Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek tényleg egy katasztró...

A gyerek tényleg egy katasztrófa? SOS Bővebben lent

Figyelt kérdés

A párom 7 éves gyermekéről lenne szó aki velünk él.

Mostanában elkezdett nagyon elkanászodni. Igazából apuci kedvencéről van szó, aki eléggé neveletlen amúgy is.

Az még a kisebb gondom lenne, hogy időnként nem fogad szót, de mostanában elkezdett "zsarolni" hg ha kérek tőle valamit akkor nem csinálja meg amég én nem teszek valamit. mindig kitalál valami hülyeséget. Pl ha nem emelem ki a kádból akkor nem szál ki! (ő 25 kg, én 53). Ma reggel megkértem hg fésülködjön meg mert iskolába kell menni erre duzzogva bement a fürdőbe és kidobálta a folyosóra sz összes fésűt miközben üvöltözött... :(((

Mit tehetnék?? Hogyan állítsam meg???

Az apjára nem számíthatok, de én nem tudok így élni, mert már gyomoridegem van... :( Kérem aki tud segítsen...


2011. máj. 16. 14:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy az apára nem számíthatsz? Te neveled az ő gyerekét is, mi az, hogy nem áll ki melletted? Ezen nagyon elgondolkodnék a helyedben...
2011. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhetőnek tartom,h esetleg az anyuka heccelte fel ellened a kislányt,írod,h pert nyertetek ellene.

Szerintem a célravezető egyértelműen az,h szembesüljön a tettei következményével.Ha nem száll ki a kádból,benne marad,ha nem kel fel,elkésik-persze erről esetleg előre beszélhetsz a tanárokkal-,ha nem ír házit,fekete pontot kap,ha nem öltözik,meséld el neki milyen vicces lesz ahogy bugyiban megy suliba.Ne húzd fel magad,ne kiabálj,egyszer szólj neki,és rögtön tedd is hozzá,h mit NEM fogsz helyette megcsinálni.Nagyon nehéz,de azt lássa rajtad mindig,h rettenetesen nyugodt vagy,akit nem tud kihozni a sodrából-mert valószínűleg ezzel szórakozik.

Kösd föl az alsóneműd:)),és ne hagyd,hogy egy 7 éves dirigáljon neked,mert csak rosszabb lesz!

2011. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szál ki a kádból, húzd ki a dugót a kádból, a gyereket meg hagyd ott, és kapcsold le a villanyt. Tesóm is ezt csinálta a lányával, mikor hasonló hisztit rendezett le. Nem értem, párod miért nem foglalkozik ezzel a problémával. Örülhetne, hogy próbálod nevelni a neveletlen kölykét. Lehet, hogy anyuka hangolja ellened a gyereket.
2011. máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
83%
Nézd nekem az egyik gyerekem 7,5 éves (fiú)és rettenetesen elkényeztettem,de ezt még én sem engedném meg.Nálunk is vannak esti műsörök a fürdésnél,meg a vacsoránál,meg egyébként mindig DE amikor elpattan az agyam akkor bizony KUSS és MARS van mind a kettőnek.Ha ezt igy folytatod meg fogsz őrűlni,és ez komoly.Beszélj az apjával,valamit találjon ki elvégre a gyerek az övé.Fiatal vagy te még ehhez,hogy egy idegroncs váljon belőled.Vagy van mg egy verzió:Ha senki nem segit a bajodon,csapjál oda neki egy olyat,hogy azt meg emlegesse.Ne aggódj többet nem fog veled szórakozni.Ez a gyerek ehhez már nagy,tudja ő jól mit csinál,és téged evvel kikészit.
2011. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim válasza:
100%

én tudom mi a gond hogy nem te vagy az anyja,

az apját meg nem állíthatod választás elé hogy téged vagy a gyerekét válassza

Az a helyzet hogy a 7 éves gyerek a "falkavezér" ő irányítja a történéseket a hisztijeivel tudod ez ugy müködik egyszer kipróbálja látja müködik a dolog és ismét ehez fog nyulni nem hülye az a gyerek tudja mit csinál.

Az a gyerek látja rajtad hogy tartassz tőle és ezt keményen ki is használja.

2011. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Nem tartok a gyerektől! Nem szoktam neki megcsinálni a "zsarolás tárgyát"...

Egyébként jól összevesztem tegnap az apjukkal és talán végre megértette miről beszélek. Csak remélem hg ez így is marad... Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!!!

2011. máj. 17. 07:49
 17/44 anonim ***** válasza:
33%

Miért akartátok ti a gyereket, ha megkérdezhetem ?

Ha az apjára nem számíthatsz sőt a gyerek nem számíthat, akkor mi a pláne abban, hogy nálatok van ?

