Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyetértesz a "mondással":...

Egyetértesz a "mondással": Engem is vertek kiskoromban, én is verem a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 11:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
45%

Nem értek egyet.


Nekem is elváltak a szüleim mégis felnöttem.

Mi nem fogunk elválni csak hogy megnézzem boldog -e a gyerek.

2011. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%
NEM.
2011. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%
Nem.Na ha őt verték kiskorában pontosan tudnia kellene,hogy milyen rossz volt neki.Miért kellene a gyermeknek ugyanazt éreznie?!Nem tudom megérteni ....
2011. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván vannak kivételek, de anyukámék 6-an voltak testvérek, még kicsi korukban meghalt az édesanyjuk, apjuk egy állat volt. Alkoholista, agresszív lény. És a gyámügy semmit nem tett, ő meg nem adta örökbe a gyerekeket, mert így kapott pénzt. Így ő nevelte? őket, inkább mellette nőttek fel a gyerekek.

Anyukám volt a szerencsés, ő majdnem még egy középiskolába is el tudott menni, de egyébként az általános iskolát fejezte be úgy, hogy nem volt ruhája és amikor menstruált nem kapott még vattát sem, így többnyire nem járt és beteg is volt, de orvosi kezelést nem kapott természetesen. 14 évesen munkába állt és dolgozott, hogy testvéreit el tudja tartani. Ő nem lett sem alkoholista, és soha nem emelt rám kezet. És mindent megtett, hogy ha neki nem sikerült legalább én vigyem valamire az életben.

De a többi 5 gyerek alkoholista, írástudatlan, agresszív ember lett. És az ő gyerekeik közül is 11-ből 3, aki nem alkoholista, drogos, munkanélküli. Egyébként 8 általános iskolai végzettséggel rendelkező ember.

Jó persze kiemelhetnénk anyukámat és a 3 unokatestvéremet, lám meg lehet szakítani a kört, ha nem lenne ott az 5 gyerek, 8 unoka és már 2 dédunokát is ebbe a körbe lehet sorolni. Igaz ők még csak kisiskolások, de már most deviáns a viselkedésük.

Sokkal nagyobb arányban igaz ez a mondás, mint nem.

2011. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Engem vernek még 14 évesen elég keményen (nadrágszíj az alap), de én nem fogom verni a gyerekeimet.

14L

2011. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
ma 18:39: De miért vernek meg? És anyukád vagy apukád ilyen szigorú?
2011. jan. 10. 18:49
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

Mind a ketten ilyen szigorúak de inkább apa ver el, szinte mindenért (rossz jegyek, szemtelen vagyok, elkések ...)

Azt mondják nekem csak ez használ, meg hogy a verésből tanulok. Szerintem csak megalázó lehúzni a bugyit apa előtt, meg fáj is.

2011. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
76%

Hát én fordítva értek egyet: engem se vertek, én se verem a gyerekem (még nincs).

19:23-nak az meg nagyon durva, hogy levetetik a bugyidat és elvernek nadrágszíjjal. Nagyon szar lehet. Miért kell levetned, hogy megalázzanak? Sírsz olyankor?

2011. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

19:23 vok: Azért kell szerintem levetnem, hogy jobban fájjon a verés meg apa látni akrja, hogy mennyire vert el.

Persze hogy szoktam sírni nem is szégyellem, bár apa szerint el kellene bírnom sírás nélkül. Erre azt mondom neki hogy akkor mi lesz megver?

2011. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
NEM!
2011. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!