Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hét múlva kell mennem a...

Pár hét múlva kell mennem a válóperes tárgyalásomra. Biztatnátok kicsit?

Figyelt kérdés

A férjemtől fogok válni,a kicsi babám a mostani páromtól fogant.

Nagyon félek mi lesz,ez az első tárgyalás,már most stresszellek,fenyegetőzés is volt meg veszekedés. A válásról még most sem akar hallani pedig már régen beadtam a papírokat, és azt is tudja, hogy kismama vagyok .Jó lenne ha nem jönne el a tárgyalásra, de biztos nem lesz olyan szerencsém, mert már csak azért is ott lesz, hogy láthasson.

Nem tudom,hogyan győzzem le a félelmemet,nem akarom az egész tárgyalást végig bőgni.

Adnátok tanácsot,vagy egy kis biztatást,hogyan éljem túl .A mostani párommal nagyon szeretjük egymást,és sokat támogat ebben a témában is, de ö nem jöhet velem a tárgyalásra,meg nem is szeretném.23+6 km


2010. jún. 5. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak nyugalom! Hoztál egy döntést, és most boldog vagy. Az járjon a fejedben, hogy nemsoká kiszabadulsz a rossz házasságodból, és felhőtlenül várhatod a babádat és örülhetsz az új szerelemnek! Ez mindennél fontosabb! Lehet veszekedni fog az exed de kit érdekel? AZ járjon a fejedben, hogy emiatt az ember miatt nem okozhatok rosszat a kicsikémnek, és ha sírsz, vagy kiborulsz, azt a babád is érzi! Ha folyton rá gondolsz, akkor bírni fogod. Nem lesz könnyű, de hamar túlleszel rajta!

Kitartás!

2010. jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a férjed akar-e válni lényegtelen, ha te akarod, akkor el fognak választani. AZ, hogy terhes vagy csak annyiban számit, hogy esetleg gyorsabban elválasztanak, hogy a baba már ne ebbe a házasságba szülessen. Ha meg a férjed elkezd szemétkedni, akkor csak maga alatt vágja a fát.
2010. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem szüleim váltak...apám nem volt hajlandó megjelenni a tárgyalásokon, én mindíg mentem mert már nagykorú lévén tanú is voltam meg minden...sokkal nehezebb volt így ,mert ugye egy fél kiesett...sokkal tovább tartott az egész, apám se akarta a válást...mégis meglett!!!de szörnyű volt az az időszak :(

nyugi mert ha elmegy a férjed, és ott csinál vmi botrányt v akármit azzal magát írja le, és neked lesz könyebb dolgod!mert látják h milyen...nyugi!minden rendben lesz!!!!

2010. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi lányok,jó volt olvasni amit írtatok,és igazatok van.Egy két ötletet is kaptam a válaszaitokból.Azért szívesen várom még ha valaki írna nekem.További szép napot!
2010. jún. 5. 11:09
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elválasztani a férj akarata ellenére csak akkor fognak, ha bizonyítod, hogy fél éve külön éltek,,akkor még meg sem kell ,hogy jelenjen..egyébként mondjad neki, hogy jobb ha elválik , mert ha nem akkor automatikusan az ő nevére kerül a babád és nem az új párodéra..akár tesz apaságit akár nem. Sajna ilyen a törvény.
2010. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy éve külön élünk már.A törvényt amit leírtál,azt tudom

és azért is sürgetem a válást.Remélem szeptember végére rendezödik minden.

2010. jún. 5. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha még el is válsz szülésig, és esetleg az új párod nem vesz el feleségül rögtön utána, akkor mindenféleképpen a volt férjed nevére kerül a baba!
2010. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak, igen tudom a törvényeket,meg azt is , hogy válás után 300 napig még a Baba az ö nevét kapná.De nálunk ez nem lesz gond.Köszönöm azért, hogy leírtad.
2010. jún. 5. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó ha tudod a törvényeket:) én is átéltem már egy válást..hihetetlen volt:)) alig tudtam tőle megszabadulni, mert akkor jött rá ,hogy mennyire szeret:DD nagyon rossz érzés volt a bíróságon lenni, meg elkezdett értetlenkedni a bírónő előtt, majdnem elnapolták a tárgyalást a hüle miatt...de végül is három hónap alatt lezavarták..a második tárgyalás az elős után nem lehet később mint 31 nap...a második tárgyaláson kimondták a válást..a lényeg..lehet ,hogy tudod..de nem biztos, hogy amikor a bírónő vagy bíró megkérdezi a válás kimondása után, hogy élsz fellebbezési joggal..mondjad, hogy lemondasz a fellebbezési jogodról!!! Ez azért fontos mert így a végzés azonnali hatályba lép,egyből jogerőre emelkedik.. és a válási iratokon is az aznapi dátum lesz..tehát azonnal szabad nő lehetsz végre..lezárul egy része az életednek és tisztán folytathatod a másikat.Nagyon drukkolok neked!!
2010. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenem, hogy ezt nem tudtam a fellebezésről,köszi szépen,meg drukkot is aranyos vagy.
2010. jún. 8. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!