Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom miatt maradni vagy...

A családom miatt maradni vagy külföld?

Figyelt kérdés

Kezdeném az elején. Tavaly megismertem egy lett srácot és sokat beszélgettünk róla, hogy mind a ketten elmegyünk Angliába és ott próbálkozunk. A srác még egyetemre jár (itt is volt cserediák, így ismertem meg) és még van hátra 1 éve. Idén érettségiztem, egyetemre nem megyek, így felajánlotta, hogy kimehetnék hozzá, már talált is nekem egy olyan állást, ahol szinte csak angolul kell tudni, lettül pedig elég egy nagyon nagyon minimális szinte, csak a leghétköznapibb dolgokat kellene tudnom. Majd amikor befejezte az egyetemet, mennénk mind a ketten Angliába.

Viszont a családomtól távol lennék és nagyon jó a kapcsolatunk. Mindig az volt, akárhányszor távol voltam, hogy folyamatosan hívogattak hogy mi van velem, hogy vagyok. Ez önmagában nem is lenne gond, de ezzel is azt akarták érzékeltetni, hogy így vagy úgy, de hiányzom nekik. Hát még akkor amikor már nem is találkoznánk gyakran.

Igazándiból maradnék itt, de nem szeretnék egy ilyen lehetőséget elszalasztani.


2016. aug. 17. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

ha úgysem tanulsz tovább, akkor menj,

viszont én ezt átgondolnám a helyedben,legalább egy szakmát tanulj ki. most fiatalként még lehet találsz munkát végzettség nélkül is. de később nem fogsz,marad a gyár meg a közmunka.

de ha még nem tudod mi akarsz lenni,akkor tökéletes a külföld. 1-2 év munka és mikor hazajössz kezdj bele egy szakmába. ha jól csinálod lesz egy kis tartalékod is,hogy ne kelljen suli mellett melózni.

2016. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kimenni egy idegenhez egy idegen országba, aminek a nyelvét sem beszéled az nem szuper lehetőség, hanem oltári nagy hülyeség.
2016. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, pontosan mennyi ideje ismered tényleg. Értem, hogy tavaly ismerted meg. De mennyi időt töltöttetek együtt? Összejöttetek? Vagy haverként mennél ki? Nem teljesen értem az egész tervet se. A családjánál laknál? Ott lenne lehetőséged tanulni munka mellett? Nem feltétlenül egyetemen, hanem szakmát, tanfolyamot.
2016. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, amíg itt volt, viszonylag sokat találkoztunk. Hétköznaponként annyira sokat nem, de hétvégenként méginkább. Nem jöttünk össze (fiú vagyok amúgy :D) hanem csak szimplán barátok vagyunk.

A srácnak vettek házat a szülei (igen..vannak még ilyen mázlisták) és azt mondta, hogy amikor kimegyünk Angliába, akkor majd kiadja albérletként pár barátjának, így ő is jól jár.

Ha meg esetleg nem működne ez a dolog, akkor lenne is hova visszamennie. Nekem szintén, mert tudom, hogy akármikor segítenének, ha úgy van. Tudom, hogy nem kell mindig rájuk támaszkodni, de ha esetleg nem jönne össze és úgy alakul, hogy visszajövök, akkor ők ott lennének nekem.

A srác azt mondta, hogy először szerinte azt kéne megpróbálnom, hogy elmegyek nyelvtanfolyamra, ahol megtanulok lettül és úgy tovább menni olyan irányba , amilyenbe szeretném, mert elég nehezen fogadják a külföldieket és az már egy jó pont, ha beszélem a nyelvet. Ezt a munkát is úgy tudta nekem szerezni, hogy egyik rokona egy befolyásos ember ott. Aztán most megtanulni lettül emiatt az 1 év miatt nem hiszem hogy megérné. Arra gondoltam, hogy majd Angliában fogom ezt csinálni, hogy dolgozom és ha kell, akkor szakmát is tanulok.

2016. aug. 17. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen más (3. vagyok), szerintem mindenki azt gondolta, hogy "megismertem egy srácot" vagyis hogy lány vagy.:) Ne haragudj, eszembe se jutott, hogy fiú vagy.


Így már ez a szitu: egy haverommal nekivágunk az ismeretlennek, tanulunk, dolgozunk és élünk. Ez így szerintem teljesen oké.

2016. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké bocsi, ez így tényleg félreérthető volt :D :)
2016. aug. 17. 12:19
 7/7 Norman Bates ***** válasza:
Angliaban elek, itt azt nyilatkoztak, hogy decemberben elinditjak a kilepesi folyamatot, ami azt jelenti, hogy 2018 decembereig kilepunk az EU-bol. Ugyan 2018 decembereig kijohetsz, de valoszinuleg mar nem maradhatsz itt utana, mondta az uj miniszterrlnok, hogy lesz egy datum amitol erkezoknek nem fogjak megadni az engedeyt, hogy a kilepes utan maradhassanak, munkat vallalhassanak etc. Csak ugy menj, hogy valoszinuleg a baratod orszagabwn tudtok majd elni es nem Angliaban...
2016. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!