Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szeretsz szoptatni?

Miért nem szeretsz szoptatni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 09:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy veszélyes kérdés, ahogy látom senki sem mer rá válaszolni:-)

Nekem mind két gyerekemnél nagyon kínkeserves volt, mert nem voltak hajlandóak szopizni:-( Tudom most minden "ősanya" típus lepontoz és megmagyarázza hogy ilyen nincs, DE VAN:-(( Nekem csecsemősök, szaktanácsadók próbálták rávenni a lányomat a szopizásra, Nem ment:-( Csak véresre rágcsálta:-( 3 hónapig próbálkoztam utánna már nem bírtam és feladtam.:-(Meg a tejcim is elapadt:-(

A második gyereknél szintén, de nála már luxus lett volna 3 hónapig próbálkozni:-(

Szóval nekem ezért nem jött be a szoptatás!

Nem volt meg az a bensőséges élmény amiről sokan beszélnek:-(

Azért sajnálom:-(((

2010. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez jó kis provokáló kérdés! Én szerettem volna, de nem jött össze egyik gyereknél se. A nagyobbiknál csak minimális tejcsim volt, de a baba az szopott volna, a másiknál szintén minimális tejcsi+ a baba sem akart szopni. De mivel iszonyú kinlódás volt, nagyon megkönnyebbültem amikor beláttam, hogy ez nem megy és inkább maradok a tápszernél. (30 percig szoptatni 10-15 ml-t és utána tápszert kotyvasztani, megetetni cumisüvegből, utána fejni, hátha lesz több és mire végeztem már megint éhes volt. Ja és akkor én még nem ettem és ugye akkor mitől legyen tej...)

Szóval aki tud az szoptasson, de szerintem ami nem megy azt nem kell erőltetni és nem kell lelkifurdalást kelteni azokban akiknek nem jött össze. Én nem érzem magam ettől roszabb anyának. A nagyobbik lányom 2,5 éves és nagyon ritkán beteg, ezen a télen még nem is volt.( szóval nálam megdőlt a tápszeresek betegesek elmélet) A kisebbik még csak 1 hónapos, és 1 hete döntöttem úgy, hogy elhagyom a szoptatással járó kinlódást, mivel a cumisüveg miatt már be sem akarta kapni a cicimet.

Minkét gyereknek adtam cumit, hogy a szopási igényük is ki legyen elégítve. A nagyobbik novemberben magától letette, amúgy sem lógott egész nap a szájában és a fogai is rendben vannak.

2010. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Első válaszoló! Nagyon egyre gondoltunk!

Második!

2010. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Mert a 16 fogával és az edzett, erős állkapcsával már a húst is lerágja rólam lassan...

Egy lassan 22 hónapja szoptató ősanya

2010. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Most olvastam el a másodikat(első vagyok)!

Jaj de jó hogy nem vagyok egyedül!!!!!:-)

2010. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Ősanya!

Minden tiszteletem a tiéd! Kitartás:-)

(az első)

2010. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Köszi! :-)

Az őszinte igazság az, hogy már eléggé unom, de nagyon nehéz lenne most elválasztani, több ok miatt is.

Ősanya :-)

2010. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

Én szeretek szoptatni. Amit nem szeretek benne az az, hogy nem tudok sehová elmenni hosszabb időre, mert a lányom csak és kizárólag a szopik.

Osztálytalálkozón voltam nemrég, cumisüvegbe bekészítve a lefejt tej, család itthon, én osztályfőnöki órán, amikor csörög a telóm, és a kétségbeesett férjem próbálja túlüvölteni a lánykát, és kérlel, hogy menjek ki a kocsiba megszoptatni, mert nem issza meg a tejet. Na ezt, kihagynám. Ha elmegyek a barátnőimmel valahová este, csak addig van kimenőm, amíg nem csörögnek rám, hogy fwlébredt a drága :)

2010. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


az elsőnek és a másodiknak :) én is sajna pont így jártam, nagyon szerettem volna szoptatni, 1/2 óra után 10-15ml, csináltam a tápszert, fejtem napi 6x 7x és kezdődött elölről, nagyon kevés tejem volt, rengeteget ettem, ittam, tejserkentő tea, tabletta, homeós bogyó minden játszott, tej meg alig volt. Beletörődtem. Azért vágyom rá, hogy majd a másodiknál máshogy lesz, de elfogadom ha akkor se lesz tej, úgy látszik én ilyen típus vagyok... Hát ezért nem jött be annyira a dolog, megjegyzem, én imádtam szoptatni, tök jó érzés, csak szegény baba volt totál kár hogy melózott de éhes maradt.. :)

2010. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 6 hétben gyűlöltem a gondolatát is, hogy szoptatni kell, mert elég nehezen indult be a dolog, annyira rágörcsöltem a szoptatásra, hogy emiatt nem volt tejem. Aztán elhatároztam, hogy nem teszem magam tönkre, a gyereknek fontosabb a kiegyensúlyozott nyugodt anyuka, mint az anyatej egy ideggörccsel, aki folyton bőg, és írattam fel tápszert. Három hét után nem kellett pótlás, azóta szeretek szoptatni, mert a stressz elmúlásával visszajött a tejem, és azóta sem kell tápszer (6 és fél hónapos)
2010. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!