Ilyen nincs, hogy az apjára nem lehet számítani,akkor ha az anyjánál jó sora lenne a gyereknek, oda kell engedni. A gyerek a legfontosabb. A gyereknek te senki vagy (bocsi ha durván hangzik, bár nem is tudom mióta van ez az állapot) Ilyen esetekben mindig annak kell a főszerepet ellátnia a gyerekkel szemben aki a biológiai szülő. Neked kellene legyél a mellékszereplőnek. A gyerek szét van esve, mint egy puzzle, összekellene tákolni, és ez durvasággal aligha fog menni. Bár értem a durvaság úgy tűnik a gyerek miatt van, de ha belegondolunk nem. Hanem a szülei különválásánál kezdődött, ő most erre reagál. Apukának igenis foglalkoznia kell vele játszani, törődni, néha elbeszélgetni rólad, hogy mi van, de nem túlzásba vinni az utóbbit. Mert azt nyomásnak érzi a már eddig nyomásokra a hátán.

Most koppant a gyereknél valami, most tudatosodott, változik nő, reagál. Nem elsősorban haragudni kell rá, bár értem, hogy ez most nehézkes.

Ha apukára nem számíthatsz, akkor bizony add elő apuknak, hogy ez így nem fog menni, és elsősorban a gyermek boldogtalansága miatt nem. A gyerek kell az első legyen ilyen esetben különösen, mikor átmegy nehéz dolgon.

Akár menjetek el egy gyermekvédelmi, vagy nem is tudom pontosan, ahol tudnak nevelési tanácsokat adni, és titeket felvilágosítani hogy most akkor hogyan is tovább. Egy biztos, türelem kell, és foglalkozás a gyerekkel.

Szerintem vedd ki a kádból mondjuk ma, szeretgesd meg, és lássuk holnap mi lesz. Szeretethiánya is lehet, ha érzi az apja alig van vele, csak te, aki nem is vagy az igazi anyukája. Ezt nehéz eldönteni hol a határ a szeretet adásban, és hol már kihasznál a gyerek, de ettől még próbálkozni kell, és adni, hogy kaphassunk.

Kérjetek szaksegítséget nem szégyen az egyáltalán. Sőt tudják, hogy végre ezeket legalább érdekli a gyerek, nem csak hagyják elmérgesedni a helyzetet.

2011. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
38%

nem akar felkelni? akkor ne kelljen fel

késsen el

nem akar fésülködni? menjen kócosan

te szólj neki, de ne könyörögj!

ha nem, akkor nem

ha már ő "nagyllány" akkor legyen is az

te megtettél mindent


mondd meg az apjának, hogy neked egyszerüen nem fogad szót, beszéljen a fejével, nem akar felkelni, nem kar iskolába menni, zsarol, stb

2011. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
46%

Nevelési tanácsadóba el kéne menni mert a kislány elvesztete az anyát, az apja sincs ott konkrétan a gyerek elárvult és egy 'vadidegen' van vele egész nap ez nagy lelki trauma egy gyereknek.

Ezt a párodnak is be kell látni akkár nélküle is keres egy szakembert mert ez a hiszti csak a jéghegy csúcsa.

2011. máj. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

A gyerek nem kezel vad idegenként és sokat szeretgetem.

Sajnos már jobban kötődik hozzám mint az apjához!!!

Ez csak azért sajnos mert elég kemény azt látni, hogy egy gyerek jobban kötődik, ahg ti mondjátok egy "idegenhez".

A gyermekek azért vannak egyébként nálunk, mert az anyjuk nem tudná eltartani őket.

Hozzá teszem, hogy a párom sem tudná eltartani őket nélkülem.

Egyébként a napokba folyamatosan próbálom ezeket a dolgokat kommunikálni a párom felé és talán találtam valamit ami fogható stratégia csak félek, hogy lehet hg rosszat teszek vele a gyermek lelkének.

A gyerek csak az érzelmekkel fogható... Semmilyen más büntetés hasztalan. De félek, hogy ha mindig azt fogom neki mondani, hogy haragudni fogok meg ilyenek, akkor az lelkileg nagyon meg fogja viselni és eszem ágába sincs összetörni a gyereket. Ne értsetek félre nem akarok neki olyat mondani hg nem szeretem, mert tudom, hogy az TILOS!!

Érdekes, mert az hittem mikor hozzánk kerültek a gyerekek hg a nagyobbikkal (14 éves fiú) lesz a gond, és vele a világon semmi gond. Jobban szót fogad nekem mint az apjának.

De ilyenkor azért hiányzik hg nincs gyermeknevelési tapasztalatom.

2011. máj. 18. 07:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!