Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretsz szoptatni? Ha igen,...

Szeretsz szoptatni? Ha igen, akkor van/volt elég tejed? Ha nem szeretsz, akkor miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 14:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

1. baba: imádtam szoptatni, tök nyugisan evett amennyit akart, volt tej is elég, 13 hónaposan elválasztotta magát, mert terhes lettem.


2. baba: csak kaja a tej, semmi nyugi, nagy üti szopizás közben a kicsi fejét, tuti akkor akar felmászni és leesni, ordít és örülök, ha 10 percig tud enni a kicsi, feszült is vagyok emiatt. 11 hó szoptatás.

2011. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem szeretek, mert:



-állandó agyalás, elég-e

-mert 6 hét után is pokolian fáj

-a babámnak mindig fáj a hasa

- a fél napunk ezzel megy el, a nagyra semmi időm

- nem tudunk játszóra menni a naggyal, csak max egy órára, aztán irány haza szopira...

- nem fogyózhatok, pedig egy bálna vagyok, és mindig éhes....

- nem ehetem a kedvenc kajáim



Szeretek, mert:

- ezt csak én tudom neki megadni

- mert ez a legjobb neki



Összességében látjátok hova billen szám szerint a mérleg... De szoptatok...

2011. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Kisfiamat nagyon szerettem szoptatni, Ő szépen, gyorsan szopizott 18 hónapos koráig. Tejem mindig volt bőven.

3 hónapos kislányomat kész rémálom szoptatni. Visít, hogy éhes, kortyol párat, és máris azt lesi hogy mit csinál a nagytesó. Aztán megint szív párat és újból tekereg. Sokszor egy örökkévalóságnak tűnik a szoptatás. Azt hiszem, ha ez így marad, Őt nem fogom olyan sokáig szoptatni, bár van elég tejem.

2011. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Hát figyu!

Míg terhes voltam, olyan izének találtam a szoptatást, mondhatom egy kicsit "undorodtam" tőle.

És nem indult meg a tejem, küszködtem, fájt is, gyakoroltunk, a cicim nagyon fájt!!!!!!!

Aztán a 6. napon volt tej....és megláttam a kisfiam elégedett arcát, szuszogását szopi után, és félálmában mosolygott egyet..na azóta imádok szoptatni!!!!:))))))


Sajnos nem elég mindig a tejcsi, pótlunk tápszerrel, amit nagyon sajnálok, sokkal kényelmesebb lenne ha nem lenne rá szükség és ugye a babának is jobb lenne. De ez van.


Mostmár mindenféle testhelyzetben tudunk szopizni, ez nagyon szuper!:))

2011. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerettem! Volt elég tejem! Az előnyeit ismerjük: mindig friss, mindig meleg, kényelmes, egészséges és olyan édes mikor eszik, tele van immunanyagokkal, a cicim mint egy szupermodellé, vagy még jobb, de mindent a szemnek ugye.

Ja és vicces is, mert mikor langyos vízzel lezuhanyoztam szoptatás előtt, olyan voltam mint Tom macska miután szitává lőtték és megivott egy pohár vizet :D:D:D

Hátrány számomra: most kövezzetek meg, de sokszor azt éreztem, hogy unalmas, ezért volt, hogy olvastam, vagy bambultam a tvre közben :D

2011. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert roppant szerencsésen alakult nekem kétszer is!--Mindkétszer császár volt mégis a harmadik napra már belövellt a tej,--Mindkét babám ösztönösen elsőre is,az elején is ügyesen szoptak,---Csak az első babámnál,egy két hétig fájt a mellbimbóm az "edzetlenség"miatt,utána és a másodikkal soha,valamint a fogacskák kibújásakor és utána sosem haraptak,---kényelmes volt,6 hónapig kizárólag azt kaptak,csak akkor kezdtem a hozzátáplálásukat,---Sosem voltak betegek komolyan,egy egy nátha két nap alatt lezajlott,---Nem akartak komfort-szopizni,nem lógtak a cicimen minden etetés kb 10-15 perc(ez sem az én érdemem,ők alakították így) Sosem mértem(csak védőnéninél eleinte egy két hetente,később havonta)mert egyszerűen nem volt kérdéses az elégedettségük,gyarapodtak,pelus mennyiség is ok.volt.A tej mennyiségért sem kellett kűzdenem,az elején fejtem(2-3 hónapig míg nem fogyott annyi mint amennyi volt)később beállt a kereslet -kínálat,valamint iszom a lactoherbet :) bár nem kell serkenteni különösen csak szeretem az izét! :) egy 3 éves(20 hónapig szopott)és egy 9 hónapos(aktív cicis)kisfiúk anyukája
2011. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

1. 21 hónapg cicizett mindeféle nehézségek nélkül

nem volt terv, így alakult ennek 10 éve, de kizárólag anytejet SAJNOS csak 3 hónapig kapott, rosszull csináltam a dolgokat ill akkor még nem volt annyira jó a felvilágosítás, mint manapság


2. 29 hónapja cicizik, (mostanában választja el magát), 6 hónapig csak anyatejet evett


Nagyon szerettem/ek szoptatni!!

2011. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1. 22 hónapig szopizott, imádta szoptatni, soha nem fájt, se a legelején, se fogzáskor... Magát választotta el.

2. 5 hónapos, még csak szopizik, nála sem fájt egyszer sem, nem iszok, szedek semmit, hogy több tejem legyen, viszont bármit ehetek (bableves, karfiol és társai) nem fáj a pocakja, tök jó, hogy elmehetünk bármikor bármerre, nem kell magammal semmit vinnem, mert valahol biztos meg tudom etetni (ha úton vagyunk 3-4 órát kibír két szopi között, így tudok kalkulálni). Sterencsés típus vagyok, mindkét alkalommal csak a jó részét tapasztalom/tam a szoptatással, és nagyon szeretek szoptatni :))

2011. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Szia, első babát sem szerettem szoptatni, nem is ment jól, baba sem volt túl akaratos, csak pár hétig szopizott. Második most 3 hós, csak anyatejes, van is tej, de most sem szeretem, alig várom a végét. Amíg mindkettőnek ez a legjobb, kitartok, de várom már, hogy ne kelljen a cicim a kajálásokhoz.
2011. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
4. napon lett tejem, addig csak 10, max. 20 ml. Harcoltam, hogy legyen. Lett. Nagyon-nagyon szerettem szoptatni, nem volt sok, épp annyi, amennyi a kislányomnak kellett. 1 éves koráig szopizott. Aztán egyik napról a másikra ő leválasztotta magát. Hát, én nagyon sajnáltam, megsirattam, nagyon szép időszak zárult le. De most az idebújós, puszitadós, nagylányosabb korszak van, és ez is nagyon-nagyon szép.
2011. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!