Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van ennyi tápszeres...

Miért van ennyi tápszeres baba az utóbbi években? Ennyi nő nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés
Minden második baba tápszeres lesz már az első 1 hónapban. Legálábbis az én ismerettségi körömben. És mindig az a válasz hogy nem volt elég tej vagy nem volt tápláló a tej.

2020. szept. 13. 20:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sajnos már egy hét után pótlást kellett adnom, 1 hónapos korára meg szinte már csak "nasi" volt a mellem. Okot nem tudok, próbáltam fejni, akkor sem lett sok/több. A babám sem volt a legügyesebb, az egyik mellemet utálta is. Passz. Lehet hogy még küzdhettem volna jobban, de nem akartam idegileg ezen kikészülni, ezen kattogni állandóan. Nem hiszem h az jobb lenne a babámnak. Így alakult. Sajnálom is, de nem fogok a kardomba dőlni.
2020. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék provokálni senkit. És nem is ítélek el senkit. Hogy is tehetném? Nekem még gyerekem sincs. De tényleg miért van ennyi tápszeres baba?
2020. szept. 13. 20:10
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Az én babám nem tud szopni, egy óra alatt 20g-ig jut, akkor is ha utána 100+ml-t fejek. Sima fejéssel meg nem tudok eleget adni neki cumisüvegből, így kap pótlást.


Általában azért, mert valaki nem akar vagy tud szoptatni. Nagyon bonyolult...

2020. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
És bocsi ha hülye kérdés. Az értem,hogy nem tud egyből szopni az újszülött. De nem is jön bele a dologba? Tehát ha nem lenne más alternatíva éhen halna?
2020. szept. 13. 20:17
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem lenne más alternatíva? Mármint? Te is eszel, így nyilván mindig volt/van/lesz más alternatíva. Régen pl. Vizezett kecsketejet kaptak az újszülöttek.
2020. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az eleje ment, mert akkor elég volt annyi. Aztán kevés lett, plusz romlott a szopásképtelensége, és mivel gumiból pótoltam, még cumizavara is lett. A baba is nyilván tanulja a szopást, de ha valami tartósan gátolja, az nem oldódik meg. Illetve a rossz technika szétkapja az anya mellét, és ember legyen a talpán, aki a vérző, leszakadó félben lévő mellbimbóját a gyereke szájába adja.


Nem halnak éhen, a tápszer éra előtt volt "feles tej", szoptatós dajka és korai hozzátáplálás.

2020. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Oké,jogos. Ezt se tudtam. Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 13. 20:22
 8/34 anonim ***** válasza:
85%

Mas alternatíva:

Amennyiben erre sincs lehetőség (szoptatósdajkára, erről szólt a cikk be nem másolt eleje), akkor jött a képbe a mesterséges táplálás. Gondoljunk csak a mitológiai alakokra. Romulust és Remust egy nőstényfarkas szoptatta, de akár kecske, kutya vagy szarvastehén is lehetett dajkaállat. A XIX. század végén a párizsi lelencházban szamárkancák tejével etették a csecsemőket. Victor Hugo Leopold nevű fiát pedig egy kecske táplálta. Ezek minden esetben közvetlen táplálást jelentettek, amelyek sok esetben bélrendszeri betegségeket okoztak a nem megfelelő higiénia miatt.


Ugyanakkor már a honfoglalás idején is voltak olyan szopóedények, amelyek a csecsemők táplálását szolgálták. Ezek készülhettek szaruból, anyagból, később fából, fémből vagy akár porcelánból is, majd a XIX. században terjedt el az üveg és a cumi szopóka.


Őseink elfogadott tápláléka volt a kancatej (amely leginkább hasonlít az anyatej összetételére), valamint később a kecsketej és a tehéntej.


Ősi gabona a köles és az árpa volt, majd a XVIII. században a rizs is elterjedt. Ezekből készült híg gabonakásákkal is táplálták a csecsemőket.


Jellemző volt az is, hogy az anya megrágta az ételt, majd ezt adta a csecsemőnek. Hogy miért? Gondoljunk csak bele. A csecsemőnek még nincs foga, ezért nem tud rágni, nem forgatja a szájában az ételt és nem termelődik sűrű emésztőnyál. Viszont a szénhidrát bontása a szájban kezdődik, amikor az étel a rágás során nyállal keveredik. Ebben a nyálban már benne lesz az amiláz enzim, ezt így akár előemésztett ételnek is nevezhetjük.

2020. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb esetben a tàmogatás hiánya és a félreinformálás is okozza.


Mindemellett vannak olyan babák,akik végeláthatatlanul szopiznának, nem csak növekedésugrádsor.. ezt nem mindenki bírja / anya a talpán, aki igen/


Alapvetően a helyes módszerekkel és minden információval és hatalmas kitartással, támogatással a nők 95%-a tudna szoptatni

/ de nem biztos, hogy minden esetben megéri—> tuti egy másik 2 év alatti mellett ha meggebessz sem megy alkalmanként 50 perc szoptatás.. 1 gyerekkel még oké, ha elszànt valaki/



Én magam 27 hónapja szoptatok / kis korkülönbség/

De az első tanulóidőszakot leszámítva a sok-sok információval sikerült, 2 olyan gyerekkel, akik már újszülöttként max 2*10 percet voltak mellen..

2 hét után pedig váltott mellen 4-6 perc alatt végeztek..

2020. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Amit előttem leírtak, az volt régen, kecsketej és társai..Plusz egymást is segítették az asszonyok, hogy mit hogy kell.
2020. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!