Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan induljak el egy autista...

Hogyan induljak el egy autista gyerekkel aki végig hisztizi az utat?

Figyelt kérdés
Teljes kétségbeesésből írok. Pici kora óta kisérjük napi szinten a nagytestvért mostanra (5 éves) ő is óvodás, de nem tudunk egyszerűen elindulni mert onnantól kezdve üt, rúg, harap ha el kell indulni és ezt képes egész úton. Nem sétál, leül, a nyakamba viszem akkor is arcon rúg nagyon fájdalmasan. Közbe végig ordít és röhög, vagy sikít épp amihez kedve van. Próbáltam szépen kérni, énekelni de volt amikor már én is kiabáltam vele az utcán mert már nem bírtam tovább vagy fájdalmat okozott és nagyon ideges lettem rá. Babakocsival járunk álltalában amiből épp a mai napon tört össze a 6. Mert nem ül abba se szépen, van amikor ki is ugrik belőle, az 5 pontos lekötésből is kibújik, vagy éppen a kerekét fékezi a lábával. Úgy érzem teljesen lejáratjuk magunkat, de nyilván nem ülhetünk itthon mert rengeteg helyre kell mennünk a 2 gyerekkel, viszont már lelkileg hányingerrel indulok neki minden nap ahogyan viselkedik útközben. A nagy fiam ezt nem csinálta vagy legalábbis nem ennyire és ő megértette amit elmagyaráztam neki de a kicsi egyszerűen nem érti meg fel se fogja. Segítségem nincs aki vigyázna rá ezért ez sem opció. Kérem aki tud ebben tanácsot adni ne tartsa magában.
okt. 1. 16:45
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
35%
Szakemberre nem gondoltál? Esetleg talán talán?
okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem az a lényeg, hogy autista, hanem valószínűleg értelmi fogyatékos is. A nagyobbik, ép értelmű szívja meg a létét. Nem mondom, hogy add otthonba, de elõre szólok, hogy ebbe bele fog rokkanni a család. Tapasztalat. Van egy down-kóros unokatesóm. A szülők elválnak, a normálisabb gyerek első dolga elhúzni koliba. A legtöbb hasonló esetben. Legalább tanácsadásra el kéne menni. Autizmus Alapítványhoz.
okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem a legjobb módszer, de esetleg megpróbálhatod motiválni valamivel. Előre megbeszélitek, hogy mi fog történni, minél részletesebben (pl.: kisétálunk a megállóba, felszállunk a buszra, megyünk 5 megállót, onnan besétálunk az ovihoz, otthagyjuk Pistikét, és mi hazajövünk, stb.) és ígérj be neki jutalmat (ne nagy dolgot, hogy ha esetleg a későbbiekben is csak ezzel sikerülne motiválni, ne legyen belőle probléma), mondjuk egy kocka csokit és hátha sikerül. Sajnos más opciót nem tudok, hiszen ahogy olvastam, te már szinte mindemt kipróbáltál
okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem, a nagy 5 éves vagy a kicsi? Mindkettő óvodás? A kicsinek van autizmus diagnózisa?


Nem vagy egyedül, sok szülő kerül ebbe a helyzetbe, aki sérült gyereket nevel, hogy a gyerek már túl erős, de még nem hallgat a szóra.


Az első feladat, hogy erősítsd meg a lelked. Te nem egy átlagos gyereket nevelsz. Ha úgy tetszik, nem normálisat - szó szerint nem esik bele a normába, szélsőséges eset. Nem csoda, hogy a viselkedése is extravagáns, szokatlannak hat. Amíg másnak súlyosan nem árt, ne érezd magad rosszul miatta.


A második lépés, hogy keresd meg a lehető legerősebb babakocsit. Esetleg gyereknek szánt kerekesszéket. Ha nagyobb súlyra van tervezve, jobban fogja bírni az ugrálást is. Bekötni lehet úgy is, hogy hámot adsz rá és azt karabinerezed be (legalábbis a mi hámunkon van erre karabiner, a kocsinkon pedig D-gyűrű a derekánál).


A harmadik, hogy az autista gyerek pszichológusával vagy pszichiáterével megbeszélve alakíts ki jutalmazási rendszert. Az elején akár félpercenként kaphat egy nyomdát, öt nyomdáért egy csillagot, öt csillagért egy matricát. Az én gyerekem azt is szereti, ha a kezére nyomdázom, úgy egész nap viselheti a jutalmat. Én alapvetően próbáltam kerülni a jutalmazást, mert tudtommal pszichológiai okokból nem ideális ha a jutalom mért tesz a gyerek csak erőfeszítést, de ha ez kell a túléléshez, akkor ez kell. Két gyereked van és te is számítasz, nem teheted az egyik gyerek szempontjait mindenki más elé.

okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
(Gondolom az autistáknál standard módszereket, napirend kártyát stb. használjátok, vagy legalábbis próbáltátok. Ha nem, nézz utána mindenképp. Szerintem a jutalmazás is standard módszer, azt azért írtam külön, mert nekem eredetileg ellenérzéseim voltak vele. De a napirend kártyával nem tudsz ártani.)
okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
91%
Esetleg segíthet, ha képen látja, hogy hova mentek, milyen útvonalon és mi fog történni.
okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Hány éves és milyen szinten van? Beszél? Beszédértése milyen?

Amúgy tudsz vele kommunikálni, megérti, hogy hová mentek és miért?

(A hisztiből kizökkenthető?)

okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%

"

A nagy fiam ezt nem csinálta vagy legalábbis nem ennyire és ő megértette amit elmagyaráztam neki de a kicsi egyszerűen nem érti meg fel se fogja"


Nem értem, miért kellett törölni, úgyhogy megkérdezem újra: a gyerek tényleg autista vagy csak neveletlen? Mert nem hiszem, hogy egy autista gyerek esetén ezt nem érti a szülő...

okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%
A nagynak gyerek bicikli, neked meg egy felnőtt bicaj gyerekulessel.
okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg segítséget. Sajnos valóban fennáll az autizmus, diagnózisunk van róla. Emellé nem társul értelmi fogyatékosság. Ezt szakember megerősítette. Itthon nincsen vele gond, illetve a jelenlegi oviban sincs rá panasz (idén szeptemberbe került integráló oviból mely nem volt befogadó speciálisba). Kirándulni szeret járni csak az iskola okoz gondot, néha reggelente az ovi. A tesó már születése előtt nagyon várta, és azóta is nagyon szereti. Megértő és türelmes vele. Elválni se szeretnénk miatta. Illetve semmilyen otthonon vagy intézeten sem gondolkodunk emiatt. Ha a nagy 9 éves fiú úgy dönt, hogy koliba megy az az ambiciói miatt lesz nem pedig a tesó miatt, amivel szerintem semmi probléma nincs. Képekkel szoktunk kommunikálni, illetve megérti azt is, ha megyünk valahova, inkább azzal van a gond, hogy oda nem szeret menni. A jutalmazós módszert kipróbálom, köszönöm a tanácsot. Már pici korától kap fejlesztést, ahova lehet elviszem, mert sokkal korábban is született. Ez egy nehéz időszak nekem is nemrég veszítettem el egy közeli hozzátartozómat és rengeteg az elintézni való is. Jelenleg kértem magamnak pszihológust, még várok, hogy vissza jelezzen mikor tud először fogadni. Tényleg hálásan köszönöm azoknak akik átérezve a helyzetemet próbáltak segíteni.
okt. 1. 18:49
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!