Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek tényleg egy katasztró...

A gyerek tényleg egy katasztrófa? SOS Bővebben lent

Figyelt kérdés

A párom 7 éves gyermekéről lenne szó aki velünk él.

Mostanában elkezdett nagyon elkanászodni. Igazából apuci kedvencéről van szó, aki eléggé neveletlen amúgy is.

Az még a kisebb gondom lenne, hogy időnként nem fogad szót, de mostanában elkezdett "zsarolni" hg ha kérek tőle valamit akkor nem csinálja meg amég én nem teszek valamit. mindig kitalál valami hülyeséget. Pl ha nem emelem ki a kádból akkor nem szál ki! (ő 25 kg, én 53). Ma reggel megkértem hg fésülködjön meg mert iskolába kell menni erre duzzogva bement a fürdőbe és kidobálta a folyosóra sz összes fésűt miközben üvöltözött... :(((

Mit tehetnék?? Hogyan állítsam meg???

Az apjára nem számíthatok, de én nem tudok így élni, mert már gyomoridegem van... :( Kérem aki tud segítsen...


2011. máj. 16. 14:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a könyvet: [link]

Szerintem nagyon jó dolgokat ír.Ebben olvastam,h a "büntetése" maga a tette következménye legyen,tehát olyasmi,amit saját maga okoz,szándékosan.Pl ha nem hajlandó kijavítani a házi feladatát,akkor fekete pontot kap érte,de ez nem a TE büntetésed felé,hanem Ő okozta saját magának.Egy ekkora gyerek már megérti az összefüggéseket.

2011. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 18. 09:41
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező elhiszem hogy eleged van de!

ez a "velem gyerek még így nem beszélt" duma már eléggé lejárt, mivel már ezek szerint ezt is megérted ezek után kérlek ne használ ettől olyan egocentrikusnak tűnsz!

Az hogy te milyen légkörben nevelkedtél nem mentesít semmi alól! Egyszerűen vívd ki a tiszteletét! akár egy neveletlen kutya köjökkel szemben. Ne légy erőszakos és ne kiabálj. Mivel magad egy nyugodt embernek tartod ez nagyon jó maradjon is így. Kezd azzal hogy felétkezz meg róla hogy létezik semmilyen hisztire parancsra ne reagálj! és válaszd ki hogy hogyan szeretnéd ha ezek után szólít hidd el ki fogja találni nem kell neki segíteni

ez egy nehéz feladat de ha kibírod bevállik

hidd el egy hét alatt eredményre vezet egyszerűen legyél tényszerű mond meg neki hogy csinálja meg a leckéjét addig nincs TV és kész kapcsold ki a tv-t ha vissza kapcsolja vagy üvölt hát isten te nyelsz egyet mosojogsz (nem kajánul) csak természetesen és újra kikapcsolod

állj a sarkadra ezek után tőled maximum kérhet

különben te egyszerűen nem reagálsz mintha más nyelven mondta volna

ha ez kezd beválni akkor fektesd le a szabályokat valami valamiért elven ne legyél túl szigorú de maradj következetes

sok sikert!

2011. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Az a baj azzal, hogy ne vegyek tudomást róla, hogy akkor még inkább rákezd. Vagy leül és nem csinál semmit.

És ezt képes akár órákon át csinálni, ha ezt kivárom elkésik a suliból. :(

2011. máj. 20. 08:23
 25/44 anonim ***** válasza:
7%

Ne haragudj meg érte, hogy ezt mondom, de a nevelést az apjára kellene bíznod, neked pedig az élettársad/párod támogatni a nevelésben. Természetesen szeretnéd, ha figyelne és hallgatna rád, de ezt nem neked kell megértetned vele, hanem az apának tisztázni az erőviszonyokat.

Teljesen a fejedre nőtt és nyilván nem tudsz ez ellen tenni. Biztos kell ez neked 24 évesen?

2011. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Nem haragszom meg érte, örülök hogy megosztod velem a véleményed... :)

Az a helyzet, hogy reggel egyedül vagyok velük otthon, mert a párom 6-ra jár dolgozni.

És mindenképpen szeretnék helyt állni, mert mindennél jobban szeretem a párom. Ezért szeretném valahogy megoldani ezt az egészet. Egyébként az a legnagyobb bajom, hogy nem tudom hg mikor és mitől nőtt a fejemre a gyerek, mert ezeket a dolgokat csak egy ideje csinálja. Előtte tök szépen szót fogadott meg minden. És értetlenül állok, hogy most mi történt. :(

2011. máj. 20. 13:43
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

a 23:19 es vagyok

akkor kategorikusan jelentsd ki hogy most mész és jöjjön mert te nem érsz rá egész nap

az erőd csakis a higgadtságodban találod

ja és mostantól vigye a párod ha 6 kor akkor hat kor

ha nem fogad szót hát nem de ne te szenvedj nem a dadája vagy ha jól tudom

2011. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egyszer késsetek el, hagyd az ütemében csinálni a dolgokat, figyelmeztetve, hogy csinálja a készülődést, mert elkésik a suliból, és az neki lesz rossz. Egyszer késsetek el lehet egyből rájön ez nem a legjobb érzés, és tanul belőle.

Egyébként apukának kell legyen a főszereplő a fő nevelő a gyerek életében, nem pedig te !!!!Ha nem számíthatsz a párodra a saját gyereke nevelésében, meggondolandó, hogy ez így kell e neked. NE csak a szívedre, az eszedre hallgass. Fiatal vagy még nagyon változtatni, és boldogabb lenni !

2011. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem történt valami a suliban, vagy az anyuka kihagyott pár láthatást mostanában valami lehet hogy megzavarta finoman kérdezd ki a gyereket, testvért, tanárokat talán megtalálod a próbléma okát.
2011. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt példákra reagálva. Ha nem száll ki a kádból zárd be a fürdőbe. Ha nem fésülködik meg,hát menjen úgy iskolába! És közöld vele,hogy ezt a viselkedést jobb ha befejezi ha jót akar! Egyébként mindennek van oka,tehát ennek is. Ha csak mostanában kerültetek össze a pároddal,akkor biztosan az új helyzet miatt lázad. Férkőzz a bizalmába és apukát is kérd meg,hogy segítsen.
2011. máj. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!