Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megtartanátok a gyereketeket...

Megtartanátok a gyereketeket ha nem egészséges?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok akit egy életen át kisér a betegség vagy rendellenesség.
2010. szept. 8. 20:06
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Van egy ismerősünk, aki születése óta epilepsziás, és valószínű, hogy nem is fog meggyógyulni.

Az édesanyja olyan jó ember, hogy nem tudom elmondani! Figyel Rá, törődik Vele, és végtelen türelmes. Azt belátom, hogy én ezt nem tudnám csinálni...Úgyhogy őszintén megmondom, nem tudok válaszolni!!!!! ( de minden elismerésem azoké, akik megtartják/megtartották a BETEG gyermeküket )

2010. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányom is beteg, Treacher colling szindromás. Ezt akkor derült ki amikor megszületett. Sajnos agyvérzést is kapott. Nagyon szeretjük és ha kiderült volna a terhesség alatt sem mertem volna azt mondani hogy nem kell. Neki 50 % az esélye hogy ilyen gyermeke születik (nála már mutálódna a betegség), de nem biztos, hogy olyat tanácsolnék neki tartsa meg a batát.
2010. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartanám meg. Van egy barátnőm, nekik sajnos betegen született a babájuk. Idegrendszeri fejlődési rendellenessége van, amiről először a szülők nem aakartak tudomást venni. Az életük egy pokol, a kislány már nyolc éves, se éjjelük, se nappaluk. Alig alszik négy öt órát éjszaka, és iszonyat erő van benne, gyakorlatilag az egész lakást szétverte már, állandóan, a nap 24 órájában szó szerint testőrként kell figyelni rá.
2010. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez betegségtől is függ szerintem.

Az én pici lánykámnak nem voltak veséi (egymillióból 1nek nincs...) és a 19. héten elvették tőlem. A mai napig a szívem szakad meg érte, de nem tudott volna életben maradni. Ha csak 1 veséje is van... :(

Igaz, azóta született egy tüneményes, édes kisfiam, de soha nem fogom elfelejteni a lányomat.

Nagyon nehéz döntés, biztosan beleőrülnék, ha meg kellene hoznom úgy, hogy a babám életképes, csak "beteg"...

2010. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Nem tartanám meg. Szenvedne , és azt nem tudnám nézni
2010. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon remélem, hogy élesben sosem kell ilyen döntést hoznom, de nem tartanám meg. Képtelen lennék nap mint nap szembenézni azzal, hogy milyen az élete, az életünk. Az előttem szólók már rengeteg érvet felsoroltak, amivel teljesen egyet értek. Pedig pont nekem nem kellene mondanom semmit, anyukámnak is azt mondták, beteg leszek, nem lesz képes megszülni stb, de ő vállalta, és most teljesen egészséges, egész intelligens vagyok, de én akkor sem merném ezt végigcsinálni... Az egyik barátnőm öccse autista, és tudom, milyen nehéz nekik, tudom, ez mennyi problémával, szenvedéssel jár, és hiába lehet tüneményes a gyermek, mégis rengeteg dolognak lenne kiszolgáltatva, nem élne teljes értékű életet.
2010. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a választ, de leirom az én történetem.

20 éves voltam amikor az elsö terhességemnél az AFP nagyon magas lett. azt mondták ne tartsam meg. Nem engedtem a család és védönö nyomásának. született egy egézséges fiam aki ma már 20 éves. 5 évre rá ikreket vártam. Azt monták keringési és szivbetegek.A 24 héttöl már én is veszélyben voltam igy bele egyeztem a szülés inditásba. Indok remegtem, hogy az akkor 5 éves fiam anya nélkül marad. Utána 2 év rémálmokkal gyötört éjszakák, pszichologus, válás. Nem tudtam megbocsajtani magamnak soha. 35 évessen tudtam újra válalni, hogy gyerekem legyen. Az elözmények miatt tényleg minden vizsgálatott elvégeztek rajtunk.Minden renden volt. Megszülettett a kisfiam "egézségessen". Gyönyörü, imádni való most 4 éves és autista. De soha nem bántam meg, hogy van söt nem tudom elképzelni , hogy ne lenne.

2010. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
sziasztok. köszi a válaszokat, nem állok döntés előtt csak kiváncsi voltam a véleményekre. egyébként én nem tartanám meg
2010. szept. 12. 15:25
 29/44 anonim ***** válasza:
12:55-ös, az ikrekkel mi történt?
2010. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2. terhességemnél,a 18.heti genetikai ultrahangon a leletek alapján azt mondták,hogy valószínűleg dawn-kóros a kisfiam.

Levették a magzatvizet,és szerencsére 5 hét alatt minden rendbe jött(máig sem értem hogyan...,bár végig szedtem az Elevitet).

Amikor kiderült,megbeszéltük a férjemmel,ha beteg mindenképpen megszakíttatjuk a terhességet.

Van baráti körben ilyen kisfiú,és látom,mennyire tönkre tette a család életét:(

2010. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!