Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Na most aztán tényleg elkel a...

Na most aztán tényleg elkel a segítség, tapasztalt anyukákat kérdezek mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Első kislányomat 1évig szoptattam,az első pár hónap kín szenvedés volt de sikerült elkerülni a tápszert,nem is fogadta el soha. Második kislányom 3,5 hónapos. Igény szerint szoptatok,de azért igyekszem a 2 órát betartani,mert még mindig hasfájós. Az utolsó mérésen csak 350 g-ot hízott,azt mondta a doki határeset. Napi 2 liter folyadékot iszok,de nem nő a tej mennyiségem,ha erőltetem az ivást akkor sem,sűrű cicire rakás nem segített. Babán nem nyűgös,éjjel egyszer kel,vidám baba,már át is fordult,szóval minden rendben lenne,de nem gyarapszik megfelelően,na erre írjatok nekem valamit,én már teljesen feladtam.
2013. ápr. 5. 05:45
1 2 3 4
 31/40 xStefix ***** válasza:

De Kérdező, most mégis mi a gondod? Nem egészen értelek.

A babád jól érzi magát, szépen szopizik, jól fejlődik, pisi-kaki rendben. Nemde?

Akkor mi a probléma? Nem hiszem, hogy kevés a tejed, ha napközben ennyiket szopizik. Az meg, hogy este kevesebb van és többször szopik, teljesen normális, ez mindenkinél így van.

A gyakrabb szoptatásnak pedig napok kellenek, nem órák! Leghamarabb is másfél-2 nap múlva várhatsz tőle eredményt.


Szóval próbáld pontosan leírni, hogy miből gondolod, hogy bármi baj lenne?

2013. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim válasza:
Szia, szerintem este hagyd sokáig a cicin, nembaj hacsak komfortcumizik, nekemis most ezt csinálja a babám időnként, és olyan 10 perc eltelte után megindul a tej és akkor kortyolgatja, próbálgasd és kitartás :-) és riták este miután elalszik és tudom, hogy kb. 5-6 órát alszik egyhuzamban akkor megiszok egy pohárka alkoholos gyenge sört és teljes nyugiban alszom egyet, 6 óra alatt pedig úgyis kimegy, annyi a hátránya, hogy 1-2x wc-re kell kelni miatta éjszaka :-)
2013. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

A gond az,hogy megindult a súlyvesztés is sajnos,hozzáteszem még mindig vidám,többször kakil,pisil

Még mindig nem fogadja el a cumisüveget,sem a poharat

Ma vettem Karamalzt,várom a hatását

2013. ápr. 11. 22:16
 34/40 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt írtad, hogy 1,5 hét alatt 210 grammot hízott, ebből fogyott vissza? Vagy hogy érted, hogy elindult a súlyvesztés?

3, 5 hónaposan ha forogni kezd, mocorogni, sok babának megáll a súlynövekedése, de nem két nap alatt. Ha két napig evett ugye 140, 120, 20, 30 miliket, akkor nem tudom elképzelni, hogy fogyott volna. Vagy tényleg, hogy érted ezt a súlyvesztés dolgot?

2013. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
3 Hónapos súlya volt 5500g, ez volt 2 hete csütörtökön,most kedden volt 5710g,és tegnap azaz csütörtökön már csak 5650g volt,tehát ebben a 2 napban,amikor vészesen lecsökkent a tejem fogyott 70g-ot
2013. ápr. 12. 09:10
 36/40 xStefix ***** válasza:
72%

Jaj, Te! A súlygyarapodást ilyenkor már nem napokban mérjük! De már hetente se feltétlenül szükséges..!

Figyelj, ez így nagyon bátran hangzik, de tutira veszem, hogy semmi baj a tejmennyiségeddel! Ellenben kezdesz durván ráparázni a szoptatásra, ami viszont BIZTOSAN nem jó...

Én a helyedben most azonnal elpakolnám a mérleget, és minimum (de nagyon minimum) 7 napig elő se venném. De még jobb lenne, ha többet is várnál a következő mérésig!

Ehelyett viszont elfelejtenék minden okosságot és tanácsot, és csakis a babámra figyelnék. Amikor csak szeretne, szoptatnám, ahogyan neki megfelel. Emellett pedig pihenés, amikor úgy érzem, szükségem van rá (és meg tudom oldani), valamint napi 2-3 liter folyadék (illetve szomjúság szerint).

Ezeken felül pedig megpróbálnám ELHINNI, hogy ha van tejem, akkor miért ne lennék képes annyit megtermelni belőle, amennyire a babámnak szüksége van?! Nehogymár úgy legyen kitalálva a női test - ami mellesleg képes volt egy egészséges, szép babát felnevelgetni a pocakban -, hogy a szülés után már képtelen legyen megfelelően ellátni az utódját! Szerinted a Természet ennyire felelőtlen lenne? Neeeem.

És végül, ha hasznosnak érzed, nyugodtan igyál teát vagy sört, vagy más ilyen szereket (de egyszerre csak egyet!) - de tisztázd magadban, hogy ezek csak KIEGÉSZÍTŐK, ne ezektől várd a "csodát", a megoldást!

A legfontosabb az igény szerinti és kizárólagos szoptatás, enélkül nem mehet tökéletesen.


Hidd el nekem, hogy a legtöbbször ott csúszik el a dolog, hogy az anyukák egyszerűen nem bíznak magukban eléggé, nem merik bevállalni, hogy minden kiegészítés nélkül csakis szoptassanak. A félelem, aggodalom nyilván érthető, de sajnos a legtöbb probléma abból adódik, hogy emiatt aztán el is kezdenek belenyúlkálni a természetes folyamatokba... Ezzel viszont borulhat is minden! A kereslet-kínálat elve, amin a szopi és a tejmennyiség alapszik, nagyon érzékeny mindenfajta külső hatásra; és ezektől legtöbbször negatív irányba billen a mérleg.


Bízz magadban, tudja a tested és a babád, hogyan kell működniük! Te csak hagyd, hogy menjen minden magától! :)

2013. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget,ötleteket,2 napja tudom szoptatni a babámat ismét normálisan,a cumisüveget még mindig nem fogadja el,de így akkor már nem is fontos

Napi3-4l folyadékot iszom,és a latoherb teáa teszek kecskerutafű teát is,ennyivel sikerükt növelnem a tejemet,jövő héten majd mérek egy meztelen súlyt:-)

2013. ápr. 14. 05:57
 38/40 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagyok vagytok:), kiváncsian várom a fejleményeket:)!
2013. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
5nap alatt hízott 150g-ot,sok tejem lett,szerencsére azóta minden rendben,köszönöm lányok a támogatáokat
2013. ápr. 15. 20:22
 40/40 anonim ***** válasza:
Nekem kisbabás anyaként sokkal ijesztőbb lenne az, hogy a gyerekem nem fogadja el a cumisüveget, mint az, hogy esetleg nincs elég tejem. Istenem, miért nem lehet megmaradni a realitások és a józan gondolkodás talaján?
2013. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!