Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olyan anyukákat kérdezek...

Olyan anyukákat kérdezek akiknek 2 évesen sokat szopizik a gyermekük? Vannak még rajtunk kívül cici függő két évesek?

Figyelt kérdés

Éjszaka is még mindig szopizik, nem éhes, lehet szomjas, de csak cici kell Neki és én, férjem a gyereket támogatja, h ahogy Ő szeretné ameddig szeretné. Oké oké, de nem kellene már akkor is végig aludnia az éjszakát? Reggel már el sem fordul tőlem. Ami zavar, h mindig tekergeti a másik cicit, hiába szólok akkor abba hagyja aztán újra kezdi. Mindig fel van pörögve, nehéz alszik el, magától el sem tudom képzelni.

Más szopis két évesnél mi a helyzet?



2013. febr. 1. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom is szopizott két évesen,azon aludt el,éjjel nagyon sokszor fel kel a mai napig (két és fél éves múlt)és nekem is szokta bizergálni a lányom a másik mellbimbómat,és még most is játszik,bújik a melleimhez,meg ha sír akkor keresi nyúl a pólóm alá és bizergálja így megnyugszik,előbb lett szoba tiszta minthogy leszokott volna a szopizásról,és én is úgy voltam/vagyok vele hogy még egy ilyen cici függő nincs a világon,de tévedtem örülök :)
2013. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém(27 hónapos) csak hajnalban jön át de onnantól leválaszthatatlan:D. Én a tekergetést egyszerűen nem engedem, megfogom a másik mellem vagy ráhúzom a pólót, mert amúgy a szoptatás nem zavar de a bögyörőzés nagyon- nagyon.

A csak hajnali szopizáshoz úgy jutottunk el, hogy kábé másfél éves korában(kicsit előbb) elkezdtem neki mondani este, hogy a cicinek is kell aludni mert fáradt, stb., majd ha süt a napocska, akkor lehet legközelebb szopizni. Ezt mindig el ismételtem, akkor is, amikor ébredt, pár hét alatt megértette, azóta csak hajnalban csattog át. Vagy ha hamarabb, akkor vizet iszik, megsimogatom, és alszunk tovább.

2013. febr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves első magától szokott le?
2013. febr. 1. 23:18
 4/9 anonim ***** válasza:
nem leszoktattam,drasztikusan,de nem bántam meg ideje volt úgy gondolom.
2013. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
27hónapos a fiam.Azt hittem csak ő ilyen tekergetős:-)Kicsit fáraszt már,de mindig új erőre kapok,amikor látom,hogy jó a lelkének.Azért titkon reménykedem,hogy egyszercsak elapad a tejem,vagy egyik napról a másikra nem szeretne majd tejezni:-)
2013. febr. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Azt mondják az anyetj a gyermek 1 éves koráig mondhatni hasznos,onnan már ugye másból is nyeri ami kell neki,én amondó vagyok hogy habár nem lehet akkor sem egyszerű de max 1.5 évesen már le kellene szokatni a kicsit a ciciről hisz úgy is az lesz a vége csak ilyenkor szerintem még nehezebben éli meg,én el sem tudtam volna képzeli hogy ilyen sokáig szoptassam a kicsikéimet,de ugye nem vagyunk egyformák,a lényeg hogy szépen biztos nem fog menni csak határozottan,így is úgy is megszenvedi a kicsi:(
2013. febr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az immunanyagok a második életév körül fokozottan vannak jelen az anyatejben, én pl. ezért sem akartam pont bölcsikezdéskor leszoktatni a Lányom. Így megmaradt a hajnali és esti szopi, de nem bánom. Nem állítom, hogy két éves koron túl pusztán praktikus okokból szopizik, de mivel hátrány nem éri(ha nem vagyok ott, nem jut eszébe, bárhol el tud aludni nélkülem is, már okos nagylány, simán meg lehet vele beszélni, hogy ha nem itthon vagyunk, akkor nincs cici, stb....), ezért amíg ez mindannyiunknak megfelel és nem okoz kellemetlenséget, hagyom szopni.
2013. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is cicifüggő volt, de nem tekergetett:)2éves korától elvettem tőle mindíg egyet, az éjfélit, aztán a hajnalit stb maradt kettő. A déli elalvás és az esti elalvás.

3éves kora előtt 3hónappal a Mikulás elvitte a délit, rá 1hétre magától elhagyta az estit. Azóta sem keresi most lesz 3éves.

Biztos lesz egy két sírós órátok, próbáld meg, hogy elveszel egyet, hogy estétől aludjon hajnalig, utána már cicizhet:) Csak legyél következetes, ha elhatározod magad, hogy elveszed és ki is mondod neki, hogy nincs ne add oda. Vagy ne vedd el tőle, a nővéremnek a lánya 3éves koráig szopizott és egyik napról a másikra elhagyta. Nekem a fiam azt mondja most, hogy kisbabás :)

2013. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha éjszaka 2x szopizna már jó lenne, na majd meglátom mi lesz csak jó olvasni tapasztalatokat.
2013. febr. 3. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!