Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek tényleg egy katasztró...

A gyerek tényleg egy katasztrófa? SOS Bővebben lent

Figyelt kérdés

A párom 7 éves gyermekéről lenne szó aki velünk él.

Mostanában elkezdett nagyon elkanászodni. Igazából apuci kedvencéről van szó, aki eléggé neveletlen amúgy is.

Az még a kisebb gondom lenne, hogy időnként nem fogad szót, de mostanában elkezdett "zsarolni" hg ha kérek tőle valamit akkor nem csinálja meg amég én nem teszek valamit. mindig kitalál valami hülyeséget. Pl ha nem emelem ki a kádból akkor nem szál ki! (ő 25 kg, én 53). Ma reggel megkértem hg fésülködjön meg mert iskolába kell menni erre duzzogva bement a fürdőbe és kidobálta a folyosóra sz összes fésűt miközben üvöltözött... :(((

Mit tehetnék?? Hogyan állítsam meg???

Az apjára nem számíthatok, de én nem tudok így élni, mert már gyomoridegem van... :( Kérem aki tud segítsen...


2011. máj. 16. 14:18
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy úgy látod, hogy veled jobban elvan mint anyukájával, attól ő még mérges a szituációjára, mert ő mindenféleképpen a saját anyukájával is akar egy anya gyerek normális kapcsolatot. Te annyit tudsz tenni, amit próbálsz, hogy higgadt vagy, magyarázol, de ezt az érzést igazán semmi nem fogja elmulasztani nála lehet, sose, csak talán megszokja, és majd meg is érti.

Ne várj gyors változást, és ha minden rendben is alakul, attól még lesznek rossz napok is ezt fogadd el. És apukáról ne szállj le, még ha jobb is a helyzet te és a kislány között, nehogy úgy érezze, hogy csak mikor baj van akkor jössz elő.

Remélem valahogy ki tudsz kapcsolódni, mert valamin örökké dolgozni, mindig benne lenni ami nem könnyű kitudja az embert készíteni. Adj magadnak is örömöt !

Ja, annyi jutott még eszembe, hogy én lehet vennék neki egy boxzsákot, vagy kitalálnék valami megoldást, amikor mérges, azt ütheti ahogy csak tudja. Fontos az is, hogy mond neki, hogy érted, ha mérges, és hogy teljesen normális mérgesnek lenni. De meg kell tanulni levezetni , mert mikor felnövünk, már mégsem ordítozhatunk, dobálózhatunk, hisztizhetünk. Most még tanulja, erre (is) van a gyerekkor, de valahogy vezesse le, amivel nem okoz kárt.

2011. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Jól tanul a kislány?

Be tud illeszkedni a gyerekek közé?

Szeretik a tanárok?

A suliban nem beszél esetleg valakinek arról,

mi bántja,mi váltja ki nála ezt a viselkedést?

2011. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Kedves 15:48! Köszönöm a válaszod!

Az apáról nem áll szándékomba leszállni, mivel nem normális, hogy a gyerkőc jobban kötődik hozzám mint hozzá...

Amit sajnálok, hogy az anyjával kapcsolatosan már odáig jutottunk, hogy már le sem rajzolja őt... :( Ez szomorú nekem, mert én nagyon szeretem az anyukámat és nem tudnám elképzelni még felnőtt fejjel sem, hogy mi lenne ha nem érdekelném. Már mindenhova engem rajzol le, mit régen anyukáját. Ami nekem jó, mert tudom, hogy elfogadott, de tudom jól, hogy ez nem normális dolog... :(

De tegnap megölelt és azt mondta szeret... :)

Eddig mindig csak írta... Ez nekem elég nagy dolog... :)


Amit meg rólam kérdeztél a kikapcsolódással kapcsolatban... Hááát... nem igazán... az a fél óra amit a fürdőkádban töltök reggel fél 5-től estig még le nem fekszem aludni... Ezen egyenlőre mondjuk nem aggódom, mert 24 évesen egyenlőre bírom és muszáj bírnom... majd pihenek, ha már minden rendben lesz... :)


17:04 a gyerkőc nem tanul rosszul... Az iskolában vannak barátai... De nem tudok róla, hogy valakivel beszélne a problémáiról meg nem hiszem, hogy ilyen korban a suliban az lenne a téma, hogy kit mi aggaszt. 7 évesen inkább az a téma kinek a legszebb a szoknyácskája... :)

2011. máj. 27. 08:33
 44/44 anonim ***** válasza:
0%
verd meg
2011. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!