Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Na most aztán tényleg elkel a...

Na most aztán tényleg elkel a segítség, tapasztalt anyukákat kérdezek mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Első kislányomat 1évig szoptattam,az első pár hónap kín szenvedés volt de sikerült elkerülni a tápszert,nem is fogadta el soha. Második kislányom 3,5 hónapos. Igény szerint szoptatok,de azért igyekszem a 2 órát betartani,mert még mindig hasfájós. Az utolsó mérésen csak 350 g-ot hízott,azt mondta a doki határeset. Napi 2 liter folyadékot iszok,de nem nő a tej mennyiségem,ha erőltetem az ivást akkor sem,sűrű cicire rakás nem segített. Babán nem nyűgös,éjjel egyszer kel,vidám baba,már át is fordult,szóval minden rendben lenne,de nem gyarapszik megfelelően,na erre írjatok nekem valamit,én már teljesen feladtam.
2013. ápr. 5. 05:45
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nyugi a lényeg.Mért kell betartani a 2órát?nem kell,amikor kéri adni neki majd a baba beállitja.

Rántottlevest nálam bejön,elég idős ahoz hogy több mindenből ehetsz már.

Én baba lányom most tölti a 4hót,3300g született ,5360g most.nem igényel többet.

Ha kell ragd rá óránként.

Több gyermekes.

2013. ápr. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%

Azért kell a minimum 2 óra két szoptatás között, mert vannak babák, akik hasfájósak lesznek a gyakori szopizástól (az én Lányom is ilyen volt). Nálunk az vált be, hogy áttértünk a 3 óránkénti etetésre. Megszűnt a hasfájás és megindult a gyarapodás is, mert amíg minden nyekkre cicire tettem, addig alkalmanként evett 20-30 grammot, mert több nem fért bele viszont a pocija soha nem ürült ki.

Próbáltad már a Laktoherb teát? Nekem bevált. +nyugi, nyugi, nyugi, ne stresszelj! Ha vidám, egészséges, mosolygós a babád, akkor biztosan nem a tej mennyiségével van gond. Ne add fel! Mekkora súllyal született és mekkora most?

2013. ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Ez is doki-függő..

Van, aki ilyenkor megtömeti a gyereket tápszerrel, paráztatja az anyukát, más orvos, meg legyint.

A mienk vett egy vért, mert volt olyan hónap, hogy egyáltalán nem hízott. És az ajánlott mennyiség 3/4-ét sem ette egy nap a lányom. Nehéz, és mivel parázol, egyre rosszabb lenne a helyzet.

A nem evős lányom már lassan 5 éves, most sem szeret enni, kész kínlódás az egész most is rimánkodni kell neki egy pár falatért. De egészséges. :)

Szerintem ne aggódj, fog ez változni bőven. :)

Nem a tejed mennyiségével van baj, a gyerek nem kér többet. Azért nincs tejed több, mert nem szív ki többet, minek termelődjön. Okos ám a testünk.

Annyit próbálj meg, hogy evés után egy órával fejj le 10 miliket először, hogy dolgozzzon pluszba a tejtermelés. Ezt nem fogja észrevenni a baba, ennyi termelődik még egy óra alatt a köv . evésig. Ha ez ok, akkor 20-at.

Így sikerült nekem növelni a mennyiséget, az evés utáni fejés sosem jött be.

2013. ápr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

A 2 órát azért tartom be,mert ha sűrűbben eszik,akkor nagyon fáj a hasa. És 2 óránként eszik max 50ml.,mert nem is éhes,csak a gyakori szoptatás miatt teszem mellre. Pár napja áttértem a 3 óránkénti etetésre, simán kibírja,nem sír hogy éhes,viszont a tejem azóta még kevesebb,éjjel mikor felkelt 6 óra alvás után,evett negyed órát és még csak tejbelövellésem sem volt:(

Ő persze elaludt és negyed 8-kor kelt fel újra.

3600g-mal 50cm-rel született

2 hós mérés 5150g 58cm

3 hós mérés 5500g 60,5cm

2013. ápr. 5. 08:09
 5/40 A kérdező kommentje:
Laktoherbet minden nap iszon 1L-be 2 filtert teszek
2013. ápr. 5. 08:09
 6/40 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi baj nincs a gyarapodásával,nem az a normális,ha 4 hósan 8 kiló a baba. Mi sem híztunk annyira ennyi idősen,én is aggódtam, persze feleslegesen. Ajánlom neked a Karamalz malátaitalt,ez olyan,mint régen a nektár sör. Nincs benne alkohol és csodákra képes. De a lényeg,nyugodj meg,hallgass a megérzéseidre és a babád jelzéseire.
2013. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Most elküldtem a páromat More Milk tablettát venni, ezt még kipróbálom,alkoholmentes sört is szoktam inni,régen segített,most már nem veszem észre hogy több lenne tőle a tejem.

Kakis pelusa napi 3-4 van,pisil is sokat.Minden arra utal,hogy elég neki a tej,nem éhes,pedig nem eszik sokat, a súlya nem is nő normálisan.

2013. ápr. 5. 08:26
 8/40 anonim ***** válasza:

Hogyan váltod a melleket?

Sokszor kiderül, hogy nem a szoptatás gyakorisága a gond(hiszen az anyatej másfél- két óra alatt emésztődik), hanem a mellváltással. Azt szoktuk mondani, hogy ha a kicsi kábé 2 óránál hamarabb kéri a mellet, akkor ugyanarra a cicire kell visszatenni, amivel előzőleg befejezte a szopit. Mert így jut hozzá a zsírdús hátsó tejhez(ez a gyarapodás miatt is fontos!). Míg ha ekkor is mellváltás történik, akkor a kicsi csak a laktózdús első tejhez jut hozzá, amitől valóban fájhat a pocakja.

Meddig tartott a sűrű cicire rakás? Van, akinél már egy nap megoldja a tejhozam kérdést, de van, akinél több nap sűrű mellretételnél fokozódik a tejtermelés a kívánt mértékben.

2013. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Kb egy hónapja 2 óránként etetem,ha azon belül akar aludni és cicin alszik,akkor mindig ugyan arra a cicire rakom.

2 hete szedem a fogamzásgátlót,én még arra gyanakszom

2013. ápr. 5. 13:33
 10/40 anonim ***** válasza:
Hű, ez fontos infó! A szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló egyik leggyakoribb mellékhatása a tejtermelés visszaesése, számtalan anyukától hallom(köztük vagyok én is) akiknek nagyon komolyan megcsappant a teje a fog-gátlótól:(. Én abbahagytam(mások is), nem volt erőm az i.sz. szopi mellett fejni is, de volt, aki azt mondta, hogy csak pár hétig tartott, majd visszaállt a rend.
2013. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!