Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyetértesz a "mondással":...

Egyetértesz a "mondással": Engem is vertek kiskoromban, én is verem a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 11:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
63%

A gyereket nem verni hanem nevelni kell!

A nevelésbe beletartozik a testi fenyítés is, mert a gyerek abból ért!

A lelki terror szerinte mmegnyomoríthatja a gyerek személyiségét, de az elfenekelés felpofozás nem, ha mellette természetesen megkapja a törődést és a szeretetet is.


A világ túl erőszakos, az emberek pedig túl hülyék ahhoz hogy ezt felfogják. Én igyekszem megtanítani a gyereknek hogy a tetteinek olykor fájdalmas következményei is lehetnek. Természetesen soha nem szabad maradandó, vagy napokig nem gyógyuló sebeket okozni! Úgy kell megcsapkodni a kölköt hogy 15 perc után már ne fájjon neki.


A hülye szülők azt hiszik hogy majd ők milyen jól fogják nevelni, és nem emelnek kezet a kicsi gyerekükre, az meg úgy nő fel, hogy tudja hogy ha rosszat tesz max pofáznak érte de semmi több!


Az erőszak és a minimális verés beletartozik az emberi fejlődésbe akárki akármit is mond! Engem sosem vertek meg úgy, hogy komolyabb bajom legyen, de ha rossz voltam akkor természetesen kikaptam, ahogy anyám és apám is. Ahogy ők is úgy én is rendes felnőtt lettem aki cseppet sem deviáns és szereti tiszteli a szüleit, mert megtanítottak arra, hogy mit szabad és mit nem, és hogy mivel jár, ha nem követm a szabályokat. Ezért hálás vagyok nekik!

2011. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%

01-10 19:23


Pont hogy kiskorodban kellett volna a seggedre csapni, de meg is kellett volna mutatni a helyes utat! A verés önmagában nem elég. A nadrágszíj azért kicsit sok! Egy 14 éves lányról lehúzni a bugyit..... Erről más jut az eszembe.


Mindemellett a rossz jegyek a szemtelenség a tiszteletlenség elég ok pár nevelő célzatú pofonra, főleg a visszabeszélés! Tudnod kell, hol a helyed és hogy mit tehetsz meg és mit nem! Apádék valahol elcseszték a nevelésedet már ahogy a szavaidból kitűnik, de nem a veréssel, hanem a nevelés többi részével!



01-13 23:07


Ha a gyerek nevet rajta akkor csak kezelhetetlenné válik! A verés egy eszköz a nevelésben (nem a brutális verésről beszélek!) amitől a gyereknek félnie kell! Ez egy visszatartó erő, hogy ne váljon olyanná amilyen embert senki sem szeret!



A helyzet az, hogy aki nem veri meg a gyerekét, abból kifolyólag, hogy tudja milyen az, az pont ellenkező hatást vált ki! Minden hatás a ygerkben reakciót vált ki. Én azért lettem olyan amilyen mert azok a bizonyos hatások értek. Ha meg akartak volna óvni ezektől akkor teljesen más lennék! Nem jobb, hanem rosszabb, mert nem tanultam volna semmit az életről! Következmények nélkül mindenkivel elszalad a ló!


A gyerek mitől fél jobban?:

a) Mert anyu szomorú lesz.

b) Mert a seggedre verek!


A nem foglak szeretni szándékosan nem játszik mert a szeretetmegvonás nagyon komoly lélekromboló eszköz ami csakis ártani képes!



tegnapelőtt 00:57

ma 17:09

Teljesen igazatok van!


ma 18:28

Egy 14 éves lány csupasz elfenekeléséről, még mindig más jut az eszembe... ;)


Nade, minek vagy neveletlen szemtelen, és szófogadatlan, ha egyszer tudod, hogy ez rossz, és hogy elverik a feszes kis seggedet?!

2011. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
80%

Energia pszichológus vagyok... Nem csodálom, hogy szorongós nemzet vagyunk, ha ez egyáltalán kérdés lehet...


Szerintem a gyereket nem veréssel kell nevelni, hanem a szülői viselkedés helyes megválasztásával. Példát kell neki teremteni!!!


Tudjátok, én mindig megköszönöm a lányomnak, ha segít nekem, és már két évesen visszahallottam tőle a megköszönést!!! Motiválni pedig nem veréssel szoktam, hanem a viselkedése pozitív következményeinek emlegetésével... Vagy azzal, hogy "Nem szabad!"


Mindenkinek javaslom elolvasni Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét. Nagyon jól leírja a verés és következményei témakörét (is). És Ranschburg Jenőtől, Popper Pétertől meg Vekerdy Tamástól is rengeteget lehet tanulni.


Egy 14 éves lányról lehúzni a bugyit, és úgy szíjazni... ettől nagyon kiakadtam. Ordítani tudnék! Az ilyen pasi egy apának totálisan alkalmatlan, pedofil borzalom. Bocsánat annak, akit megbántok a véleményemmel. NEM TUDOK OLYAN INDOKOT ELKÉPZELNI, amiért ilyen verést kapjon egy lány. A szülők az indoklások felhozatalával csak üres mentségeket keresnek a tehetetlenségüknek... Még egy fiúnak is nagyon húzós az ilyen verés!!! És még sírni sem hagyják a lányt, mert jaj az apának bántja a fülét a zokogás... A lány helyében sürgősen segítséget kérnék pszichológustól. Mert különben lehet hogy a drognál és egyéb függőségeknél fog kikötni, és egész életében rettegni fog.

