Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziával küzdök 11 éve....

Epilepsziával küzdök 11 éve. Havonta van minimum 2 rohamom… Levecitaretamot és lamolepet szedek. Lamolepből 150 mgt reggel es este,a levecitaretambol 1500 reggel es este Vélemények erről a gyógyszerről? Valaki hasznàlta? 19 éves Lány

Figyelt kérdés

jún. 27. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőt szedtem, de nem egyszerre. A Lamoleptől nagyon rossz lett a memóriám. A Leveritacetam bevált.
jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ezeket nem szedtem. Lamotrigint szedek ami bevállt. Milyen típusú rohamok van havi 2x?
jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lamictal melle ahogy irtak levetiracetam, esetleg Rivotril (az elsosorban antiepileptikum, 20mg a max/nap). Hat sajnos minden betegsegnek ahogy 1 irta, kegyetlen hatasa. Ha valamit tenni akarsz ellene akkor zsakutca sajnos. Lehet jatszani az adagokkal, de van meg gabapentin is, pregabalin amit meg lehet probalni, meg egy par egyeb csak most nem jut eszembe tobb.
tegnapelőtt 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja meg hat a hires pont az epilepszia ellen a lorazepam. Azt is szoktak adni.
tegnapelőtt 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2nek a válasz. Eszméletvesztés,rángatózás,ritkán de el szoktam harapni a nyelvem illettve a szám belsejét rágom össze az is ritka. A nyálamot nem túrom és nem pisilek magam alá.
tegnapelőtt 19:35
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 köszönöm a választ.
tegnapelőtt 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1nek. Lassan 5 éve,hogy ezeket a gyógyszereket szedem. Én is észrevettem,hogy nagyon romlik a memoriám. Arra pont nem gondoltam,hogy a lamolep okozhatja…
tegnapelőtt 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:

1# vagyok


Nekem nagyon egyértelmű volt,mert amint átállítottak a Lamolepre, egyszerűen se a rövid/se a hosszútávú memóriám nem működött. Például nem találtam haza! Nagyon ijesztő volt. Kértem időpontot az orvosomhoz, és csinált memória tesztet, talán 5 szót kellett megjegyezni tíz percig, de esélytelen volt, úgy állított át a Levetiracetamra. Nekem tökéletesen bevállt.

tegnap 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8


Lamotrigine-t szedek, hiszed vagy nem, de vannak kulonbsegek markak (generikumok nevezzuk masolatnak) kozott. Nekem ilyen szintu memoria gondom nincs, 600mg, de en az eredeti termeket Lamictal-t szedem ami brit, nem generikumot ami pl kulfoldi orszagokban Lamez, Medotrigin, Lamatec, Lameptil, itthon meg Lamolep.


A generikumokban vannak mis-masok elternek az eredetitol. Nekem is rettento panaszaim voltak a Lamoleppel - a "masolattal", de mondtam a dokinak, hogy uj eselyt adok neki, de a Lamictallal, 600mg-al szedem, volt, hogy 900mg, de ilyen szinten nem volt bajom. Es kb. fel ev telt el a Lamolep meg a Lamictal hasznalata kozott.


Annyi meg CSAK a kulonbseg, hogy a Lamictalban 42db tabletta van, addig a magyar "masolat"-ban 30db, hogy miert, ne kerdezd, hogy miert jobb egy kulfoldi tabletta tobb db-al, es minden ugyanaz, arban is, mindenben, kiveve a hatoanyag mert az az eredeti amit feltalaltak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__125..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

tegnap 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!