Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől!...

Nagyon félek a szüléstől! Biztatnátok picit?

Figyelt kérdés
Nincs esetleg vmi olyan szer, amit ha beveszek végigalszom? (butaság tudom, de akkor is félek) Vagy lehet kérni egyből császáros szülést, ha jönnek a fájások? (Dokimnak már pedzegettem, de mondta, hogy a baba szépen befordult...inkább örüljek ennek....)
2010. aug. 11. 12:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

A császárt nem választhatod, de hidd el, hogy meg is bánnád. Miből gondolod, hogy egy ekkora hasi műtét nem jár legalább annyi fájdalommal, mint egy sima szülés? :)


Az, hogy a babádat hány kilóra saccolják teljesen lényegtelen, a fejkörfogata fogja meghatározni, hogy mennyire kell kitágulnod majd. Szóval emiatt ne aggódj!

2010. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

Szia!!


A saccolásoknak ne higgy. Én 2 hetet hordtam túl. kb 62 centire tették a dokik ahogy nyomkodták a hasam és a combcsontját ahogy mérték az összes vizites orvos hüledezett hogy úúúú óriási stb.. Amikor a pocak körfogatott mérték (ugye abból számolják ki a súlyát) 4660 grammra saccolták na akkor mindenkinek kinyílt a szeme hogy úristen első babának komoly méretekkel rendelkezünk meg hogy az uh az csal és hogy biztosan lesz egy 5 kilós gyerek minimum. Nekem sajnos császáros lett mert kicsit túl nőtte a méretét és nem fért be a szülőcsatornába. de 4310 gramm és 58 centi volt. Én is rettegtem. szülés indítás elötti este úgy voltam vele hogy másnap a vizites dokik után fogok térden állva kúszni hogy valaki engem császározzon meg mert ez nekem fájni fog. De aztán eldöntöttem hogyha ott van apa akkor ketten mindent végig csinálunk. (sajnos nem úgy lett pedig "hősiesen" csendben tűrtem mindent.) Ne akarj császárt elveszik a szülés lehetőségét és csak kapsz egy gyereket akit Te nem is szültél csak kihordtad. Abszolút nem jó érzés. Én tudom. Rendben megy majd minden. Hány hetes vagy? Remélem írsz majd ha megvan a bébi.

2010. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sem kérhetsz császárt csak úgy, bár ki tudja. De inkább szülj természetesen, ráadásul úgy tűnik minden rendben. Állítólag, az az érzés, hogy belőled jön ki a baba semmivel sem összehasonlítható:)

Inkább kérj EDA-t, epidurális érzéstelenítést, az nagyon megkönnyíti a dolgodat, ha félsz a fájdalomtól és nem is bírod.

2010. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Ne félj és remélem nem komolyan gondolod hogy császároztatni akarod magad amikor meg tudod szülni természetes úton is.

Én mind a 2 lányomat császárral szültem és a 3 dik is császáros lesz de én nem szülhettem természetesen.

Elmondom milyen a császár:

-Kapsz beöntést

-Kapsz katétert jó esetben érzéstelenítés után

-utána beadják az érzéstelenítőt a gerincedbe

-lefektetnek és kezded érezni, hogy nem érzed a lábaidat(elég szar érzés úgy ott feküdni hogy tudod "lebénultál" deréktől lefele)

- Ki kötik a két karod

- Az egyik kezedre rá húzzák a vérnyomás mérőt ami két percenként össze nyomja a karodat, az újaidon közben rá van csatolva egy gép ami az élet funkcióidat figyeli.

- elkezdenek felvágni amit ugyan nem érzel de hallod ahogyan a bőr serceg.

-5 helyen vágnak fel mire ki tudják venni a babádat

Megszületett :)

- hallod de nem látod rögtön a picidet

-odahozzák neked egy pillanatra aztán elviszik és jó pár óra mire vissza hozzák.

-téged még legalább 25-30 percig toldoznak

- utána egy jó darabig remegsz a műtéti sokk miatt

- műtét után min.5 órán keresztül nem emelheted fel a fejed.

-Műtét után kapsz a gyermek ágyi osztályon még 2-3 infúziót és ekkor már igen csak elmúlt a érzéstelenítő hatása és kegyetlenül fáj a hasad ráadásul még rá tesznek egy jó nehéz bab zsákot.

-Lassan kezd vissza térni a lábadba az élet!

-Ekkor annyira fáj a hasad, hogy nem hiszed valaha is fel tudsz kelni az ágyból

-De bizony fel kell mert műtét után 8 órával fel kell állnod és el kell menni fürdeni a nővér nénivel mert nem mehetsz egyedül mert pár órával ezelőtt volt egy műtéted ami ugyan rutin műtétnek számít de azért mégis csak Nagy hasi műtét.

- Ja azt elfelejtettem írni hogy amíg ott fekszel a nővérkék cserélik a véres betéted alólad ami ugyancsak nem a legfelemelőbb érzés.

- Már mész de tök szar érzés hogy a természetesen szült anyák szinte futnak a folyosón te meg megszenveded minden lépésed.


