Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértesz ezzel? : "egy jól...

Egyetértesz ezzel? : "egy jól irányzott pofon csodákra képes. "

Figyelt kérdés

Nem kisbabákra, kisgyermekekre gondolok.

Barátnőmmel beszélgettünk erről a témáról. Mivel mindkettő gyerkőc éppen hogy betöltötte az 1 évet, még nem aktuális a kérdés, de szeretnék meghallgatni több véleményt.

Köszönöm!


2010. jan. 10. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hiszek benne,gondolom kapom majd a nagy mínuszokat,de tényleg nem hiszek a nagy pofonok sorsfordító erejében.
2010. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
határozottan nem
2010. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

igen, van benne valami, csak arra kell figyelni h megfelelő időben adjad. ne túl nagyot, de hirtelen h felfigyeljen rá. fejre soha ne üss. sajnos egy darabig énis csak ígérgettem, rájöttek h nem mondom komolyan. aztán egyszer betartottam a szavam. egy darabig nem volt gond velük.

megvan, h milyen fokú dolgoknál mi a büntetés. néha elég a szép szó, néha elég egy ölelés, néha sarokba állítom, de néha bizony ütni kell. nem nagyot.

2010. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
26%

szerintem, ha lány a gyerek, akkor még véletlenül sem szabad ütni, bármit csinált, megkell beszélni..... ha fiú, akkor meg keményen kell ütni, abból tanul....

fiú vagyok, fater néha leb*szott párat ha olyat csináltam, de csak abból tanultam, szép szóbol nem értünk férfiak, ez van

2010. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
3. vagyok. 4 éves a legkisebb. az a baj, h mindenkinél egyszer el fog szakadni a cérna, még annál is, aki most még a megbsezélés mellett áll. mert eljön a serdülőkor és akkor lehet már késő lesz.
2010. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Hát, én még nem voltam olyan helyzetben tartósabb ideig, hogy gyerekekkel kellett volna egy légtérben lennem, így azt mondom, ami nekem jót tett volna régen, és ez bizony a pofon. Lány vagyok, ezért mindig úgy vigyáztak rám, mintha bármelyik pillanatban kettétörhetnék, sosem ütöttek meg. Ennek meg is lett a hatása, borzalmasan elkényeztetett gyerek voltam, állandóan hisztiztem. Erről végül magamtól szoktam le, persze nem volt könnyű. Szerintem a lényeg az, hogy a gyerek tudja, hogy miért kapta a pofont, így majd később is figyel arra, hogy milyen következményekkel kell számolnia, ha szándékosan rosszat csinál.
2010. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
szerintem a szitu, meg gyerek válogatja...én most ugy gondolom, h nem szabad ütni, de biztos lenne olyan szitu, amikor nem gondolkodnék, hanem libbenne a kezem...
2010. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek vele. Van amikor szükség van erre. Nem verésre. Egy fenékre paskolásra vagy kisebb pofonra. Ettől nem fog a gyerek lelke összetörni. Persze lehet szenvedni avval hogy a gyereket felnőttként kezeljük és mindent megbeszélünk vele. Csak aztán amikor egyszer már nem fogja érdekelni anyuci meg már elájul akkor lehet jobb lett volna néha kicsit szigorúbbnak lenni.
2010. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a számomra hasznos válaszokat!

Én mindig úgy gondoltam, hogy soha nem fogom megütni a kisfiamat. Most 15 hónapos, és annyira akaratos, hogy biztos vagyok benne, hogy fog kapni egy-két pofont.

Gyermekkoromban én is kaptam, és meg is érdemeltem. (betörtem tesóm fejét, összetörtem anyu parfümjét, ....) Nincs bennem semmi rossz érzés ezek miatt. De arra emlékszem, hogy ha kiabáltak velem, az nagyon rossz volt. A pofonnál nem éreztem azt, hogy nem szeretnek, de amikor rám kiabált apu vagy anyu, akkor mindig azt éreztem, hogy most nem szeretnek. Azt biztos, hogy kiabálni nem fogom a gyermekemmel. Akkor már inkább egy fenékre ütés.

2010. jan. 10. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezt mindenki máshogy gondolja és máshogy is érzi. Én még soha nem bántottam őket és biztos, hogy nem is fogom. Én nem hiszek a pofonba és a fenékre ütésbe és nem is bírnám megtenni, de ez én vagyok. El kell fogadni, hogy minden ember más és mást lát jónak.
2010. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!