Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sulykolja a média, hogy...

Miért sulykolja a média, hogy szopatás után, ha megereszkedik a cici irány a plasztikai sebész?

Figyelt kérdés

2 gyerkőcöt szoptattam, gyorsan, egymás után 2 évig. Nagyon vékony a testalkatom, nem igazán hízok mellre, viszont a szoptatás alatt nekem 2-3 méretet nőtt a cicim, pedig nem volt rajtam semmi súlyfelesleg. Próbáltam sport melltartóval "vigyázni" rá. Aztán amikor abbamaradt a szoptatás, sajnos orvosi kezelés miatt, nagyon hirtelen kellett apasztani a tejcsit, szóval utána a cicim teljesen megváltozott. Megerszkedett, kiürült... Nem könnyű elfogadnom, de igyekszek! Próbálok hízni, de ha nagy nehezen fel is csúszik 1-2 kiló, az csak a csípőmre megy, cicimen semmi változás. A torna is eredménytelen.

Nem nagyon szeretek levetkőzni... Még a férjem előtt is szégyenlős lettem... Aztán ott a média: Mindenhol, szép, telt, kerek mellek, legyen az tv, újság. Sőt! Riportokban több közszereplőtől hallottam, hogy szoptatás után kés alá fekszenek, mert így, megereszkedett cicikkel már nem teljes értékű nők!!!

Ezt így elég nehéz kezelni lelkileg, hisz ezek szerint én sem vagyok már teljese értékű nő.

Műtétre nem gondolok és nem csak azért, mert anyagialag nem engedhetném meg magamnak, hanem valamiért idegenkedek az egésztől.

Ez már így marad és nekem el kell fogadnom. Viszont ehhez az sem ártana, ha olyan társadalomban élnénk, ahol nincs ekkora hangsúly a külcsínyen...

Ahol az elsődleges nem a mellek formája, hanem a mellek egészsége és funkciója lenne. Akkor talán a hozzám hasonló nők sem éreznék kellemetlenül magukat...



2013. jan. 8. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

szopatás után :)


Nem tudom, hol erőltetik én nem nagyon hallottam ilyent. Mondjuk nem is a szoptatástól hanem a terhességtől ereszkedik meg. Ne foglalkozz mással sajnos ilyen világban élünk.ű

2013. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Basszus, nem a média sulykolja, most írtad le, hogy neked is igényed lenne rá.
2013. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nagyon hallok ilyenről a médiából,nem tudom te mit és hol hallottál.annyiban cáfolnám az 1. hozzászólót,hogy van olyan,akinek a szoptatástól ereszkedik meg a cicje-erre én vagyok az élő példa sajnos. :( Nekem a terhesség alatt semmi gondom nem volt,viszont rengeteget "nyúzta" a kisfiam+fejtem is amennyit csak tudtam.Tragikus ahogyan kinéz.Én nem tudom elfogadni,gusztustalannak tartom és undorítónak.Páromat nem zavarja,de engem rettentően.Soha nem voltam az a hiú,"plázacica" csaj,de ezzel nem tudok megbarátkozni.Így én a plasztikai műtét mellett voksolok.
2013. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha ennyire zavar (olvasd át még egyszer, amit írtál, szerintem egyértelmű), nem kell feltétlenül elzárkózni a dologtól. Ez ma már egy lehetőség, régen nyilván idegenkedtek az emberek a szemüvegtől is...
2013. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ezt ne úgy fogd fel hogy a média sulykolja.. egyszerűen arról van szó, hogy már olyan "hírek" vannak a tévében hogy csak na.. és akinek telik rá az lehet úgy van vele, hogy megcsinálja és ezt nyíltan vállalja.. ettől te ne érezd rosszul magad. Ne vetítsd magadra azt hogy másnál ez mit jelent, azért mert Julika azt nyilatkozta, hogy ő nem teljes értékű nő megereszkedett cicivel, te még attól érezheted magad annak.. viszont szerintem ha olyan társadalomban élnénk is, hogy azon lenne a hangsúly, hogy nem számít milyen a mell, de a funkciója legyen meg akkor is ugyanez lenne.. hiszen nem mindenkinek ereszkedik meg, nem mindenki vállal gyermeket stb stb.. meg hát ha őszinte akarok lenni, akármilyen is lenne a társadalom engem zavarna.. és nem azért mert rajtam kívül mondjuk mindenki megműtteti, mert az nem érdekel, de magam miatt igen..

