Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől!...

Nagyon félek a szüléstől! Biztatnátok picit?

Figyelt kérdés
Nincs esetleg vmi olyan szer, amit ha beveszek végigalszom? (butaság tudom, de akkor is félek) Vagy lehet kérni egyből császáros szülést, ha jönnek a fájások? (Dokimnak már pedzegettem, de mondta, hogy a baba szépen befordult...inkább örüljek ennek....)
2010. aug. 11. 12:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Anyukám 5-ször szült (ikreket is) és még él... :) Elég bíztató? Mindet simán. :) A legnagyobb kölyök. :D
2010. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Anyukám is ezzel jön....?:S De én meg a tseóm kis babák voltunk, az enyémet meg 4 kg-ra saccolta a doki, és még csak 38. hétben vagyok.

Ettől nem lettem jobban...azért kösz.

2010. aug. 11. 12:18
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

a szülés közben rossz de utánna jó dolgod van

ha a császárt választod közben lesz nem túl rossz és utánna napokig fájdalmas.


ne félj ...

2010. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
az én első gyermekem is 4 kg volt...előre megmondták,a frász jött rám..aztán 3 óra alatt megszültem..másnap már én segítettem a császárosoknak,akik mozdulni is alig bírtak..
2010. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Még nem tudod mitől kellenne félned ezért ne félj!:-)A szülés a legcsodálatosabb egy nő életében!Én simán szültem és amikor rátették a hasamra a pici lányomat mindent elfelejtettem.Neked is így lesz.Császárnál ha altatnak akkor nem látod a picidet csak majd ha felébredsz.Kitartás!Könnyű szülést!
2010. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
A császár rosszabb abból a szempontból h még utána napokig alig tudsz mozogni.Mikor én még felállni sem tudtam a természetesen szülők már rohangáltak:)Nem azt mondom h nekik könnyebb volt csak azt h nekik jó esetben nem kellett újra járni felállni tanulni.Egyébként nézd azt az oldalát hogy ez az egyetlen olyan fájdalom aminek van értelme.Én sokat vajúdtam mire megcsászároztak de még is bármikor újra csinálnám.Nyugi ne stresszelj rá...Úgy könnyebb lesz.Sok sikert neked...És sok boldogságot
2010. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Első baba? Érthető hogy félsz, ez így normális. De mivel nem tudod milyen lesz ne gondolj a legszörnyűbb dologra. Van aki a másodiktól jobban fél, mert az első olyan durva volt (pl. én), de van olyan aki mire feleszmél addigra túl van az egészen. Az biztos hogy életed legagyobb élménye lesz, még akkor is ha úgy érzed beledöglesz! Ezért érünk sokkal többet mint a férfiak, mert ezt végig tudjuk csinálni, ők erre nem lennének képesek. Fantasztikus hogy mennyit kibír az ember, és erre a szülés a legjobb példa. Nem foglak becsapni, ennél fájdalmasabbat nem éreztem még soha, és a második se volt könnyebb, de a legszuperebb dolog ami valaha velem történt! Hidd el nem is gondolnád mennyivel több szenvedélyt ad az anyasághoz hogy megszenvedsz azért a csöppségért, és ha majd akkora lesz hogy a szemedbe nézve mondja az anyáknapi verset eszedbe jut az egész szenvedés amit ÉRTE éltél át...! Ezért ez az élmény csak a tiéd, és ne hagyd hogy bárki vagy bármi megfosszon tőle! Remélem minden simán megy majd, hidd el végig tudod csinálni, én is itt vagyok kettő után.
2010. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Sorstársak vagyunk, Én most szombatra vagyok kiírva, és eddig nagyon, de nagyon féltem, szinte minden nap sírtam, ha erre gondoltam, köben meg bocsizgattam a babómnak, hogy ne haragudjon rám, hogy ilyen pipogya muterja van...


De tegnap óta megszállt vmi békesség, muszáj volt lenyugodnom, különben csak rosszabb, és hosszabb lesz, mindenki azt mondja...Mjad arra figyelek, amit a szülésznő mond, mert Ő csak tudja, hogy hogy lesz gyorsabb, és könnyebb nekünk + felhívtam a dokit, mondtam neki, hogy Én mindenképp kérek EDA-t, mondta, hogy oké, mondjuk attól is félek, de mindegy, és most erre összpontosítok, hogy majd jól beadják, és tutin végigcsináljuk együtt a kiscsajjal ezt a dogot, és egy szép élmény marad majd.

Amúgy nekem is 4 kg körül saccolja a doki :-(


Minden jót neked(és nekem is:-)!

2010. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ó, köszi utolsó:)

Azt hittem én vagyok az egyetlen nyúl a leendő anyák között:)

Mi az az eda egyébként? mire jó?

2010. aug. 11. 12:36
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

En nem feltem. Aztän ugy inditottäk be nälam infuzioval. Megcsak fäjdalomcsillapitot sem kertem, pedig baromira fäjt, de akkor valahogy ezt ugysem regiszträlod. Pikk-pakk megvolt (2ora) /persze az itt paräztatok az en szülesemre 24 ora vajudäst irnänak, mert ez volt a szülöszobän töltött brutto idöm :o), de ebböl 2 ora volt a tenyleges akcio :o) /

Tipp, ne foglalkozz azzal ha pl azt mondjäk ne kiabälj, csinäldd azt ami jol esik. En speciel viegig orditottam a 2 orät, de komolyan jot tett. A szülesznö is azt mondta, ha ettöl jobb csak nyugodtan es valoban jobb volt :o) van aki kepes kilelegezni van aki kepes mäszkälni van aki utközben elhagyja a gyereket... :o) Ne paräzz! Bent nem marad :o)))))

Utäna majd mär csak nevetsz magadon, hogy mitöl feltel. Nekem mikor megvolt az volt az elsö mondatom: Ennyi volt??? Holnap is jövök :o) Jot röhögtek bent.

2010. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!