Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szeretsz szoptatni?

Miért nem szeretsz szoptatni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 09:54
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
15.05,köszi.Még annyit,hogy ugye még csak ezután jönnek a fogacskák...
2010. jan. 29. 15:14
 22/26 anonim ***** válasza:
Az más:-) Ez szerintem sem nemakarás kérdése!
2010. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Bocsi az előző is én voltam:-)

(első)

2010. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem befeléforduló mellbimbóim vannak,nagyon kevés volt a tejem,de fejtem szinte mindig.Ebből állt a napom.Hiába a bimbókiemelő a kislányomon látszott hogy szenved szoptatás közben éhes volt de nem birt enni.6 hét után elegem lett,2 mellből fejtem 50ml,de ezt is csak azért mert a kicsim nem birta kiszivni.Én lelkileg kész voltam,közbe pedig azt kérdezgették,ugye szoptatsz.?Hát ha megköveznek érte a következő babámnál akkor sem csinálom ezt végig.
2010. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem provokatív a kérdésfeltevés. Eleve rosszul vagyok attól, ahogy mostanában körüllihegik ezt a szerintem nagyon is intim témát és boldog-boldogtalan belebeszél az ember (nő) legbensőbb magánügyébe.


Én nagyon akartam szoptatni, a kislányom viszont nem akart szopizni. Ne tessék felháborodni, meg azt mondani, hogy ilyen nincs... Igenis van. Miután két hónapig pokol volt az életünk, mert én görcsösen szoptatni akartam, a lány meg üvöltött és kiköpdöste a cicit; miután végigjártunk a férjemmel szoptatási ambullanciát, szoptatási tanácsadót meg a jó ég tudja még mit; miután laktációs pszichózist kaptam, mert nem tudtam feldolgozni és elengedni ezt az egészet, akkor mondták nekem is az orvosok a kórházban, hogy vannak olyan babák (kb. 100-ból 1), akik így születnek, s ezzel NEM LEHET TENNI SEMMIT! Senkinek nem kívánom, hogy azt élje át, amit mi.


Életem végéig emlékezni fogok a "kedves és jóindulatú" gyógyszerészhölgyre, akinél a tej apasztására felírt gyógyszert kellett kiváltanom (merthogy kemény antidepresszánsokat és stresszoldókat kellett szednem a végén), ahogy nézett rám, mint egy féregre és még meg is jegyezte:

"minek akarja elapasztani a tejet, még csak két hónapos a gyerek?!"

Persze a patika közönsége előtt hangosan...


És ezek után hónapokig gyógyszert kellet szednem és pszichiátriai kezelésre járnom, mert még a terhességem előtt azt sulykolta belém a társadalom, hogy rossz anya vagyok, ha nem szoptatok...


És szerencsére semmiben nem volt igazuk! A tápszeres kislányom tökéletesen biztosan kötődik, boldog, egészséges, gyönyörűen fejlődik és szoptatás nélkül is meg tudok adni neki mindent!


Kicsit hosszú lettem, s talán kicsit indulatos a poszt is, de attól tartok, sok nőt tesz beteggé ez az erőltetett szoptatás-kultusz.

Nem kellene össztársadalmi ügyet csinálni ebből, meg kultuszt csinálni belőle, hanem egyszerűen normálisan, hétköznapiként kellene kezelni, s ami még fontosabb: TISZTELETBEN TARTANI A MÁSIK DÖNTÉSÉT.


Persze remélem, hogy a másodiknál sikerülni fog, de ha nem fog menni, akkor nem fogom erőltetni, mert nagyon jól megtanultam, hogy baromira nem érdekes mit mond a világ, mert a kislányom ölelése és a szeretet a szemében válasz mindenre.


Egy 11 hónapos kislány anyukája

2010. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Te egy tiszteletre méltó Anya vagy és nagyon jól tetted,hogy ezt kiírtad magadból.Nem az a rossz anya,aki nem szoptat,hanem az én anyám,aki szoptatott mindhármunkat,aztán pár év múlva eldobott minket.Inkább kaptunk volna tápszert és egy szerető ÉDESANYÁT!Köszi a válaszokat.
2010. febr. 5. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!