(bocsi ha zagyva voltam :) )

2013. jan. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mikor hagytad abba a szoptatást?Nekem legalább egy év kellet mire az eredeti lett a mellem,pedig én 5 évig szoptattam kis kihagyással egyfolytában.

Lehet neked is fog még válltozni jó irányba.

2013. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos ez így van, én 3 babát szoptattam szinte egymás után mindegyiket 1-1 évig. A cicim siralmas. Tornázok, sportolok, futok, a testem többi része nagyjából okés, de a mellemmel már nem tudok mit tenni.

Én is idegenkedem a műtéttől nálunk ráadásul nálunk több közeli hozzátartozóm is melldaganat miatt halt meg így meg aztán nem is javasolt belepiszkálni ott a szövetekbe.

Úgyhogy maradok így.

És bízok és hiszek benne, hogy a férjem nem 2 db mell miatt van velem, hanem mert szeret tisztel becsül, jó velem együtt lenni, beszélgetni, közösek a vágyaink, közösek a gyerekeink stb. és nem pusztán 2 mell mozgatja...Más véleménye meg úgysem érdekel.

34/N

2013. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az őszinte véleményét.

Gyalázatosan elírtam a kérdést, most látom, hát, legalább jót derültök rajta! :)

Utolsó hozzászóló, nem akartam írni, de nálunk is volt melldaganatra példa női rokonoknál. Sőt, volt aki 32 évesen életét veszítette emlődaganat miatt! :(

Na ezért is elfogadhatatlan számomra a szépészeti műtét!

De sajna nagyon zavar a dolog és továbbra is úgy érzem, hogy a világ olyan, hogy túlzott elvárásokat támaszt e téren. Én tv-ben hallottam "híre" közszereplőtől amit már leírtam. De hallottam olyat is, szintén médiaszemély szájából, hogy "mondtam is a barátnőimnek, hogy szülés előtt ne plasztikázzanak, mert a szoptatás után úgyis mehetnek újra" - ahogy ő is ment.

És azért is gondolom, hogy a társadalom szemlélete sem a legjobb, mert nézzük pl. a fejlődő országokat: az asszonyok félmesztelen szaladgálnak, "kinek milyen" cicikkel és nem hinném, hogy ott bárki is azon szomorkodna, hogy az anyaságtól megerszkedett melle, mert ott nincs az a köztudatban, hogy csak a kerek mell az érték.

Nekem ez a véleményem és azokat sem szeretném megbántani, akiknek más, akik műtétpártiak.

Megpróbálom elfogadni magamat és amivel a férjem is biztat, szóval büszkének lenni, hisz ezek a cicik 2 egészséges, édes babucit tápláltak, szóval elvégezték a feladatukat és ez a lényeg!

2013. jan. 9. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos a médiában ez megy... én pont 1-2 hete háborodtam fel mélységesen. Decemberben szültem első babámat, 24 éves vagyok, viszonylag vékony testalkatú, de a szülés után rajtam maradt kb 8 kiló, amitől mielőbb meg szeretnék szabadulni. Egyik reggel bekapcsoltam a tv-t 6-kor és örömmel vettem észre, hogy a Babavilág vagy mi a címe műsor kezdődik éppen, és pont arról is szó lesz, hogy hogyan nyerjük vissza az alakunkat szülés után. Vártam, gondoltam tornagyakorlatok, étkezési tanácsok stb. lesz, erre annyi volt, hogy egy nővel készítettek riportot aki nyolcat vagy mennyit szült elmondta, hogy egy nőnek annyi a dolga az életben, hogy otthon legyen és gyereket neveljen, de szerencsére neki van egy olyan támogató szerető férje, aki finanszírozza a plasztikai műtéteit, hogy megint jól nézzen ki. Eszméletlenül kiborultam...nah mindegy.
2013. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!