2011. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

14 évesnek:

Ha egy gyerekorvosnak megmutatnád a fenekeden a sérüléseket, lehet hogy az apudat felelősségre vonnák gyermekbántalmazásért! Ma ilyen szinten bűn bántani a gyerekeket!

2011. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
85%

Tegnapi mindenkinek felel úr(göndolom)

...azért lettem olyan ember amilyen vagyok...mert szerinted JÓ ember vagy???

Szerintem aki ennyire elégedett magával és mindenkit kioszt az gond...

És az is gond hogy verik a szülők a gyerekeiket.15 percig fáj neki?Nekem megszakadna a szívem ha a gyerekemet úgy megütném, hogy 15 percig fájjon neki...

És szerintem így is JÓ ember lesz belőle.Most JÓ gyerek.DE majd 15 év múlva megmondom...:)

2011. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
35%

tegnap 16:01


Volt egy kísérlet, Korbács és kalács nevű csapatokat motiváltak. Az egyiket bűntetéssel, a másikat jutalmazással és kedves bíztatással. Mondanom sem kell hogy a bűntetés motivált csapat toronymagasan nyert. A simogatott emberek semmit nem csináltak meg és gyakran felrúgták a szabályokat. Szerintem a te pacifista hozzáállásod káros, mert a ygereknek immunitást kell szereznie, azt pedig csak jóval nem fogja megkapni. Ilyenformán a jó fogalma megváltozik.

A gyerek pedig a pofonból jobban ért mint a köszönömből, ez biztos! Nagyobb a visszatartó erő, ami addig bőven elég amíg lesz elég esze hogy felfogja mi van a tiltás mögött mint ok! A gyereket 6 éves koráig amúgyis idomítani kell és nem nevelni. Ha te tanultál erről akkor ezt te is tudod.



tegnap 21:15

A jó szülő sosem élvezi ha megcspkodja a gyereket. A testi fenyítés mint fegyelmezés a gyerekért van! Ha sosem teszünk olyant ami kellemetlen, és fáj mindkettőnknek akkor elkényeztetett deviáns gyereket fogunk nevelni, és az egész ki fog csúszni a kezünk közül.


Az a gyerek amelyiket jól nevelték tudja hogy amikor at anyukája a seggére ver, az bűntetés és nem utálat. Attól őt még ugyanúgy szeretik csak most haragszanak rá.


Nem tudom mégis milyen felnőtt lesz abból a ygerekből akinek ezt nem tanítják meg. Az élet erőszakos, és inkább tőlem kapjon egy pofont amin kicsit pityereg mint az élettől egy olyant amitől lehet hogy nem kel fel!


Láttam olyan gyereket akiket soha nem ütöttek meg, és szinte mindegyik kezelhetetlen volt.


Nekem is rossz, ha odacsapok. Rosszul esik, de ez kell. Ez az ő javát szolgálja. Ha attól óvjátok amitől féltitek, akkor sokkal nagyobb a veszély hogy áldozata lesz a dolognak!

2011. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom azt is fontos lenne megnézni, hogy mit mond a jog. Merthogy ez már jogi kérdés is. A gyerekek jogaiba gázolhat...


A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásáról szóló 1997. évi XXXI. törvény 2004-es módosítása tartalmazza az Európa Tanács ajánlásával összhangban megfogalmazott jogszabályt:

„A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez. A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak. (1997. évi XXXI. Törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról, 6. § (5) bek.)

2011. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
63%

A figyelem, a szeretet és a példateremtés a legjobb módszer arra, hogy a gyerek úgy viselkedjen, ahogyan szeretnénk.

A gyermek vendég a házban, akit szeretni és tisztelni kell, nem birtokolni, mert ő Istené. Ebbe a szeretetbe és tiszteletbe a bántalmazás nem fér bele, és szerencsére ezt a jog már el is ismeri. El fog azonban telni egy kis idő addig, amíg ezt a gyakorlatban is megvalósítják a szülők... amíg olyan módszereket találnak, amikkel mellőzhető a bántalmazás.

2011. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
68%

Tegnap 21:15,

Nem kellene önigazolást keresni arra, hogy ha valaki megüt egy gyengébbet. A bántalmazás, de még az ezt magyarázó önigazolás (ugyan már, meg sem kottyan neki, ettől még jó ember lesz) is vétek és hiba, amit az erősebbnek észre kell vennie és ki kell javítania önmagán. Vannak olyan dolgok, amiket NEM szabad megtenni, még akkor sem, ha megtehetem, mert nem fogja le senki a kezemet. Mert különben olyan küzdelem keletkezik, mintha Kovács Koko Istvánt szembeállítanánk egy ringen belül Vitalij Klicskóval. Ugye, ott nincs ilyen párosítás? Mert nem igazságos. Érdekes módon a családokban igazságosnak tartják, hogy az erősebb szülő elfenekelje a kiszolgáltatott gyengébb gyereket mindenféle indokokkal...

A verekedős szülők, javaslom, kezdjenek ki hozzájuk méltó ellenféllel, mondjuk Vitalij Klicskóval, kíváncsi vagyok, mennyire lesz hozzá kedvük, vagy mennnyire fognak félni tőle... :(

2011. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%

Előző:Végre!!

De miért 21,15 öt írtál melyik kommentre gondoltál??

2011. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!