Nekem egy hét után nem fájt, de nagyon sok kismama írja hogy évek múltán is fáj nekik a vágás.

Ezzel nem megrémiszteni akarlak csak tud hogy akkor ott azon a 45 percen amíg a műtét tart tényleg nem fáj de utána ....!

Akik természetesen szülnek nekik utána sokkal jobb!!

Ne féljél mert akkor ott nem az fog érdekelni hogy fáj hanem hogy segítsd a babádnak kijönni!

Ja és az sem utolsó szempont SŐT a babáknak jobb a természetes szülés!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ne félj ügyes leszel.

Bocsi a regényért.

Könnyű szülést kívánok neked!! :)

2010. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ennyire gáz a császár???

Meg milyen már, hogy "odahoznak egy gyereket, akit nem szültem meg, csak kihordtam"....Ne haragudj(atok), de van nektek önértékelésetek?

Attól hogy császár nem jobb és nem rosszabb a szülés.Szülés, szülés, nem? Én "csak" félek, de akkor inkább erőt merítek abból, hogy vagy így vagy úgy, de az én gyerekem fog megszületni!!

2010. aug. 11. 13:15
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

en is igy gondoltam amikor anyi idos voltam mint te

de allandoan azon gondolkodtam h valahogyan ugyis ki kell jojon onan a babam es ugyis megkell szuljem valahogyan ha felek ha nem es igy legyoztem

majd amikor beindult a szules egyedul vajudtam ithol 5 orat azutan szoltam a paromnak h jojon mert ma erkezik a baba

ithol nagyon jol viseltem majd a korhazban a vajudo szobaban 1 kicsit megijedtem a visitozo noktol de a szuleszno segitet eszt is legyozni

en megalmodtam a szulesemet es sirva keltem fel reggel es etul nagyon megremultem

bocs az ekezetek miatt

2010. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

én is paráztam, ne aggódj. Aztán arra gondoltam, hogy ha parázok, az a kicsinek úgysem tesz jót, meg végülis akár félek, akár nem, az a pici fiú úgyis ki fog bújni. Szóval nyugodj meg.

Egyébként én császárral szültem, altatásban. Még akármennyi császárt bevállalnék, csak az első 2-3 nap volt nehéz.

2010. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld meg dumálni a dokival. Vagy menny el pszichológushoz és kérj tőle papírt a császárhoz.
2010. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

A kisregényes császáros vagyok :)


Először is kikérem magamnak a többes számot!!!!!!!!!!! "Meg milyen már, hogy "odahoznak egy gyereket, akit nem szültem meg, csak kihordtam"....Ne haragudj(atok), de van nektek önértékelésetek? "

Nekem igen is van!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :/

Szerintem tök mindegy hol bújik ki az a baba attól senki se több sem pedig kevesebb mert császárral/természetesen szül/Szült!!!!


És egyáltalában nem szörnyű a császár mert a kis manókáim miatt sokkal több fájdalmat is ki bírtam volna!!!!

Csak azt írtam le hogy hogyan is zajlik a császár!!

És mert szerintem a természetes szülés minden féleképpen jobb neked is meg a babádnak is mert nem műtét!!!

2010. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%

A szintén parás kismama vagyok.


Az EDA az epidurális érzéstelenítés, tuuuudod, amit a gerincvelő mellé(??ez nem tuti, de vhova oda) vezetett kanülön keresztül kapod, mikor már nagyon erős a fájdalom.

2 ujjnyi táguláskor tudják beadni az elsőt, utána igény szerint, és a végére úgy csinálják, ha ügyes a doki, hogy a tolófájásokat már érzed...

Szerintem ezek az

ELŐNYÖK:

-nem fáradsz el annyira, mire nyomni kell, mégis érzed a fájásokat, kb 70-80%-nyit elvesz a fájdalomból

-ellazítja az izmokat,így gyorsabban tágulsz

-talán nem veszíti el annyira az ember a kontrollt maga felett

-mégiscsak Te irányítod a testedet, és Te szülöd meg a bébidet, amit még lehet, hogy élvezel is

-ha van gátmetszés, akkor a varrásnál is tudnak érzéastelenítőt ezáltal, és nem kell külön oda szúrni

-ha vmilyen komplikáció van, és császározni kell, akkor már vihetnek is



HÁTRÁNYOK:

-ha bénán adják be, akkor vagy nem, vagy csak részben hat, pl az egyik oldaladon, utána lehet hányás, irtó erős fejfájás

-ha nem jól számítják ki, hogy mikor menjen ki a hatása, akkor nagyon elhúzódik a kitolás, mert fájásgyengeség lesz, nem tudsz nyomni, mert nem érzel szinte semmit, ami veszélyes lehet a babára is.

-mivel leviszi a vérnyomást, nem lehet felkelni a vajúdás alatt általában

-lehetnek hólyagproblémák utána átmenetileg


azt hiszem ennyi, de ha beütöd a keresőbe, akkor kidob egy csomó mindent.

Én ezeket jegyeztem meg...


39 hetes

2010. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!