Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejserkentésben tanácsok?

Tejserkentésben tanácsok?

Figyelt kérdés

Mennyi Mecsek teát kell meginni naponta?

Vagy mennyi Karamalz malátaitalt?

Vagy mennyi őszilevet?

Keverhetem is őket, vagy álljak rá egyre? Mellette folyadékot még mennyit? Az legyen víz?


Fejni fejjek? Milyen gyakran?


Mit tegyek még?


Nagyon a végét járom, segítsetek! Még csak 6 hetes a babám!!!


2011. júl. 4. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne Mecseket igyál, az a babáknak való. Én napi 2 csésze Laktoherbet ittam, szedtem a homeos bogyót (Urtica Urens), és minden szopi után fejtem. Ha maradt még abba a cicimbe, amiből szopizott, kifejtem a maradékot, és a másikat teljesen. Éjszaka is, amikor már nem szopizott a babám, csak nappal, felkeltem fejni. És ráálltam az igény szerinti szopira, sosem néztem az órát. Az is segített szerintem, hogy nyári babám van, és víz helyett is inkább cicivel kínáltam, ha nagy kánikula volt.
2011. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Együttérzek veled, én is kűzdök rendesen, bár még csak 2 hetes a kislányom, de nem elég a tejci, van mikor 80g-oot szopizik, máskor csak 30g-ot sikerűl :( Ma hallottam, hogy fonottkalácsot kell enni ( kelt tésztát), az segít, ez a falusi asszonyok módszere volt, én már ma kipróbálom, hátha segít...

2011. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Karamalz: napi egy

Őszilé: legalább 50%-os, a Siónak van (én úgy 3 pohárral iszom egy nap)

Milusan szoptatós tea (DM, gyógyszertár,biobolt) ebből rá van írva a mennyiség, kb 3 csésze

Levesek, tejberizs (ha nem vagytok érzékenyek a tejre)

malátakávé (én néha megiszok egy sima tejeskávét is egyszer egy héten)


Homeós bogyó: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

És ne sokáig szedd.


Fejés: Én reggel fejek csak, és szopik előtt közvetlenül beindítom

Elektromos mellszívót ajánlom, akkor is ha egyszer,akkor is ha többször fejsz


Hónaljtartás: néha ezt is be kell vetni, hogy jól kiszívjon mindent


Ne add fel! Tedd magad elé a tápszert a polcra,hogy ha kell, tudd, van mihez nyúlni. Ez megnyugtató. Ha adni kell adj belőle, de ne izgulj lesz tej.


A fentieket csinálhatod egyszerre, felváltva, időnként, ahogy jól esik, ahogy kitapasztalod.


Kevés házimunka, pihenj amikor tudsz (fekve), aludj ha tudsz, ne stresszelj.


Most ennyi jutott eszembe :)


(én is ezeket csinálom)

2011. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, még valami, tésztás ételek (de inkább durumtésztát, amit az olaszok is esznek)


Sok sikert!

2011. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előttem szólók írtak, az teljesen jó!! csak még egy hozzászólás: én ugyanígy éreztem mint te, amikor 6 hetes volt a babám, sőt!! agyonstresszeltem magam, és óránként kértem tanácsot itt, a GYK-n... :) ne aggódj, nem a tejed kevés, hanem fejlődési ugrása van a babádnak!!

Minél többet szoptasd és túllesztek ezen a néhány - "Úristen nem elég a tejem" - napon! Van még néhány szer, ami jó lehet, csak megemlítem: görögszénamag kapszula vagy tea, more milk kapszula- ez elég drága - és a homeopatiás szerek.. sok szerencsét!!

2011. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Naturland: anyatejserkentő és Mecsek tea: tejszaporító tea plus elevitet szedek: én ezeket váltogatom mint teákat.
2011. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nem adom fel akkor sem!!!
2011. júl. 4. 22:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Lányok,bevált a kalács?
2011. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mostanában veszem a fonott kalácsot, és több tejem volt két napig. Hogy attól-e?

Ma is ettem, és ma megint nincs sok... Ingadozik össze-vissza, pedig már (még csak) hat hetesek vagyunk.

Már nem vagyok biztos ezekben a "hiedelmekben". Valószínűleg, akinek hatnak, annak amúgy is lenne...

A gyakori mellre tétel és a sok folyadék és a pihenés talán.

Most úgy néz ki, a köhögésem a teától van :-)))

2011. júl. 9. 17:39
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig már mindent végigcsináltam, egyedül a More Milk kapszulát nem. De azt már biztos nem veszem meg 6000 Ft-ért, miért pont az lenne a jó... ahhoz túl drága, hogy kísérletezzek.

De még mindig nem adom fel.

Egyik ismerősömnek 3 hónap után állt be. Van ilyen is. Csak addig bírjam.

2011. júl. 9. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!