Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy szobába vagy külön tegyük...

Egy szobába vagy külön tegyük a kisbabával kétéves testvérét? Tapasztalt anyukákat kérdeznék?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nálunk egyszobában vagyunk 4-en , nálatok gondolom van külön szobája a kétévesnek, és azt tudom ajánlani,. hogy amíg éjszaka ébred a baba legyen veletek. Tapasztalatból mondom, hogy elég rossza mikor a pici ébreszti a kicsit, mert akkor végképp nincs éjszakád.

Ideális felállás: kétévesnek külön szoba, kisbabának a szülői szoba amíg éjszaka ébred. Utána már mehetnek egy szobába....Én így csinálnám, vagy csináltam volna ha vissza lehetne forgatni az időt.

2011. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 2 év és 3 hónap a korkülönbség. Mi egy szobába tettük őket. Ennek van persze hátránya is, de előnye is sok. A nagylányom már most elkezdett ragaszkodni jobban a kicsihez és nem féltékeny, hogy a kistesó esetleg velünk aludna. Viszont a kicsi néha éjszaka felébreszti a nagylányt... főleg fogzáskor volt ez rossz...


3 éves és 9 hós kislány anyukája

2011. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még nem vagyok tapasztalt ebben a témában, mert csak 2-3 hét múlva érkezik a tesó. De nálunk külön szobában lesz a baba.
2011. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi külön altattuk (kicsi velünk), 23 hónap a különbség.
2011. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én nem mertem egy szobába tenni a 2,5 évessel, mert rossz alvó, könnyen felébred. bár a kisbaba(most 2 hetes) EGYELŐRE nem sír éjszakánként, de rettegek, nehogy a 2,5 évesnek az alvása tönkre menjen. egyik nap akartam őket délután egy szobában altatni, de a nagy hisztizett, nem akarta.

előbb-utóbb egy szobába kell menniük, nem tudom, mi lesz :( most egy kisebb szobábabn vagyunk hárman a férjemmel meg a babával, a 2,5 éves meg egy óriásiban egyedül:)

2011. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

22 hó a különbség (6 és 28 hósak). Külön szobában alszanak, a pici a gyerekszobában, a nagy velünk alszik. Nappal is külön alszanak. Nekem jobb így, mert a nagy minden kis zajra felébred, ha nyikkanna egyet a pici, már fel is ébredne.

Ha nem zavarná a zaj a nagyot, akkor együtt altatnám őket, de így nem. ÍGy legalább mindkettő kialussza magát, mind éjjel, mind nappal.

2011. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!