Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megtartanátok a gyereketeket...

Megtartanátok a gyereketeket ha nem egészséges?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok akit egy életen át kisér a betegség vagy rendellenesség.
2010. szept. 8. 20:06
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
78%

Hát vannak durva dolgok, főleg ha egy kisgyerek vagy csecsemő beteg.

Én nem tartanám meg. Én sajnos -vagy nem is tudom mit írjak, de -nem vagyok elég erős hozzá lelkileg, hogy minden nap lássam, ahogy szenved a picim. Mert hiába szeretném, imádnám... az nem elég és tudom hogy ha valami velem történne akkor ő egyedül maradna és bedugnák valahova.

Lehet, hogy elítélhető erkölcsileg ez a magatartás, de akkor feltenném azt a kérdést, hogy nem szenved-e az a gyerek akit pl születésétől csöveken át táplálnak nem tud mozogni és emelett még szellemileg is jócskán elmaradott? Én nem akarnék így élni és nem is kívánnám másnak sem, főleg nem a saját gyerekemnek. És egy ilyen beteg baba sosem éli meg az élet csodáit, nem fog tudni barátkozni, nem lesz szerelmes... és még a milliónyi varázslat...

Szociálpedagógusként pedig nem egy családot láttam már akiket teljesen felőrölt ez a szélmalom harc, hol az állammal, hol az intézetekkel, hol egymással...

2010. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, egyáltalán nem elítélendő, amit leírtál. Nekem beteg gyermekem van, nem választhattam nem vették észre, hogy nagy baj van. Amit leírtál egy szóig igaz! Az utolsó mondatod pedig abban a sorrendben igaz, ahogy van! Folyamatos küzdelem az orvosokkal akik időnként beleerdőznek a vizsgálatokba és sokszor nekem kell szólnom, hogy kellene egy ilyen vagy olyan vizsgálat, az intézetek felveszem nem veszem fel nem is tudom pl. "hááááááát genetikai rendellenessége van a gyereknek azzal mi nem tudunk mit kezdeni" aztán jön, amikor egymást gyilkoljuk a fáradtságtól és elkeseredettségtől és időnként próbáljuk egymást felhúzni a mélyből:-( én voltam aki azt írtam a rövidebb lábú gyerek mamájának, hogy az nem nagy betegség, újra elnézést kérek nem akartam megbántani nagyon szégyenlem!
2010. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

"DE EGYET SEM ismerek olyat, hogy annyira beteg lett volna, mint ahogy az orvosok leírták... "


Annyira azért ne legyél már hülye,elnézést a kifejezésért,hogy azért mert téged nem autó ütött el csak bicikli,mást se fog............... a genetikus meg biztos azért tanult minimum 11 évet,hogy hülyeségket tejresszen a rémült kismamáknak,persze.. azt tudonod kell,hogy valószinüleg az a leggyakoribb ennél a genetikai rendellenességnél,amit a dokid elmondott neked,és hálát kéne adnod a jóistennek,hogy "csak" ennyi baja lett végülis a fiadnak. Emiatt viszont nem szidalmazhatsz senkit,aki azt irja nem akar szenevdést a gyerekének,nem vagy a helyében pl annak az anyukának akinek a kisfia gyakorlatilag semmire nem képes (nem tud enni inni,felállni,epilepsziás) ,fogalmad sincsen róla hogy milyen lehet igy leélni egy egész életet. Úgyhogy nem kell álszenteskedni,meg az igazságos jólelkü mátyást előadni,mert abszolút helyzetfüggő,hogy melyik a leghelyesebb döntés amit a szülő hozhat,és ez sokszor az abortusz igen..

2010. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

egyik ismerősömnek felajánlották az orvosok hogy leveszik a gépekről amikor 6 hónapra született és 100% volt hogy soha nem lesz egészséges.

most már ha jól tudom 4 vagy 5 éve csak szenvednek vele. gyüjtöttek hogy ki tudják vinni USA-ba valamilyen különleges kezelése. persze semmit nem használt.

tulajdonképpen az egész családot taccsra tönkrevágta pedig meg volt a lehetőségük...nem birom felfogni hogy hozhat egy szülő ennyire szivtelen döntést.

milyen lesz annak a gyereknek majd látni a társait ha egyáltalán felfogja, hogy kik azok vagy.. hát nem is tudom megfogalmazni.

köszi a válaszokat

2010. okt. 3. 17:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!