Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Düh roham kezelése hogy...

Düh roham kezelése hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
15 éves értelmi sérült autista fiam kiegyensúlyozott jó kedélyű gyermek volt,kisebb düh rohamai mindig is voltak de de ilyen durva amit mostanában csinál még nem, egészen októberig nagyot változott a düh rohama tör, zuz, nekem támad követ én vagyok a célpont. Gyógyszert szed 3 éve fél ripedont nem rég lett emelve delbe fél és este fél szem eddig jó. Kérdésem az lenne kihogy kezeli ezt a helyzetet kizokkenteni nem lehet és csak úgy rá jön a semmiből a düh roham és már durván.

júl. 4. 09:56
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Hát még csak most lett emelve még keveset is szed 3*fél mg ot
júl. 4. 20:15
 12/37 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, h idő kell a gyógyszernek, míg hat
júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Igen idő, remélem segít is valamit. Nem tudom mitől fordult így ki,de durva az biztos már félek tőle és én se vagyok jól emiatt, elvinni se merem sehova egy éve mert félek bármitől rá jön és nem tudom kezelni.
júl. 4. 20:24
 14/37 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy gyorsan ható gyógyszer, már kijött volna a hatása.


Nyilván doki írta fel, ez antipszichotikum. Szrt sem hat a fejlesztés a dührohamoknál. Annál csak a gyógyszer hat, meg az idő. Váltsatok másikra, nem szabadna antipszochot megemelni pláne ekkora mértékkel. Enyhe szedativom kell neki mellé, mert ennek a “gondolattisztito” hatása erősebb.. Én tuti nem hagynám.. xanax vagy nyugtatot kernek a fel antipszicho mellè.


Egyszerűen hely kell neki, ahol ki tudja tombolni magát. Ne fogd le(csak amíg erősebb vagy). Szerezz pár matracot is csinálj otthoni dühöngőt, meg egy bokszzsákot középre.


Illetve én nem tudom milyen szinten áll, de a tinik indulatain a maszturbálás rengeteget segít, sok ovis is használja stresszoldásra nem tudatosan, és sok normális felnőtt meg tudatosan. Nyilván nem javasolhatom, de ez is sokat segítene a helyzeteteken, vagy el kell nyomni nyugtatóval. A ripedon nem nyugtató, hanem antipszichotikum. Ettől lesz kiegyensúlyozottabban gondolkozó, viselkedő, minimálisan álmosít, de a dühre nyugtató kell(vagy az, amit írtam).


Mivel már túl erős, egy szobát mindenképp rendezz be, matracok a falhoz, boxzsák középre. Az otthont pedig 16 évesen kellene ottalvósra, mint egy koleszt.

júl. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

14#koszonom

Igen gyógypedagógussal is beszéltem pl a boxzsakrol felesleges szerinte is mert emberre támad, külön termet nem tudok kialakitani mert egy szobas lakásba élünk, lefogni nem tudom mert erősebb, a maszturbálás nem olyan fejlett hogy rá jöjjön mit kell tenni talán majd idővel dorzsolni szokta de volt amikor az hozta ki belőle a mérget, nyugtatót nem tudom mért nem írja fel a pszichiáter a ripedonnal "kísérletezik", 3 éve szedi 1mg-ost reggel fél szem, egy éve emelte estére is a fél szemet de én nem adtam neki mert nem láttam miértjét, de amit művel október óta ezért adtam neki, egy hete emelte a harmadik felet, ossz vissz másfél mg ripedont szed, egy hete volt düh rohama amikor nekem jött azóta kétszer kisebb ami abból állt mérgelődött sikitozott max 15 percig. Jövőhéten kell telefonálnom. Két hét amire beall a gyógyszer.

júl. 5. 09:39
 16/37 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem add be egy intézetbe. Egy másik fórumoldalon olvastam régebben egy pont ilyen helyzetről, ott a végén már a tv-t is nekihajította az ablaknak a felnőtt autista gyerek. Be is tört az ablak. Veszélyes, bármikor rád támadhat.
júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
En is kernem az intezmenyi elhelyezest.. kert 1 szobas hazba megvedeni se birod magad.. nincs az hogy ejszaka magadra zarod az ajtot meg aludnal . .. sose lehet tudni ha elborul az elmeje mit fog csinalni? Verekedni vagy az asztalon hagyott kest veszi a kezebe.. ne feledd.. egy beteg ember/ gyerek sokkal erosebb az atlagnal ( szoc. Godnozo vagyok).
júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Utolsó igen tudom erős nagyon, hát ahogy olvastam a düh rohamos embereket be se veszik sehova, meg be se szeretném adni elvagyunk itthon nem olyan durva most meg pláne nem a gyógyszer hat, kezelhető vidám olyan mint rég csak akkor gyógyszer nélkül volt az,most meg gyógyszerrel be kellett látnom szükség van a gyógyszerre mert nagyon ellene voltam azért nem is adtam neki eddig.
júl. 7. 17:22
 19/37 A kérdező kommentje:
Kěsezni meg nem kěsezik hal isten remélem nem is fog. Hogy adnám be intézetbe is én szültem nem kérte az életét dobjam el adjam idegenek közé nem megy sajnálom nagyon
júl. 7. 17:25
 20/37 anonim ***** válasza:
51%
Ha egészséges lenne is elköltözne pár év múlva. Akár már most, kollégisták is vannak a világon.
júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!