Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretsz szoptatni? Ha igen,...

Szeretsz szoptatni? Ha igen, akkor van/volt elég tejed? Ha nem szeretsz, akkor miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 14:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én az első 4 hétben gyűlöltem szoptatni, vagyis fejni, mert nem volt hajlandó bekapni a mellem!Aztán segítséget kértem egy szopi tanácsadótól, akivel elértük azt, hogy 8 hetes korára, csak ciciből evett! :)Onnantól imádok szoptatni!De legfőképp olyan 12-14 hós korától!Azóta olyan kis hálás, látom hogy imádja, soha nem kéri máshol, csak itthon!:) Mindig meg lehet vele beszélni!

20 hós még szopik, és nem volt előtejem, simán szültem, és 43 órával a szülés után lövellt be a tejem!

2011. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha sok tejem lenne, imádnék szoptatni minden kellemetlenség ellenére. Így, mivel épp elég vagy kevés, a sok kellemetlenség felnagyobbodik és szomorú és irigy vagyok azokra akiknek nem gond a minőség.
2011. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
mármint a mennyiség...
2011. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én nagyon szeretek szoptatni. Kisfiamat 21 hónapig szoptattam, mindig cicin aludt el. Aztán teherbe estem a kislányommal, és 6 hetesen sajnos bevéreztem, ezért a dokim azt javasolta, hogy azonnal válasszam le a nagyot, ha akarom a babát... Tisztán emlékszem, mikor hazajöttem a dokitól, még utoljára cicin altattam el a kisfiamat. Emlékszem, ahogyan utoljára csusszant ki a mellem az alvó gyermekem szájából. Én is rettentően megsirattam, és utána még együtt sírtunk egy hétig.

Már 9 hetes a pici lányom, őt is szoptatom, a kisfiamnak pedig megengedtem, hogy ő is szopjon, ha akar, de ő kikérte magának, hogy már nagy fiú. :) Azért a mellszívót szokta hozni, hogy fejjek le neki egy kicsit. :D

Most amúgy nekem is nehéz szoptatni a kislányomat, mert a kisfiam féltékenységében folyton piszkál minket...

2011. aug. 8. 20:02
 15/24 anonim ***** válasza:

18:24-es vagyok!


Most tervezzük a kistesót, és én a lányommla bevéreztem, és nagyon félek tőle most is be fogok, és el kell választanom! (tudom nem így kellnee hozzáálnom)

El nem tudom képzelni, hogyvészlnénk át (bár biztos sikerülne), mert nekem is a déli és az esti alváshoz mindig kell cici, meg a hangulatától függ hogy reggel akar e! :)

Kívánom, hogy hamar múljon el a féltékenység, és élvezhesd a meghitt perceket a kislányoddal is! :)Sok boldogságot!

Bocsi ez még úgy kikívánkozott! :)

2011. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. aug. 9. 10:21
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

Én nem szerettem szoptatni, visszataszítónak tartottam. És sosem érintett meg lelkileg, nem zokogtam az utolsó szoptatásnál.

De szoptattam kizárólag 6 hónapig és aztán 17 meg 14 hónapos korukig a gyerekeimet. Volt elég tejem.

2011. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Azért szeretek szoptatni, mert ez könnyű, nem kell melegíteni, fertőtleníteni, stb, és jó ránézni a babára, ahogy boldogan mosolyog a cicin.

De nem igazán szeretek szoptatni, testi okokból.

1. babám kiszívta belőlem az összes erőt, hiába ettem, ittam, csontsoványra fogytam, szédültem szoptatás alatt, párszor majd' elájultam. Rengeteg tejem volt, végül 10 hónaposan elválasztottam, mert már azt hittem kifing**ok (elnézést).

2. babám nem szopizott olyan sokat kb 7 hós koráig, csak napi 5-6 alkalommal, neki ennyi elég volt (szintén rengeteg tej). Mivel nem szopott annyit, testileg nem viselt meg annyira. De 7-8 hósan elkezdődött nála a szeparációs szorongás, és most állandóan cicin akar lenni, néha napi 10-szer is szoptatom (most 9,5hós). Elegem van megint, megint csontsovány vagyok, szédülök, nem bírom már. Pár napja elkezdtem neki tápszert is adni, talán 1 hónapon belül sikerül teljesen elválasztanom.

Nem szívesen teszem, mert tényleg sok a tejem, de nem bírja a testem.

Tehát lelkileg szoptatnék még, de testileg nem megy.

Egyébként ha bírnám is, akkor is max 15-16 hós korig szoptatnék, utána nekem már nem igazán tetszik, ha olyan nagy gyerekek szopnak.

2011. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem szeretek:

-Nálunk időigényes, akár 40-45 percig is eltarthat.

-Az anyatejet rendszeresen kibukja, még álmában is.

-Ahogy elkezd szopni azonnal görcsöl a fejem ami eltart egész nap, hisz egész nap szoptatok.

-Semmire nincs időm, mert örökösen szoptatok.

-Nem ehetek akármit.

-Még mindig fájnak a melleim.

-Örökösen fáradt és gyenge vagyok, fizikailag nem tudok annyit enni, hogy egyszer jól lakjak:-)

-Mindig méricskélnem kell, hogy elég a tej vagy sem.


Szeretek:

-Ez a legjobb számára(!)

-Szeretem nézni közben.

-Jó összebújni vele:-)

2011. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

nagyon szeretek szoptatni!Ez a legjobb a babámnak, mindig friss, ja és ingyen van:))

Most is jól jött, 10 hónapos, összeszedett egy náthát, de gyenge lefolyású volt, a doki szerint a szoptatás miatt.


viszont tervezzük a kistesót, és nem tudom mit csináljak, mert még 1 éves koráig szeretném szoptatni legalább, és én is hallottam, hogy adódhatnak gondok ha terhes az anyuka és mellette szoptat.

Ennyire általános a bevérzés??

2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!