Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szeretsz szoptatni?

Miért nem szeretsz szoptatni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 09:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Én mindent megtettem, hogy szoptatni tudjam a fiamat-sikerült is. De most 13 hónaposan már nem annyira élvezetes. 9 foga van-harap. Éjjel 3x kel szopni, visít, amíg nem kapja meg, napközben is hisztériázik-húzkodja a pólómat-kicsomagol. Még jó, hogy tél van, utcán ugyanezt eljátszaná. De ami a legfontosabb: fogytam szülés óta 35kg-ot, kihullott a hajam nagy része, gusztustalan ragyás az arcom. A gyermekorvos, a bőrgyógyász és a nőgyógyász is a szoptatás abbahagyását javasolta. És mégegy: babám nem eszik eleget, mert szopik és utána nem hajlandó mennyiséget enni, nincs 9kg-sem. Gyermekorvos ezért is kéri,hogy válasszam el.

Ezeken kívül nagyon édes, amikor az ölembe kucorodik és néz rám,még mindig 4-5x szopik-ezt kicsit sokallom én is.

2010. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Már megint egy provokáló kérdés.

Szerintem a szoptatás nem "szeret-nem szeret" kérdése, a természet így találta ki.

Aki nem tud, azt megértem, de aki nem szeret nagyon önző, nem tudom és nem is akarom megérteni.

2010. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert lassan belebolondulok, hogy tudjam szoptatni még egy darabig, ugyanakkor folyamatos para nekem az egész. A tejem az az "éppen elég", ahhoz túl sok, hogy abbahagyjuk a szopizást és ahhoz túl kevés, hogy ne legyen minden nap egy tortúra, hogy összejöjjön a minimum mennyiség. Mindig úgy érzem, hogy kevés a tejem, mániákus mérlegelő lettem és megfagy a vér az ereimben, amikor puha a cici ( tudom, hogy attól még van benne, de a kicsi nagyon kényelmes, csak addig szopik, amíg könnyen jön, utána csak néz rám, rángatja a cicit...néha sír is)és a mérleg csak 60 ml.t mutat. Néha tényleg úgy érzem nem bírom már tovább, pedig még csak most 2 hónapos a lányom. Közben hasfájós is, így ezer dolgot nem ehetek, lassan szopik, nyögvenyelősen megy az egész, nógatom ezerrel, hogy egyen. Sokszor már azt kívánom bárcsak lennék elég tökös ahhoz, hogy feladjam ezt az egészet és belássam, hogy nem megy ez nekem. Ennek ellenére minden nap újra nekiveselkedem és szoptatok, méregetek, elmebajoskodok, rettegek...hát, ezért nem szeretek szoptatni:(
2010. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

utolsónak.

ne méregesss!!

Fiam 21 hónapig szopot, láínom 10,5 hónapja szopik, egy kezem meg tudom számolni, hányszor mértem, mennyit ettek.

Nem tök mindegy, nem gépek, egyik többet szik másik kevesebbet, ha éhes úgyis látod.

Megmértem/megmérem őket hetente egyszer és annyi.

2010. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

utolsónak!Annyira igazad van, de nem ilyen egyszerű a dolog.


Próbáltam az igény szerinti szoptatást, de akkor olyan hasmenése és hasgörcsei voltak, hogy orvost kellett hívnom hozzá, aki letolt, hogy teletettem előtejjel és azért van rosszul. Ráadásul nálunk nincsen olyan, hogy jóllakik és elengedi a cicit. Százszor elengedi és én kitartóan újra megkínálom és el is fogadja olyankor. Nyammog valamit megint és ez így megy órákig...Egyszerűen nem tudom eldönteni mikor evett eleget. Esküszöm, hogy nem látszik rajta.

2010. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki pótláskét tápszert, de ne add fel a szoptatást.

ue.

2010. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Mostmár csak a kérdező véleményére vagyok kiváncsi!

Te miért szeretsz, vagy nem szeretsz szoptatni?

Második voltam

2010. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitok.Nem provokációból kérdeztem,hanem,mert én nem szeretek szoptatni,de szoptatok 6 hónapja és tudom,hogy sokan nem szeretnek,csak azért ezt mégsem mondják így ki.Itt legalább leírják.Nagyon fájnak a melleim,az első másfél hét tápszeres volt,mert nagyon nehezen indult be a tejem.Sebes,véraláfutásos mellekkel szoptattam,sírva.Melleim begyógyultak,de még mindig fájdalmas a szoptatás sajnos.Sokáig fogok még szoptatni,de nem szeretek!
2010. jan. 29. 13:31
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Valaki írta itt hogy azt megérti aki nem tud szoptatni, de azt nem aki nem szeret, mert az önző dolog.

Hát nem értek egyet!!! Mint ahogy a kérdező is írta ő sem szeret szoptatni, de SZOPTAT!!! Mint ahogy írták már páran elég sok tényező van ami megkeserítheti egy szoptató, szoptatni vágyó anyuka életét! Nem mindenkinek maga a boldogság és kényelem a szoptatás, sőt valakinek kifejezetten kellemetlen! De aki ennek ellenére is megpróbálja az egy felelőségteljes anyuka aki tudja mi a jó a babájának és mindent megtesz hogy a legjobbat biztosítsa neki, addig ameddig TUDJA!!!De nem mindíg vsikerül:-( És minden tiszteletem ezeké az anyukáké mert megszenvednek érte, és álmomban sem jutna eszembe önzőnek nevezni őket:-(

Szóval a kérdezőnek kitartást, boldogságot és egy kis nyugalmat kívánok:-))

(első)

2010. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én írtam az önzős dolgot.

Nem jól fogalmaztam, nem azt nem értam meg, aki nem tud, vagy aki nem szeret,de szoptat.

Hanem azt aki egyszerűen nem szoptat, mert nem akar.

Holott semmi baja.

2010. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!