire számíthatsz.

Megmondom Neked őszintén, hogy néha nekem is hiányzik, hogy "leadjam" a mamának a gyereket, hogy kicsit más dolgokkal is haladjak, de annak viszont örülök, hogy messze vannak és nem tudnak beleszólni abba, hogy nevelem a gyerekemet.

Szerintem meg lehet találni azokat a megoldásokat, amik segíthetnek a boldogulásban 2 manóval.

Egyelőre most ne ezen agyalj, hanem örülj annak, hogy szerető csládod újabb taggal bővül! Ha optimista vagy, sok minden összejöhet! :)

Várd szeretettel a kismanót, és a 12 hónapossal pedig tölts annyi időt, amennyit csak tudsz, próbáld őt is felkészíteni a kistesóra.

Gratulálok!!! :):):)

2009. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nagyon friss az "élmény", hogy sikerült rögtön a második pici is:))


Irtad, hogy tervezett volt, ne félj tőle! Amire megszületik a csepped a 12hos már nagyon sokat fejlődik, sokmindent megtanul addigra. Igaz nekem csak egy pici lányom van, és nincs utban teso, de mi anyagiak miatt tervezünk mondjuk kb 4-5 év különbséget...


Gratula Neked, és sok boldogságot!!!

2009. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne aggódj!

Majdnem két év lesz a két gyerek között!

Már annyira okos egy két éves gyerek, szépen ellesz majd az öcsivel, vagy a hugival.

Testvéreméknek nagyon későn jött össze a baba, 38 évesen szült.

Szerinted milyen szinten van elkényeztetve a kislánya?

Hát rá egy évre újra terhes lett.

22 hónap van a két gyerek között, és nem lett semmi gond belőle!

A kislány imádja a kisöccsét, még csak nem is irigy.


Szerintem ahol egy gyerek tökéletesen jól tud nevelkedni, ott elfér kettő, három is.

És már rutinod is lesz addigra, hisz egy gyerkőccel már végigszenvedted az első gyerekes anyukák összes bizonytalanságát!

:-)


Gratulálok, és örülj annak a pindurkának tiszta szívvel!

2009. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 18 hónap lesz a 2 gyerek között, ha majd februárban megszületik a tesóka.

Ráadásul ő nem tervezett baba, fog-gátló mellett csúszott be, úgyhogy nagyon megvoltunk ijedve, hogy mi is legyen, mert javarészt az anyagiak meg a segítség hiánya miatt 3-4 évet legalább szerettünk volna a két gyerkőc közé.


Nagyon sok kétségem volt és van is, hogy miként fogom bírni, meg hogy a kislányom vajon mennyire szenvedi meg a dolgot...

Az elején biztosan nehéz lesz, míg összeszokunk, kialakul az időrendünk stb. De később meg tök jó lesz nekik, hogy eljátszhatnak együtt, mindig lesz kire számítaniuk ha pl buliba mennek stb. Kis korkülönbséggel valszeg több közös pontjuk akad majd, mintha több év lenne köztük.

Én sem vagyok túl jó időbeosztó, de biztosa megfogom oldani valahogy a dolgokat: pl nagy adagokat főzök majd, hogy tudjak lefagyasztani belőle és így egy héten többször csak ki kell olvasztani a kaját.


Biztos menni fog neked is, meg nekem is! Majd belejövünk! Tutira nem ússzuk meg, hogy épp 3-an ne bőgjünk egyszerre... A nagyobb akkor tutira akkor akar majd pisilni/kakilni/inni/hányja le magát stb mikor épp szopik a kicsi, és biztos nehéz lesz mérlegelni, hogy akkor most melyiket vegyük előre :S

De túl fogjuk élni ezt a kezdeti nehéz időszakot, és majd meglátod, pár év múlva ha vki megkérdezi, mit gondolsz, azt fogd válaszolni, hogy ennek így kellett lennie, így volt JÓ!

2009. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást csajok!Mint írtam,nem hittem volna,hogy azonnal kopogtat a gólya...tudom nem lesz egyszerű,de ha szeretem a családomat nagyon,az sok erőt adhat...ebben bízom.
2009. okt. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!