Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljon a családom?

Mit csináljon a családom?

Figyelt kérdés

Na szóval a családom alapból nem átlagos...6-an vagyunk egy családban :nővérem, bátyám (kisebbik aki autista (14)), másik bátyám (aki 25 éves azt hiszem, egész nap a gép előtt ül, nincs munkája, az anyánkon élősködik amit anyám észre sem vesz ( + tavaly December (kb. 7-8 hónapja) minden baja van és eljátssza a hattyú halálát mert kapásból 5-6 baja / betegsége van))), és apám, + anyám és én.Apám Győrben dolgozik (és csak mondom hogy mi meg itt Berettyóújfaluban, Debrecentől 30-40 km-re apánk meg havonta 2x jön haza általában 1,5 napra).Ebből következőleg a kisebbik bátyám nevelése elmaradt.Anyámtól nem egyszer vett el pénzt (kb. 1500- 2000 vagy akár 3000 ft-ot) amikor nem volt itthon mert dolgozott / dolgozik .Kb. 5 perce volt az hogy elvette tőle azt a 17 lei-t (román pénz) ami kimaradt a legutóbbi kirándulásból, beváltotta a pénzváltóban és elment magától a boltba.Tudni kell a tesómról hogy az apám testvére (nem tudom hogy hogy hívják nagybátyánk vagy unokabátyánk de nem ez a lényeg) sokszor adott neki 1-2 vagy esetleg 3 ezer forintokat.Nagyon jóban vannak.A lényeg hogy szinte már megőrül a pénzért a tesóm.Abból áll hogy meglopja anyámat aztán megy a boltba (vagy papírboltba) és olyan sz@rokat szokott venni mint pl hurkapálca, hegyező stb. pedig azok nem is kellenek neki.Anyám ilyenkor felidegesíti magát, elkezdenek veszekedni, de úgy hogy a bátyám ordibál, üvöltözik, fenyeget (olyanokkal hogy hazahívja apánkat, majd ő megöl minket, vagy hogy késsel fog megölni minket stb.)Rátesz hogy a szomszéd még az ő pártjára is áll és azt mondja miért idegesítjük, meg hogy neki van igaza.Én mit tudnék csinálni a bátyámmal majdnem egyidősek vagyunk, nővérem le se sz@rja az ilyen vitákat még akkor se ha fenyegetőzik...Sokszor elmegy a munkatársaival ide-oda este jön elő (de hát azért felnőtt nő azt csinál amit akar(28 éves))Tőle nem is várhatjuk el hogy vesszen össze vele mert vele is jók kijön, + nem az a fajta.Nagyobbik bátyám nem szól rá pedig anyámnak tudja mondani hogy idegesíti.Apám csak nevet amikor elmondjuk neki miket csinál, ő is az ő pártját fogja, és csak annyit mond neki hogy "...nem szabad".Anyámtól meg mit várjak?Verje agyon?Pofozza fel?Általában amikor ideges a tesóm azt csinálja hogy ajtókat becsapja, ordibál úgy hogy az egész utca hallja és ez még a jobbik változat.Reggel 6-kor már megy biciklizni (mert ez a "hobbija" imád biciklizni) aztán meg este 7-kor meg nem akar bejönni --> anyám csak simán szól neki, hogy gyere be --> "roham".Az iskolában nem ő a kedvenc gyerek az osztálytársaim körül, sokszor idegesítik, volt 1-2 alkalommal hogy megverték.Ne értsetek félre ha nyugodt nem ideg-beteg.Ha azt csinál amit akar (biciklizik stb akkor nem ideges)Esténéként az lenne a normális hogy este 6-7 órakor bent van az ember a házban vacsorázik, fürdik vagy amit csinál de ő még kint van.


Mit csináljon a családom?Más autista nem így viselkedik...


Ezt csak "dióhéjban" foglaltam össze még sorolhatnám miket csinál.Köszönöm annak aki végig olvasta.Remélem komoly válasz érkezik, ha már én komolyan leírtam itt mindent.



2016. aug. 22. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mi a kérdésed? Ha orvosilag igazoltan autista, akkor még örülni kell neki, hogy az enyhébb fajtája, hiszen jár iskolába, ellátja egyedül magát.

Ha a szüleidnek így jó, akkor te nem tehetsz mást.

2016. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nehéz együtt élni ilyen rendellenességgel, bár tudom, hogy a normális is relatív.
2016. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem tisztázzák maguk között azt, hogy nem normális dolog olyanokat kiabálni a másikra -nemhogy a családjára-, hogy késsel öli meg őket, akkor tényleg nem tudsz mit csinálni.
2016. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég baj neki hogy autista, legyél megértobb, hiszen o nem tud változni. Hadd legyen ennyi öröme hogy biciklizik. A pénzre meg vigyázzatok jobban, de hadd menjen néha venni magának amit akar. Miért fáj az neked ha biciklizik? Ha megverik akkor pedig védd meg! nem eroszakkal hanem tegyél feljelentést.
2016. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tesód elég durva,hogy azzal fenyegeti,hogy megöleti.
2016. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez még egy enyhe autizmus. Egy jó szakember elég jól tudná őt fejleszteni. Én azt javaslom járassátok kezelére.
2016. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!