Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan induljak el egy autista...

Hogyan induljak el egy autista gyerekkel aki végig hisztizi az utat?

Figyelt kérdés
Teljes kétségbeesésből írok. Pici kora óta kisérjük napi szinten a nagytestvért mostanra (5 éves) ő is óvodás, de nem tudunk egyszerűen elindulni mert onnantól kezdve üt, rúg, harap ha el kell indulni és ezt képes egész úton. Nem sétál, leül, a nyakamba viszem akkor is arcon rúg nagyon fájdalmasan. Közbe végig ordít és röhög, vagy sikít épp amihez kedve van. Próbáltam szépen kérni, énekelni de volt amikor már én is kiabáltam vele az utcán mert már nem bírtam tovább vagy fájdalmat okozott és nagyon ideges lettem rá. Babakocsival járunk álltalában amiből épp a mai napon tört össze a 6. Mert nem ül abba se szépen, van amikor ki is ugrik belőle, az 5 pontos lekötésből is kibújik, vagy éppen a kerekét fékezi a lábával. Úgy érzem teljesen lejáratjuk magunkat, de nyilván nem ülhetünk itthon mert rengeteg helyre kell mennünk a 2 gyerekkel, viszont már lelkileg hányingerrel indulok neki minden nap ahogyan viselkedik útközben. A nagy fiam ezt nem csinálta vagy legalábbis nem ennyire és ő megértette amit elmagyaráztam neki de a kicsi egyszerűen nem érti meg fel se fogja. Segítségem nincs aki vigyázna rá ezért ez sem opció. Kérem aki tud ebben tanácsot adni ne tartsa magában.
okt. 1. 16:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
47%

"Sajnos nem sokan nézik el az ilyesmit. Álltalában a tapasztalatom az, hogy nagyon is megvetőek."


Sajnos ebben teljesen igazad van. De ettől még nincs igazuk. Nekik igazából mindegy mit csinálsz, úgyse fog nekik tetszeni. Szerintem nekik csak az felelne meg, ha inkább otthon maradnátok, hogy ne kelljen valami szokatlant elviselniük. Tudom hogy nem tudja az ember teljesen függetleníteni magát az ilyenektől fejben, de próbáld. Szerencsére akinek tényleg számít a véleménye, pl. orvos, tanár, azok általában azért tájékozottabbak, vagy legalábbis jó esetben találni olyat.

okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
31%
Hangtompítós fülvédő esetleg?
okt. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Utolsó. Kis-közepes hallássérült így azt a szakemberek feleslegesnek tartják, jeéenleg 3 hónapja nem viseli el a hallókészüléket sem amit hagyok neki, pont azért mert a beszédet hallja, de így legalább nem zavarja a nagy hang. Egyébként nem szeret megtűrni magán semmit, itthon szeret ruha nélkül lenni.
okt. 2. 09:17
 24/29 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem sima autista. Értelmi fogyatékos és hallássérült is. Az ilyen információk mindig csak utólag vannak megadva. Addig is lehet autistázni. Az én egyik gyerekem is autista. Szinte semmi gond vele.
okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
81%
24, nincs igazad, örülj a te nemproblémás autidnak, de egy hallásprobléma nem okoz viselkedési problémát. Az autizmus igen. Nem kell hozzá társult ért.fogy.
okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
33%

A 25öst ki pontozta fel? Igenis okoz, ha születése óta van, de már átmenetileg is okoz, ha csak pár hónapig nem hall, ráadásul ez a kissrác "kezelve" sincs hallástéren, még mindig nem hall!


Nyilván viselkedésproblémát okoz, 5 éve szinte süket, a saját hangerejét sem ismeri, másokét meg meg sem hallja!

okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként vezesd be a tabletet utakra. Nem ördögtől való lenyugtatni vele a gyereket utazási időre, még várni is fogja. Otthon nincs, ha mentek valahova van. Valami jó olcsó, használt darabot vegyél, nyomj be rajta fejlesztő videót és meg is vagytok nyugira.
okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

1 Nem áll fenn értelmi fogyatékosság de ezt már le írtam.


2 Kezelve van, rendszeresen nézik a hallását. Hall, készülék nélkül is (ilyen mértékű hallás sérülésnél csak néhány éve adnak készüléket amire azért van szükség, hogy ne legyen beszéd hibás).


Tablete van, de nem szereti nézni ezért is nem erőltetem.


Ui.: Ma kipróbáltuk a jutalmazást, egyenlőre úgy néz ki az beválik, ma szerencsére apuka tudott rá vigyázni még az iskolába mentem a nagy fiúért.

okt. 2. 18:56
 29/29 anonim ***** válasza:
34%

@26, értő olvasás: enyhe-közepes halláscsökkenés, nem siketség. Plusz kezelve van.


@kérdező, na ez jó hír! 🙂

okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!